Maximalna vyska schodov do pivnice

Zdravim vas, mam pomerne zly pristup do pivnice, idem robit schodisko. Vyska pivnice je 209 a dlzka otvoru je 160cm... schody mi vychadzaju cca 26cm vyska, sirka 25cm...idealne keby bolo uzsie...viete poradit ci to tak moze byt? do pivnice sa nechodi casto a len dospele osoby...dik
Odpovedať
@radoslavc daj si tam trebars rebrik, kto ti to zakaze?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam otvor 80x80cm a rebrik. Popripade mlynarske schody.
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslavc ak sa tam nechodi casto, tak kludne aj take si daj.
Odpovedať
26 vyska, to uz fakt radsej rebrik... Vsetko nad 18 je nekomfortne, schody s vyskou 26 si neviem predstavit. Radsej sprav rebrik, resp. neviem ako to nazvat...taky polorebrik = kovove schody, ktore maju stupne navzajom podsunute s normalnejsou vyskou a zabradlim.
Odpovedať
@wolodymyr bingo, vola sa to mlynarske schody :) Da sa este vyhrat s tvarom stupnov na striedacku...len potom treba vykrocit spravnou nohou :-) A bez podstupnic samozrejme... https://modulove-schody.sk/schodiste/...
Odpovedať
Profilova fotka
@lukino77 no to by som v žiadnom prípade nerobil. To sú strašne vysoké schody, bude sa po nich veľmi zle chodiť. Lepší v tomto prípade už bude rebrík
Odpovedať
prve dva budu betonove a ostatne zelezna vyberatelna konstrukcia a na tom drevo...rebrik tam je teraz a po tom sa chodi zle...takze jedine schodmi...je lepsie ich zuzit na 20cm a znizit vysku, alebo je potrebne nechat tu sirku 25cm aspon? Je moznost schody este trosku potiahnut, len to budem uz musiet hlavu krcit...
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe Tie schody so zábradlím v odkaze čistá sebevražda -strach a bieda.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?