Kúpiť dom alebo ísť od toho?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Som tu nový a mam problém. Rozhodujeme sa so ženou kúpiť dom.V meste kde bývam a lokalita ktorú by som chcel je mega dráha. Pozemky na okraji mesta sú 100e/m v lokalite kde hľadáme sú samozrejme viac ale problém je hlavne ze tam sa dom na predaj (starý) objaví asi tak jeden za rok. Samozrejme ceny od 120tis hore. Nieže by okraj mesta bol ďaleko. Autom je to 5minut mimo mesta tam kde je práve výstavba ale je to aj 5 minút do tej mojej lokality. Výhodou v tejto lepšej lokalite je to ze je tam škôlka, škola ZŠ. Fakt 700m asi. No a teraz k veci. Objavil sa tam domček. Pôvodný stav, prebehla len rekonštrukcia strechy(latovanie a škridla) a menili sa okná. Všetko asi 10r dozadu. Pozemok 10a krásny rovinatý slnečný. Dom som bol pozret, je suchý čistý udržiavaný, tretina podpivničená a tam všetko suché. Praskliny v prednej strane na plafone asi od vymeny strechy? Bohvie ale majú asi 5mm na 60rocny dom štandard. Žiaľ zistené cervotoce alebo co v krove. Vydržal by pár rokov ale tak keď už komplet rekonštrukcia tak asi to urobiť teraz. No a tak teraz nás problém. Nevieme sa vôbec odhodlať lebo jeden povie ze to po robíme do 50tis ďalší nech si pripravím 100tis.Ja mam rozpočet tak 70tis aj so zariadením. Není sme nejak náročný že budem mať dlažby talianske ani linku za 10tis.len taky štandard moderné ale nič lacné z merkury M. (ale netvrdím ze tam nepôjdem 🙂) Stavbyvedúci by bol ten môj známy ten by riešil všetko okolo. Majstrov na strechu steny okná podlahy atď. Ja k tomu prispejem akurát tak nosiť majstrom vodu 🙂) Podľa vás máme do toho ísť? Postnem fotky domu, a muju predstavu co poriešit. Samozrejme by som tam zavolal aj architekta aj statika.
Odpovedať
1
2
@dom666 vchod z boku a ukrojit z jednej veľkej izby teda z deckej a urobiť dlhú miestnosť kde budú zimné veci vysávač blbosť aj tokto som myslel
Odpovedať
@laci_mauzo_miskovic ešte by ma zaujímali svetové strany, zdá sa mi, že je dosť v tieni.
Odpovedať
Tieto fotky sú cca z februára. Teraz je to tam ešte krajšie keď je slnko a sucho. Prikladám fotku kde sú svet.strany
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch

Odpoveď na príspevok od laci_mauzo_miskovic:

Tieto fotky sú cca z februára. Teraz je to tam eš…
@laci_mauzo_miskovic ako to skončilo? kúpili ste ten dom ?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?