Zle spravena nivelacka

Dobry den, mala som tu majstrov, ktori mi vyliali nivelacku v byte. Bol tam taky jeden hrbol, ktory robil nerovnost asi 5 mm. Bohuzial aj po vyliati nivelacky tam ta nerovnost zostala (prave pri tom hrbole sa to nevyvalcekovalo dobre, akoby sa neprepojili tie dve vyliate vedra nivelacky). Prikladam aj foto, ono je to z oboch stran, ale ta prava strana ma vacsi rozdiel. Nie je to az take vyrazne ako predtym, ale stale to pri chodzi citim, a teda sa bojim, ci je to spravny podklad pre laminatovu podlahu. Majstri sa mi neozyvaju naspat, tak hladam sposob, ako to vyriesit. Premyslala som, ci sa to da niecim prebrusit, aby ten rozdiel bol mensi. Pripadne to do stratena zasadrovat (alebo kleber). Vraj nie je dobre davat na seba dve vrstvy nivelacky, nemusi to dobre chytit. Budem vdacna za akykolvek tip, ako to vyriesit.
Odpovedať
Profilova fotka
@lienocka_a kléber + 1,5m vodováha ... za 10 minút hotové aj s miešaním klébru ... do hodiny pochôdzne a na druhý deň môžeš klásť podlahu ...
Odpovedať
Profilova fotka
samozrejme nezabudnúť dobre povysávať a penetrák ... nech to drží večne
Odpovedať
odkial mate zeby nemohla dalsia nivelacka ? staci ak je povrch cisty, jemne zvlhceny ... aka hrubka tam isla ? len lokalne ci na cele ? z foto je vidiet iba jemny odskok, nic co by nespravil karton pod podlozkou ktora bude pod podlahou ...alebo 2 vrstvy podlozky, prip si kupit podlozku danej hrubky, hobra alebo mirelon a pod, su aj take "tuhe" od 2mm do cm vacsinou pod mm odstupnovane ... ten co kladie podlahu sa stym len musi vyhrat
Odpovedať
@lienocka_a obvolat pozicovne a pozicat brusku na beton s odsavanim. Dalsia moznost ako pise Dominik G. Vytriet do stratena flexi lepidlom.
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan no neviem ... keby si dám vyliať nivelačku tak nech je to čo najrovnejšie, korigovať to "dvoma podložkami" je náplasť na ranu - aj keď bude funkčná. Jednoduchšie je tam fakt frcnúť za zavaraninovy pohar klebru a pekne to roztiahnuť ... to by som zvládol aj s rúčkou od metly 😄 a bude to rovné... @profistavbari tak ale nebudeš brúsiť celú plochu betónu do roviny voči jednej malej jame ... keď je jednoduchšie "zaplátať" tú jednu jamu... nehovoriac o prašnosti ktorú to spraví v interiéri aj s odsávaním 😄 😛
Odpovedať
dakujem velmi pekne vsetkym! podlahu si budem davat sama a presne ako pise Dominik, prave preto som davala nivelacku, aby to bolo co najrovnejsie a nemusela som hladat nejake provizorne riesenia, ktore mozu mat za nasledok, ze podlaha nevydrzi tak dlho, ako by mala. prasnost by mi az tak nevadila, kedze idem este robit sadrove stierky a z toho bude tiez prach, ale viac sa mi paci to s tym klebrom 😄
Odpovedať
@shadowmilan citala som to niekde tu v diskusiach a aj ti moji majstri hovorili, ze to nie je dobry napad 🤔
Odpovedať
@lienocka_a tí čo dávali nivelačku boli darebáci a amatéri , keby si to boli dobre laserom zmerali , tak by dali hrubšiu nivelačku a mohlo to byt super..a može sa davat nivelačka na nivelačku...bez obáv , len musíš všetko dodržat...
Odpovedať
nivelacka nieje doslova ze sa sama rozleje ako si vela ludi mysli ak mas jamu tak ju dokazes pekne urobit sj do dalsej jamy 🙂 nieje dobre davat napr 2 vrstvy po 1-2mm aj taky tu boli. takze ano, ale treba precitat aj kvoli comu ale to byva obcas zlozite pri niektorych prispevkoch
Odpovedať
oni mali aj laser, aj to valcekovali s tym jezkom, ale teda nedopadlo to dobre. uz som sa poucila, ze mam nabuduce lepsie vybrat majstrov 😞 skusim to s tym klebrom pride mi to jednoduchsie. ale uz som zo zufalstva premyslala, ze tu nivelacku rozbijem a dam spravit uplne nanovo. takze aj to, ze sa da dat aj druha vrstva ma potesilo
Odpovedať
@lienocka_a Tak to si nechám poradiť. Ako lepšie vybrať majstrov? To je ako nájsť najlepšie auto v bazári. Môžeš sa aj po....ť a netrafíš. 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?