Výmena vchodových dveri ako prvá vec pri celkovej rekonštrukcii?

Zdravím, budú mi robiť kompletnú rekonštrukciu 3-izboveho panelového bytu tj. (nova elektroinštalácia, nové stierky, nové podlahy, nové kúrenie ťahané zemou, radiatory, zníženie stropou, vylievanie podlahy nivelačkou) proste všetko. Majstro mi povedal že ako prvú vec budem musieť vymeniť vchodové dvere, (budem meniť za ľavé) že od toho sa budú odvíjať. Zdá sa mi že ich potom možu ľahko poškodiť pri rekonštrukcii alebo postupujú správne ? Taktiež neviem o koľko sa zodvihne podlaha keď tam bude nivelačka + podlaha. Ako to bolo vo vašom prípade a ako ste postupovali? Dik za reakcie
Odpovedať
Profilova fotka
Co chodim zariadovat byty ktore sa prerabaju tak dvere menia az ked je podlaha vyliata nivelakom a vedia aka final podlaha bude dovtedy maju stare dvere. Casto x ich menia a ja davam kuchynu.
Odpovedať
@dbl Tak toto počujem prvýkrát... výmena obložkových zárubní a montáž dverí je posledná práca.
Odpovedať
Profilova fotka
@dbl vymena dveri sa robi ako jedna z poslednych veci. preverit by som si majstrove referencie, napr. realnou navstevou posledne robenych zakaziek...
Odpovedať
Tiež mi to bolo divné že prečo na začiatku prerabky? Je mi jasne ked bude všetko zastierkovane na novo a príde na radu výmena vchodových dveri takže sa budú sklbat staré zarubne tak pravdepodobne sa trochu poskodi stena ale myslim ze sa to bude dávať jednoduchšie dokopy ako keby sa poškodili dvere. Keby ich vymenim na zaciatku + by boli ďalšie komplikacie v akej výške bude nivelacka+podlaha.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?