Vaše nápady na prerábku môjho 1 izbového bytu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, som mlady clovek, ktory zhana napady, podnety a kriticke ohodnotenie mojich poziadaviek na rekonstrukciu 1izb. bytu. Byt sa nachadza v BA a je klasickeho panelakoveho typu + lodzia. Prikladam aj link na zakladny navrh: http://www.modrastrecha.sk/album/albu... Hlavne poziadavky na rekonstrukciu: Uvazujem, o uplnom uzatvoreni lodzie, ktoru chcem zateplit a ako zasklenie pouzit plastove okna (rad by som, aby z lodzie vznikla mala izba, ktora bude sluzit ako otvoreny preistor medzi obyvacou izbou a lodziou - stare okna a dvere chcem uplne zrusit). Kuchynsku linku budem urcite premiestnovat z kuchyne do obyvacej izby, nakolko chcem aby mi vznikol priestor pre mensiu spalnu. Zaujimam sa teda o informacie, ci je takyto sposob prerabky technologicky mozny, ci neporusim statiku a vzhlad budovi a hlavne ci mi to nakoniec neznehodnoti byt ako celok, ked pridem o balkon. Na tejto stranke som sa uz nejake tie infos dozvedel, ale ani jedna nebola vycerpavajuca. Taktiez hladam niekoho, kto podobny problem uz v minulosti riesil a ma s tymto skusenosti (ceny, pouzity material, technologie, spokojnost atd....). Vopred dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
1
2
Ahojte. to ikke - ten byt je vo Vrakuni a ak mam pravdu povedat, tak asi tu lodziu necham zit svojim sposobom, dost vela som o tom cital a vypada to tak ze od prvotneho zameru spojit lodziu atd. uplne upustim /teplotne mosty, nutnost uprav u susedov atd./. Pocul som mnozstvo vyjadreni statikov a ty to rozhodne nedoporucovali - moja prerabka by sa v takomto pripade vysplhala do zaujimavych cisiel a ja nic na cierno robit nechcem. Kuchynu budem davat do obyvacky uz na 100% a ako si to myslela s odvadzanim par? Da sa s tym nieco urobit. Ja si myslim ze ani nie a preto s tym ratam, ale ak je riesenie, tak von s nim. :) to andulqa - budem tam byvat s priatelkou a ten byt beriem ako docasne riesenie tak v horizonte 3 - 4 rokov ale citit sa tam chcem prijemne. :)
Odpovedať
to kili - zatial je to cele zlozite a ja na cierno nic robit nechcem - resp. neplanujem tam byvat extremne dlho a pri predaji nechcem mat pripadny prolbem. Takze lodziu nakoniec necham tak ako je - zial.
Odpovedať
to andulqa: zaujimalo by ma, ako sa vam podarilo tu lodziu spojit??? ja s tym mam problem a vypada to tak ze to z technickeho, financneho a estetickeho hladiska nemozem spravit. Aspon take vyjadrenia som momentalne dostal. Ale netvrdim ze to nejde. Bolo mi vysvetlene, ze sa to naozaj neda,ani za predpokladu, ze sa cela loggia zatepli zo vsetkych stran. Na upravy takeho druhu musi byt vypracovany projekt obdornikom- statikom 100 % on dava svoje pozehnanie, udat musi aj postup prac a za statiku aj zodpoveda. Daju sa uvedene upravy previest za predpokladu, ze urobi sa kompletne v celej sekcii bytov pod aj nado mnou - t.j. od prizemia (samozrejme aj so zakladami pre celo loggie do nezamrzajucej hĺbky) vratane bytu na najvyssom podlazi. A takto by sa mi to zjavne cele zaujimavo predrazilo.
Odpovedať
to adulqa: skoro som zabudol, dakujem ti za nakres ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no nam to normalne urobili, tie bocne vybezky co tam su bokoch nam tam ostali, jeden z nich je totiz nosny, tak s tym sme nic nerobili, mame tam teraz taky otvor asi 2metrovy a po bokoch tie vybezky a nemali sme s tym ziaden problem, mame to normalne zateplene zo vsetkych stran polystyrenom a plastove okna ale zas neviem ake su byty vo vrakuni, ja som z petrzalky a my sme kedysi nemali ani murovanu tu lodgiu, to sme si dali my spravit a potom sme to zrusili a prepojili s kuchynou a ty si si to kde vybavoval a informoval sa o tom?
Odpovedať
to andulqa: ved aj mne by to normalne urobili, len kto sa pod to popise :-) ... pri takejto prerabke je nutne stavebne povolenie a musi byt prizvany aj statik, treba to este prekonzultovat so spravcom budovy a dostat povolenie od vacsiny vlastnikov, pokial sa ich takato prestavba bude dotykat. Ja mam lodziu murovanu a aj napriek tomu to bez povoleni nejde. Inac by to bolo pravdepodobne klasifikovane ako cierna stavba - to ale na sto percent tvrdit nemozem, nakolko zakony v tejto oblasti dokonalo nepoznam. Infomoval som sa cez znameho statika a zohnal som si aj par nezainteresovanych, ktory tvrdili nieco podobne. V zasade ale potvrdili, ze to je takmer nemozne. Dlho to trva a nieje iste ci to nakoniec aj schvalia. :-(
Odpovedať
obavam sa problemov, ktore mozu casom vyskocit, pri takom zatepleni logie...nad nou, pod nou, otvoreny priestor a ty tam chces mat izbovu teplotu...aby ti nezacali vznikat mapy na stenach. Myslim si, ze tam nebudes dlhodobo byvat a preto, by som toto riesenie vylucil, usetris peniaze (za vela tep.izolacie a roznych folii, obkladu (sadrokarton)) nervov a prace, broblem by bol aj s radiatorom.... Vymenil by som len okna. Do spalne by som dal vchod ako mas kupelnu a tym pri stupackach, vytvoril wc + sprcha... kuch linku daj do rohu ako mas teraz dvere do kuchyne a odpad potiahnes nad podlahou, nabehne ti v tej chodbicke maly (max 15cm) schod. Spalna bude mala..do postele budes liest cez "predne celo" ale lepsie ako roztahovat gauc. daj meil...poslem skicu
Odpovedať
s tym stavebnym mas pravdu...musis to dat na stavebne.ale ako som uz hore pisal....vykaslal by som sa na to...budes rad ze tu logiu budes mat..taka somarina,ale kde budes susit veci? my sme to riesili v jednoizbovom byte bez balkona v obyvke..no poviem ti..."parada" :-S
Odpovedať
Profilova fotka
s tym odvadzanim par som to myslela tak, ze ak by si mal sporak uprostred terajsej izby (ako je to napr. v nakrese tusim od kili), skus si predstavit, ze vyprazas... smrad bude zarucene vsade. no a skus si predstavit, ze budes chciet nad sporak zavesit digestor - kam bude ten digestor odsavat smrad a pary z varenia? ;-) mozne riesenie - dat sporak urcite k stene, nie do priestoru, potom mas dve moznosti (mozno odbornici poradia dalsie): 1. digestor s recyklaciou vzduchu (neviem, ci sa to takto presne vola) - na rozdiel od sporaka v priestore ho aspon budes mat kam zavesit; 2. digestor s odsavanim do komina, ktory by si ale asi musel previest cez kupelnu... nic lepsie ma momentalne nenapada =-)
Odpovedať
najjednoduchsie je dat digestor s filtrom...recyklacia vzduchu..nie si obmedzovany napajat to do stupacky a ani to nieje zarucene, ze by to malo tah.ALE nech mas digestor,aky len chces...v tom malom byte to budes citit..v obyvacke urcite...otazne je, ako casto budes vyvarat taketo jedla? Je problem otvorit okno? Nie je mozne, mat v malom byte vsetko vsetko...velku spalnu, obyvacku, kuchynu oddelenu, aby nebolo citit rezne :) Este miesto na biliard a super bytik pre mladeho muza :))))
Odpovedať
michal165 : dakujem za rady - od prerabky lodzie som upustil. Presne ako pises bolo by to nakladne a pravdepodobne aj zbytocne a nehovoriac, ze to moze v konecnom dosledku znizit celkovu sumu pri pripadnom - buducom pradaji. Nie kazdemu sa takyto napad paci a strata lodzie nieje vzdy rozumnym riesenim aj ked mne by to vyhovovalo. ikke : dakujem a urcite si zvolim digestor s recyklaciou vzduchu.
Odpovedať
Profilova fotka
z vlastnej skusenosti viem, ze aj bez povoleni sa da vselico... Ze "cierna stavba"? Nuz, takych, ale ovela-ovela vacsich je v tejto republike neurekom a nevedia si s tym rady... Inak, pokutu by si mohol dostat max. do vysky 10tis. podla zakona... :-p My sme pri prerabke otvarali nosnu stenu, chlapci robotnici boli rychlejsi ako my a zacali skor, nez sme vybavili povolenie, susedia nas udali, prisli zo zivotneho na kontrolu, dodatocne sme vybavili formality a dostali sme pokutu smiesnu tisicku. Inak od statika sme to mali na papieri este pred buranim... 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
to katarinas: Je mi jasne, ze keby som chcel, tak sa cesticka urcite najde ale vzhladom na to, ze tam neplanujem prezit svoj zivot a beriem to ako docasne byvanie, tak ma ta loggia az tak moc stvat nebude a kazdopadne nemam dobre skusenosti s nasim spravcom a nechcem ho stresovat. :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?