Presun kuchyne do obývačky

Profilova fotka
Dobrý deň, ahojte všetci V najbližších mesiacoch sa chystám kúpiť byt a chcela by som vás požiadať o radu ohľadom možného prerobenia 1i s kuchyňou na 2kk, s tým, že by sa presunula kuchyňa do obývačky. Prikladám ilustračné obrázky, ako by som si to predstavovala. Plyn nemám v pláne používať a v kazdom prípade budem kupovať stary panelákový byt, ktorý si zrekonstruujem podľa vlastných predstav, nie byt v novostavbe. Máte niekto nejaku skusenost s takouto dispozičnom zmenou kuchyne? Viete mi odhadnúť cenu? Víde to v konečnom dôsledku lacnejšie ako 2izbovy byt alebo ani nie? Ďakujem za kazdu radu.
Odpovedať
@lioniss_ki No nic nieje nemozne a ked sa chce tak sa da vsetko.... len toto si fakt neviem predstavit zrealizovat na starom panelakovom byte, resp ani nikde inde... Ono presunut kuchynu to nieje ako presunut televizor z obyvacky do spalne... kazdopadne drzim palec.
Odpovedať
Profilova fotka
Cena zalezi aj od toho kde budes davat linku. Ci ti spad z dresu pojde priamo do kanala alebu budes musiet riesit cerpadlo a tahat to stropom. No a potom je tu cena ostatneho. Co by bola aj pri obycajnej prerabke. Niekto preroby kuchyni za 1090€ a niekomu je malo aj 10000. Rozhodne sa toda spravit.
Odpovedať
Profilova fotka
toto umiestnenie kuchyne ti fakt neodporucam... Cele zle, tam potrebujes dat linku do rohu izby aby si jasne vytvorila v tej miestnosti funkcne zony - a to s touto dispoziciou pojde vyhradne vdaka cerpadlu na odpad (pretoze v ceste odpadu tam mas dvere).... cena takejto rekonstrukcie by pri drzani sa pri zemi a kedze ide o 1 izbovy byt mohla byt niekde na urovni cca 15 tisic eur
Odpovedať
prerabala som moj prvy byt pred 9r, tiez som mala v plane to iste.. Ale bolo to velmi komplikovane, nakolko stena v obyvacke bola nosna. to uz potrebujes statika, stavebne povolenie, plus tahat odpad, vodu.. a to je financne velmi narocne. navyse ma odradilo ze ta kuchyna by nebola ani plnohodnotna. nakoniec som nechala kuchynu na povodnom mieste, ako spalna by bola mini. robilo sa murovane jadro, vymienali rozvody. cenu presne ani neviem, ale bolo to okolo 10-12tis a to som nemala ziadne exkluzivne materialy. Ak trvas na 2izb byte, radsej rovno kupit ako prerabat z 1izb. Fotky mojho najdes v albume
Odpovedať
Profilova fotka
Predstava sice tak povediac pekna, no ci ta tie papierovacky a povolenia proste neodradia. Najskor si treba vyriesit staticky posudok a tak uvidis, co si vobec mozes dovolit
Odpovedať
Nasi susedia maju taky isty byt prerobeny - tam kde je kuchyna im vosla 140cm siroka postel a maju z toho spalnu. Kuchynska linka je tam kde je teraz stolik s TV a v priestore je barovy pult/ostrov, na ktorom sa da aj jest. Vyzera to dobre, v principe ani stiete netreba daleko tahat, nakolko linka susedi so stenou kupelne. Asi by som sa v tom pripade vykaslal na plyn a varil by som na elektrine. Netreba tam potom nic burat, iba vyrezat ten panel pri potravinovej skrinke.
Odpovedať
Profilova fotka
@lioniss_ki vsetko sa da, ked sa chce. Len treba mat chut a trpezlivost na to prerabanie a jasne, ze aj financne prostriedky.
Odpovedať
jedina vec co ta v tomto rieseni limituje ci budes vedied odpad z drezu viest samospadom do stupacky. No a kedze nechces plyn, tak budes musiet menit elektriku na trojfazovu, kvoli indukcii. Ja viem, indukcia potiahne aj na 240V ale nie je to ziadna slava. Kedze menis zmenu uzivania miestnosti, tak k tomu stavebne povolenie, ku stavebnemu povoleniu suhlas spravcu alebo spolocenstva vlastnikov, k suhlasu potrebujes aj projekt, ked budes zasahovat do nosnej steny, co mozno budes, ked chces presuvat stavebne otvory, potrebujes vyjadrenie statika. A nic z toho dostat nemusis a potom s tym bytom nic nenarobis, len ho zrekonstruujes v povodnom zneni... Cena tazko odhadnut, len samotne jadro so skromnymi narokmi bude tak 5000€ ostatne nemam predstavu. Ale aj ked ho prerobis stale to bude len o kompromisoch. Ak je to byt na byvanie pre teba, nie na prenajom, tak by som radsej hladala dvojizbovy.
Odpovedať
Profilova fotka
Toto keby si chcela, tak si priprav pekny balik penazi, presuvat kuchynu nie je najlacnejsia zalezitost a fakt si myslim, ze je zbytocne robit toto z jednoizboveho bytu, radsej sa pozri rovno po niecom takom, co ti bude velkostou sediet a aby si nemusela taketo zasahy robit.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?