Elektricke podlahove kurenie a drevene parkety

Ahojte, je tu niekto kto to riskol a dal drevene parkety na elektricke podlahove kurenie (nie plnene vodou)? Prerabame byt, v dvoch izbach nechavame povodnu drevenu podlahu. Do obyvacky s kuchynou chceme podlahove elektricke kurenie a drevenu podlahu aby to bolo rovnake ako v spalnach. Mate to niekto tak? Elektrikari odporucaju len vinyl. Vdaka.
Odpovedať
@yogagirl elektrické podlahové myslíš odporové káble alebo fólie? Drevo je izolant a preto výrobcovia elektrického podlahového kúrenia majú aj na toto riešenie. Musíš použiť výrobcom určenú dosku, ktorá pomôže akumulácií tepla a prenosu tepla na hornú vrstu. Výrobca Fénix napríklad robí "Heat pack" podložku, ktorá je vhodná pod PVC podlahu alebo koberec. Ale tu by som si overil, či sa môže použiť aj drevená podlaha. Hrozí, že sa prehreje podlahové kúrenie a mininálne sa tám skráti jeho živostnosť...
Odpovedať
@peter977 rozhodujeme sa medzi kablom a infra foliou.
Odpovedať
@yogagirl tak infrafólia absolutne vôbec pre drevenú podlahu. Elektrický odporový kábel ešte má šancu prekúriť cez drevenú podlahu. Oslovte priamo výrobcu (nie predajcu) a ten vám dá jasné informácie za akých podmienok bude ich produkt fungovať v kombinácií s drevenou podlahou. Ja osobne by som sa pri kombinácií elektrické podlahové a drevená podlaha úplne vy...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?