Ako prerobiť 2 izbový tehlový byt na 3 izbový?

Ahojte chcem si tento byt na foto pretobit na trojizbový.Byt je pekny velky ma celkom velku kuchynu (10m)..poradte ako prerobit plusy minusy..V byte mam vymenene jadro,na chodbe mam zrušenu komoru tak mi vznikla velka chodba aj s oknom.U nás si ludia najčastejšie davaju kuchynsky kut na chodbu a z kuchyne spravia spalnu. My takto velmi nechceme pretože kuchyna by nebola velká,uvažujeme o presunuti kuchyne do obyvačky a z kuchyne urobit spalnu.Chodba by ostala velka s oknom pribudnu vstavane skrine.Dakujem za rady tipy,vdaka za kazdu radu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@johny612 vies to spravit. Akurat kuchynu musis dat drez do zelenej izby a uplne hore na stenu - aby si minimalizoval rohy - zahnutia odpadu. No a v buducej spalni by ti siel odpad popod okno do odpadu wc... Ak by si zamuroval dvere medzi zelenymi izbami - vies kuchynu spravit paradne do L
Odpovedať
@kaktusik007 zamurovane dvere už mam mam tam z kuchyne urobenu potravinovu skrinu( mury su dost hrube nosne cca50cm.)Dalsie vec z chodby si ludia robia pol izbu vyuzivaju ju ako spalnu nestazuju si tak maju povodnu aj kuchynu aj obyvacku akurat vstavane skrine ulozny priestor len v detskej..manzelska v pol izbe by bola sirka 1,50 tolko by mala ta pol izba na sirku tak neviem.
Odpovedať
Ahoj, mame asi rovnaky byt a momentalne sme v stadiu kreslenia a planovania. Nam to vychadza takto... Budeme mat iba kuchynsky kut, obyvka bude s jedalnou (posunie sa aj stena viac do detskej izby). Zachod s kupelnou este uvidime ako presne, radi by sme docielili oddelene, ale neviem ci sa bude dat v reali. No a spalna v povodnej kuchyni. Mozem sa opytat, kde sa nachadza tvoj byt? My v PB.
Odpovedať
@jusi1 Ahoj,ja byvam v Sk Svidnik. Byt mate v povodnom stave? Je tu viac moznosti na prestavbu bud ta pol izba na chodbe,kuchyna na chodbe,kuchyna v obyvacke.Tebe ta kuchyna na chodbe bude vyhovovat? U nas ludia v bytovke hovoria ze v pohode si navaria ze dvaja trosku horsie ale sam v kuchyni v pohode.
Odpovedať
Vela sme o tom s mladou uvazovali. O to viac ja, lebo rad varim a budem sa tam casto obracat. Koniec koncov nam to ale vyslo ako najvyhodnejsie riesenie, lebo sice to bude len "kuchynsky kut", ale cele stolovanie s prestieranim a servisom bude v jedalni, cize odpadnu bezne prvky kuchyne. Viem, ze budeme musiet optimalizovat aj vybavenie kuchyne, no beriem to ako prvy byt, a aj v pripade predaja toto riesenie "trojizbaku" urobi nieco na hodnote. Byt mame uplne v povodnom stave. Este sa spytam, ako ides riesit vykurovanie? mas kotlik a radiatory? Ja som otvoril novu temu prave kvoli rekonstrukcii kurenia
Odpovedať
Mam radiatory a budem davat krb v obyvacke(komin mame priamo pri stene v obyvacke.Vraj kedysi v tych bytoch boli kachle,krb dobre vykuri aj tu obyvacku,kuchynu
Odpovedať
Ano, nas sused to ma tiez tak urobene. Ja krb riesit nechcem, lebo mame chalupu - drevenicu, kde si chceme uzivat vychytavky nasich starych materi ako kachlova pec, krb, a pod :) V byte chceme mat cisto a hlavne bez starosti. Este k tomu krbu, ked to budes robit, porad sa s majstrom ohladom komina. Sused ho teraz dodatocne vlozkoval. Aj kvoli tahu, aj bezpecnosti. Aby si to nerobil na dva krat.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jusi1 @johny612 ahojte ako by sa to dalo vyriesit aby kuchyna nebola na chodbe? rozmyslame ze kupime byt a je tak dispozicne rieseny ako tento. dala by sa spravit kuchyna s obyvackou? alebo posunut kupelna do tej spajze plus cast kupeelne a kuchynu potiahnut do kupelne a by z toho bola kuchyna s obyvackou?
Odpovedať
Myslim, ze to riesit ide, ale... Na co treba davat pozor, su kominy. V nasej bytovke je 6 kominov. Treba si vysondovat, kadial su vedene kominy a zaroven stupacka. Treba tieto casti vziat do uvahy ako nemenne a s ostatnym priestorom sa hrat. Ja v byte mam vela nenosnych priecok, predpokladam, ze aj Ty to tak budes mat.
Odpovedať
@jusi1 ahoj vies mi zaslat nejake fotky tvojho bytu aby som mala aku taku predstavu ako sa to da prerobit
Odpovedať
Vyssie su podorysy bytu, ktore sme si navrhli. Aktualne nemam ziadne rozumne fotky zvnutra, tak prikladam aspon technicke, co som si robil po elektroinstalacii pre seba.
Odpovedať
@jusi1 cize ty si robil kuchynu na chodbe kde je spajza?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ano. Ja som tam spajzu nemal, ale satnikovu skrinu. vyjde tam cca nasledovna kuchyna... Akurat vrchne skrinky pojdu az po strop kvoli priestoru, a bude to vyslovene kuchyna na varenie, nie na stolovanie. Na to sme zvacsili obyvacku, aby sa tam zmestila jedalenska cast aj so servisom.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?