Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Ahojte, poculi ste uz o tvarniciach Termbloq? Ponukaju to na stranke http://www.solbet-sk.eu/termbloq/ :-) len neviem o tom zohnat ziadne referencie :-( cena je inak super :-) dakujeem
Odpovedať
Profilova fotka
@monikapt ahoj,my mame s termbloqu nosne steny a priečky,ked sme objednavali solbet mali vytazene linky a ponukli nam ako alternativu toto...kvalita ako solbet,resp. za tu cenu bolo všetko ok...tiez sme zhanali referencie,ale nenašli sme nikoho,tak sme to riskli a nelutujeme,všetko bolo OK ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Akurat som dostal CP na vyznikový krov. Vyroba + doprava + montaž bez žeriavu 6541 s DPH. Viete mi povedať prosím vás kto robil strop ci uz keramický alebo drevenný trámový aku ste mali cenu a kolko vas stal klasický krov z rezina (material + montaz). dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Prosím vás kto robil drevenný tramový strop....kludne aj IP. dakujem
Odpovedať
@wondgo Google - tesár. PS: Tesár, nie google. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, staval niekto z YTONG hr. 250mm? Ako viem, či mi taká hrúbka bude stačiť? Treba to dať prepočítať statikovi alebo? Chceli by sme po obvode skôr menej muriva a viac izolácie, preto sa pýtam.
Odpovedať
Profilova fotka
Chcel by som poprosiť všetkých čo už máju postavene a bývaju o názor a skúsenosť. Treba dávať aj nejaké vonkajšie tienenie na okna (myslím vonkajšie žalúzie), alebo presah strechy 750 až 800 cm postačuje na tienenie v lete a dá sa normálne fungovať v izbách. My totiž budeme mať izby a obývačku orientovanú presne na juh. obyvka bude mať terasu, tak ta ma až toľko netrápi ale skôr tie izby. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@patkaaa 250 mm je ako nosne murivo podla mna dost malo najma pokila ides do porobetonu a nie do tehli, ja ked sa jedna o bungalov. Osobne pojdeme do 300 mm a to je podla mna minimum. Asi by som sa obaval cosom vzniku malých praskliniek na omietke
Odpovedať
Prečo nie rovno 40 cm? 25 cm je dosť na garáž.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@wondgo Tak sme to konzultovali, ak by sme zvolili vyššiu pevnosť, tak by to mohlo byť, ale vraj to konkrétne pri Ytongu nie je práve dobré riešenie keďže dosť slabo izoluje zvuk. Tiež ideme dávať 300mm Ytong, len sme uvažovali že čo ak... :-) Ale ostávame pri tej 300-vke. :-)
Odpovedať
Ahoj rozmyslam nad tymto domom, bol by niekto taky dobry a mohlo mi poslat vykaz vymer ?? diky !
Odpovedať
Článok sa načítava...
@patkaaa aj my sme stavali z 300 a zateplenie ide na to 15 cm ;-)
Odpovedať
@patkaaa Však budete mať izoláciu z vonkajšej strany a hádam aj dobré okná tak sa nemusíte báť hlučnosti. 300vka stojí cca.36€m2, 250kacca.31€m2, 200vka cca.24€m2 čo mám cenník z Ytomgu a to som ešte nerátal príp. zľavy. Načo potom majú nosné tvárnice keď sa ich každý bojí použiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@blackomt na to ked niekto neche zateplovať a mysli si že mu to bude stačit a na to že niekto stavia aj poschodove domy kde zatazenie prveho podlazai je omnoho vacsie. ALe ked si prepratac kolko stoji 1 cm porobetonu tak je jedno aku mas hrubku cena je stale rovnaka, priamo umerna objemu materialu. do 250 mm by som nesiel aj kvoli sekaniu drazok na rozvody, príp zavesenie kuchynskej linky a aj kotvý na zateplenie musia mat urcitu dlzku zapustenia v mure.
Odpovedať
Profilova fotka
Dnes som konecne podal ziadost o stavebne povolenie. Od projektu B333+t cez projekt osadeia stavby, prípojok (el. voda plyn) a poplatkov za vyjadrenia sa k stavebnemu povoleniu a stavebne povolenie som zacvakal 1350€. A to sa este nezacalo stavat:-(
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo My tiež tak nejako, doposiaľ sme minuli 3900 eur a to naša "stavba" vyzerá tak, že zelená lúka a elektrická skrinka. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@blackomt My sa nebojíme nosného muriva, len by sme chceli stlačiť mesačné náklady v novostavbe na minimum. To sa dá dosiahnuť napr. aj takto. Pretože my súhlasíme s tvrdením, že je lepšie mať 25cm murivo a 20cm izolácie ako 38cm murivo a 7cm izolácie. 30cm múry a 15cm izolácie je taký zlatý stred. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 Lucka a idete dávať vlnu alebo polistyrén?
Odpovedať
@patkaaa polystyren. chela som 20 . ale uvidime podla penazi..
Odpovedať
@wondgo @patkaaa napodobne s pripojkami okolo 5 tis € slo, len na projekty, projekt cesty, urbanisticku studiu . projekt zumpy, pripojky, vysypanie cesty makadamom .... :-N :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 Ak budeete menit skladbu tak si preratajte tepelne straty domu a podla toho navrhujte aj kotol aby vam nedavali zbytocne silny a to iste plati aj pre krbovu vlozku. Je blbe ked zakuris v krbe a 2x prilozis a uz sa v izbe neda vydrzat
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 TAk ked zaratam aj pripojky (el prípojka realizacia cca 250 a vodovodna so sachtou cca 450) tak sme niekde tesne cez 2 000€
Odpovedať
@wondgo ;-) uz byvame.. zatial nemame zateplene. krb nemame mame tu kachle invicta carolo ktore sme potrebovali na docasne vykurenie stavby / ale budeme to menit casom / za krb, ale to az ked bude kolaudacia a vsetko zateplene a budeme vediet ako silny krb sem mame dat.. teraz boli silne kachle potrebne, kedze na stavbe boli primarnym zdrojom tepla a teraz ked nemame zateplne , tak tiez super pomohli. ;-) inak nam cena naskocila, lebo pripojky sme tahali 60 m. k hranici pozemku. + cesta teda...
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo My sme za el. prípojku dali 1000€, lenže my sme ťahali 76 metrov. Vodovodnú prípojku ešte ani nemáme a plyn tiež nie, ale ten ani nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 To poznám, všeličo si aj ja predstavujem, ale keby toľko chechtákov bolo... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak nás toto slnečné počasie nakoplo a tento týždeň začíname makať. Ak všetko pôjde ako má, v piatok sa budeme tešiť zo zaliatych základov, jupííí. :-) Ešte je tu niekto, kto už-už iide začať?
Odpovedať
Profilova fotka
@patkaaa Ahoj . Drzim place. My mame este len 23.3. stavebne konanie aj to neviem ako nam dopadne lebo sa este natahujeme s plynarmi. S nikym inym nebol ziaden problem len SPP si stavaju hlavu......to su geroji. Inak osobne ja by som tiez uz na nic necakal. Najma aj majstri maju teraz menej roboty tak sa da aj cena celkom dobre dojednavat.
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo Ďakujem. :-) Vieš čo, my sme zase nemali žiaden problém, my ale nejdeme pripájať dom na plyn, takže to išlo hladko. Inak s tými cenami máš pravdu, my už ľutujeme, že sme nespravili pred zimou aspoň platňu, lebo keď sme si dali cenovú ponuku na YTONG v jedných stavebinách cez zimu a teraz, tak je tam úžasný rozdiel v cene, pri našom množstve by to robilo takmer 1500€ rozdiel. Lenže fakt si neviem predstaviť, kam by sme tie palety uložili, keďže máme pozemok "na lúke", nikde nič, len blato. Teraz v marci už išli ceny trošku vyššie. Čo sa týka majstrov, zatiaľ sa spoliehame na rodinu, všade samí murári. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 U nás je zatepľovanie kameň úrazu. Ja som ZA zateplenie, konkrétne sa prikláňam skôr k vlne ako k polystyrénu, lenže tiež majú u nás hlavné slovo peniaze a môj muž je zase PROTI zatepleniu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?