Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Ahoj, sme z okolia Nitry a rozhodovali sme sa medzi Aneko, Monkas a Incodec. Vybrali sme Aneko vzhladom na referencie a cenu ale pocula som ze dobrí su aj Fenestra.
Odpovedať
Profilova fotka
@renmat ahoj, z čoho ste stavali? a tie okna ste si dali kde robit, v Zlatych Moravciach?
Odpovedať
Ahoj, stavali sme z Termobriku- Pezinok a okná boli zo Zlatych Moraviec.
Odpovedať
stavitelia TRI TRI TRJOKJKY , želám krásne Vianoce , pohodu, pokoj, zdravie.. a tak ďalej.... a nech už všetci bývame ;-)
Odpovedať
Aj ja sa pripájam k vinšovníkom:-) Ak láska topí ľad čo pani Zima vyčarila. Ak dá človek viac čo v sebe skrýva. Ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz. Padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas. Tak prišla doba, keď každý pre každého má pár prívetivých viet, pre ten zázrak Vianoce a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet!.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucynka44 kuchyna nie je vobec mala, ked sme spravili zaklady tak som sa bala ze sa tam nebudem vediet ani otocit, ale teraz ked uz mame vsetko hotove aj kuch. linku tak je to obrovske :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. prosím Vás o info. ohľadom okien. Je lepšie troj sklo alebo dvoj sklo? Počul som že troj sklo je veľmi ťažké a po čase nesedia uhlopriečky. Ešte k farebným oknám, po čase farba na slnku obledne
Odpovedať
@patrikasabi Určite trojsklo s Ug=0,6 W/(m2K). Áno, trojsklo je ťažšie o 50% - o 1 tabuľu skla. Samozrejme, treba ho osadiť do dostatočne únosného rámu. Okrem úspory na vykurovaní je jeho výhodou väčšia tepelná pohoda v jeho blízkosti, nikdy sa vnútri nerosí a lepšie tlmí hluk zvonku. Nevýhoda je vyššia hmotnosť. Nevýhodou je v zime asi o 15% nižší solárny zisk, stáva sa však výhodou v lete. Menší sol. zisk je však v zime kompenzovaný o 50% menším únikom tepla oproti dvojsklu. Cena - ťažko povedať, či nevýhoda - vo všeobecnosti je trochu vyššia než za dvojsklo s Ug=0,1, ale ak spravíte dobrý výber, môžete mať okná s trojsklom lacnejšie, než od inej firmy s dvojsklom. Prípadná vyššia cena sa však zaplatí na úspore + tie ďalšie benefity ju vyvážia. Čo by niektorí dali za to, aby nemuseli mať na parapete tácku pre stekajúcu vodu z okien. Na mojej stránke v sekcii Náklady si pozrite orientačné hladiny cien okien s dvojsklami a trojsklami. Bolo to pred pár rokmi - odvtedy sa rozdiel medzi nimi ešte zmenšil.
Odpovedať
@blacksr Aký je vhodný dištančný rámik? Umelohmotné vraj zle tesnia, unikne vzácny plyn a zateká do okna. Predstavujú nerezové rámiky výrazný tepelný most a ako sa dá odstrániť? Svetlíky sú lacnejšie ako okná a do izby stačí 1 otváravé krídlo alebo dvere na vetranie? Otváravé krídlo by malo byť menšie alebo väčšie?
Odpovedať
@radopp Určite nie hliníkový. Buď plast alebo nerez - z tepelnoizolačného hľadiska. Ak má miestnosť viac okien, nemusia byť všetky otváravé. Fix je lacnejší o 1 rám, tesnenie a kovanie. Okná z viac krídel - ak dáte niektoré krídla fix, treba zvážiť estetické hľadisko. Samozrejme, k fixnému oknu musí byť prístup zvonku, aby sa mohlo umyť.
Odpovedať
@blacksr Ďakujem. Nerez má podobné tepelné vlastnosti ako plast? Dáva sa niekde ešte hliník? Ako to spoznám? Má fix menšie tepelné straty? Takže fix a krídlo sa nemajú dávať kôli estetike k sebe?
Odpovedať
@radopp Eliminácia tep. mostu je podobná, mám niekde v PC porovnanie rôznych rámčekov, najlepšie bol na tom tuším Chromatec. My máme plastové rámčeky. Žiaľ, hliníkový rámček je u mnohých výrobcov a dodávateľov stále bežná vec. Pritom ak v programe na cenovú ponuku zadajú miesto Al nerez, cena sa nezvýši!!! Ide o nevedomosť z ich strany. Preto treba už v žiadosti o CP na to vyslovene upozorniť. Aj trojsklá sa vyrábajú s Al rámčekom... keby som mohla, tak to zakážem. Dokáže to pokaziť Ug až o 0,1-0,2 W/(m2K). Ja nedokážem rozoznať nerez ad Al. Teda, iba si vždy myslím, aký to asi je, a nemám možnosť overiť si to. Pretože napríklad sám majiteľ nevie, čo kúpil...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@radopp Fix a krídlo sa môžu dať k sebe - ako chcete VY. Nie ja alebo niekto iný. Mne by to napríklad nevadilo. Akože mi to ani nevadí :-) , pretože do ulice máme dve okná nad sebou - dolné je fix, horné je otváravé. Ale nevadilo by mi ani vedľa seba v rámci jedného okna. Myslím, že pánovi @ladajaskva by vadilo, že jo? ;-)
Odpovedať
@blacksr Aké máte skúsenosti s plastovými rámčekami? Nezateká do okna voda? Nerosia sa okná okolo kraja? ladajaskava to urcite vie najlepsie a rozculuju ho nase neodborne prispevky :-)
Odpovedať
@radopp Úplne super sú. Nič sa nerosí. P. Laďu som spomenula preto, že má iný vkus. Vôbec nejde o odbornosť či neodbornosť.
Odpovedať
@blacksr Ďakujem, to je fajn že sú dobré. Keď mi predajca tvrdil že plastové netesnia tak chcel iba predať to čo mal na sklade, teda nerez alebo hliník? Mne sa dvojská s údajným nerezom rosia za žalúziami po krajoch a dole, ale slabo vetrám. Pomohli by 3-sklá? Aký vkus má jaskava?
Odpovedať
@radopp Dvojsklá sa rosia aj s nerezovým, ak je vonku pod nulou a vnútri 20°C+RV do 60%. Trojsklo Ug=0,6 by sa nerosilo.
Odpovedať
@blacksr Ahoj blacksr. Jo. Vadí mě každá asymetrie. Například, když jsem zjistil, že mám jednu ruku dlouhou, tak jsem si ji nechal zkrátit. :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Ahoj Laďa
Odpovedať
@blacksr Dakujem. Takže u vás sa nerosia 3 sklá ani po okrajoch? Máte vetrací systém? Akú máte nastavenú vlhkosť? Aká je optimálna vlhkosť s ohladom na pohodu a nerosenie?
Odpovedať
@radopp Pri 70% RV sa nerosia. Rosili sa vtedy, keď bolo v dome 15°C, RV 85-95% a vonku mráz. Vtedy boli celé zarosené, ale šlo o extrémne podmienky - bolo po omietkach a vymaľované. Túto zimu sme mali najnižšiu teplotu -11°C - nerosili sa ani po okrajoch, RV 50-55%, teplota 21°C. Vetranie máme strojové. Optimálna vlhkosť je okolo 55% - pre dýchacie cesty aj pohodu.
Odpovedať
@blacksr Tak potom 3-sklá sú fajn. 70 % pri akej teplote? 20 C? Nie je vám zima? Mne je chladno uz pri 22 C. Uvažujem 24 C a 55 %. Ako zabezpečujete vlhkosť 55 %? Pomocou senzora vlhkosti? Nestáva sa vám že vám v zime príliš klesne vlhkosť?
Odpovedať
@radopp Tá vysoká RV bola minulú zimu a jar, teplota bola okolo 15°C. Cez leto sa všetko vyvetralo, teraz sa drží RV už stabilne. Nesmie sa vetrať v mraze zbytočne - to je celé. Teraz je nad nulou aj pršalo, takže prichádzajúci vzduch je vlhký a môžem vetrať hoci aj 150 m3/hod. - RV neklesne. Ale to len pokus. Na žitie a spanie stačí len niekoľko desiatok kubíkov/hod. Keď je v mraze dom prázdny a ani prádlo sa nesuší, tak RV padne k 40%. Tie 2 orchidey a kaktus to nevytrhnú z biedy. Preto v čase neprítomnosti je RJ stíšená na minimum. Senzor vlhkosti nemáme.
Odpovedať
@blacksr Máte lacný svojpomocný vetrací systém? Z čoho je postavený? Ako regulujete množstvo vzduchu? Zmena otáčok ventilátora?
Odpovedať
@radopp áno ZR + rúry + RJ otáčky riadene elektronicky, EC motory ... ale zamorujeme diskusiu o B 333... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovedať
@patrikasabi never všetkemu...daj trojsklo...a farbu podla vkusu...či bielu či dekor.. akurat vstupne dvere..tie nam nukali nejake špeci...vraj ak by boli vystavene slnečnemu žiareniu mohlo by sa niečo stat... chi..lenže my mame vstup na sever...takže stačili obyčajne...
Odpovedať
Stavitelia 333-ojky mohli by ste sem hodiť Vaše cenové ponuky okien? Chcela by som sa zorientovať v profiloch, kovaniach a cenách. Ďakujéééééém :-) :-) :-)
Odpovedať
@ivetbal no to by som aj ja rada videla nejake ponuky. aj ked este ani mury nemame.. mne uz dosli ponuky na porfix, ze 3100 € aj s dph, co sa mi zda upne super cena , mame aj s garazou .. , uz len cakame na poslednu " ponuku" a kupime asi este do konca februara, kym plati stary cennik ;-)
Odpovedať
@lucka1987 Ja osobne by som do porfixu nešla, je tam popolček :-| Skúsila si si dať naceniť SOLBET?
Odpovedať
@ivetbal ano este na jesen. vysiel nieco okolo 4 tis € . fakt nevieme, kazdy si chvali nieco ine.. najskor sme chceli jedine tehlu, teraz vsak skor nejaky porobeeton..znamy staval zo solbetu a vravi, ze nikdy viac, ze do steny klinec pomaly prstom zatlaci.. ci take cosi vravel neviem no . uvidime este pockame na tu poslednu ponuku co nam ma prist, tam sme si dali vypracovat na viac druhov.
Odpovedať
@lucka1987 Fúúúúha tak to Vám nacenili dosť vysoko. O tých klincoch neviem, ale keď sme pribíjali teraz na zimu na okná fólie, tak som musela použiť kladivo :-) prstom by to určite nešlo.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?