Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@norberts nie troška horší úrok, ale oveľa horší v niektorých bankách je to viac než dvojnásobok ;-)
Odpovedať
@norberts ahoj pozerám že sa vyznáš, môžeš mi poradiť, máme teraz bezúčelový úver od vub, na pozemok sme doplácali, a teraz chceme, keď budeme mať stavebné povolenie, prejsť na ten účelový, dá sa to? a zobrať vyššiu sumu. alebo budeme musieť zobrať nový úver? kedy môžem založiť dom, ktorý staviam? :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@katarina104 no je to na dlhšiu debatu ale len tak v skratke: - ak sa raz zoberie bezúčelový úver tak sa už nedá zmeniť počas splácania iba ho vyplatiť ale je tam jeden háčik a to, že nedá sa s pravidla vyplácať účelovým úverom ten bezúčelový (možno na výnimku aj to len ked viete dokázať, že sa to použilo na kúpu pozemku). - neviem či ste zakladali pozemok pri tom bezúčelovom úvere, ale ak nie tak väčšinou banky dajú 50% až 70% z hodnoty pozemku na ktorom bude stavba, čiže viete začať stavať. Ďalšie peniaze Vám banka poskytne po predložení geometrického plánu (GP) na rozostavanú stavbu (obvodové múry cca 1 m ale niektoré katastre Vám to zapíšu aj pri základovej doske, čo kataster to samostatný štát), pre tento úkon si budete musieť spraviť znalecký posudok, inak Vám to kataster nezapíše a tam budete mať novú hodnotu nehnuteľnosti, čiže môžete čerpať ďalšie peniaze z úveru. Banka sa vždy istí, čiže ak beriete úver napr. flexihypotéku do 70% tak Vám pustí peniaze vždy len do 70% z hodnoty zabezpečenia. - Ak teda máte zapísanú rozostavanú stavbu a peniaze vyčerpané do 70% z hodnoty nehnuteľnosti, tak potom si už banka sama robí prepočet hodnoty nehnuteľnosti podľa aktualnych fotiek. Ak je všetko zrozumiteľné budem rád ale keby niečo tak sa ešte pýtajte, nie som drahý :-) (srandujem)
Odpovedať
pri účelovom úvere je ešte možné požiadať o refundáciu pozemku teda o preplatenie jeho hodnoty po predložení kúpnej zmluvy avšak iba do 1 -neho roka od kúpy.
Odpovedať
@norberts vďaka, oni nám dali úver, vedeli, že na pozemok,niečo sme mali, niečo dali, museli sme doložiť kúpno-pred. zmluvu, a vraveli, že potom prejdeme na ten účelový úver, neviem, nič nevravela o tom,že budeme musieť splatiť tento =-) ,a tak prejsť, hm. Nie založili sme byt, ale potom by sme chceli založiť dom,,,
Odpovedať
Profilova fotka
@katarina104 No každopádne je to na dlhšiu debatu, ale kludne sa pýtaj ďalej, čo budem vedieť tak poviem. Ale marianka_21 má pravdu s tou refundáciou. Inak skúste aj ČSOB banku.
Odpovedať
@marianka_21 @norberts ďakujem možno to stihneme :-)
Odpovedať
Ahojte, teším sa, že sa rozširuje partia staviteľov a staviteliek tohto pekného bungalovu :-) Vyzerá to tak, že do 2 týždňov budeme mať už aj my stavebné povolenie, takže ešte dovybavujeme hypotéku a môžeme začať, juj - ale sa teším!
Odpovedať
@khalle aj my sme požiadali p. Fašangu o projekt s vysunutou strieškou nad vchodom, tá pôvodná sa nám akosi nepozdávala... Držím palce, nech Vám domček pekne rastie... ;-)
Odpovedať
Ahojte všetci: ...tak tu striešku nad vchodovými dverami som už poriešil , resp. vyriešil nám to PÁN TESÁR , a napísal som to zámerne s veľkými písmenami . Ak budem mať čas tak ukážem na fotkách . Tak zatiaľ CIAO
Odpovedať
@khalle som veľmi zvedavá a teším sa na foto !!!
Odpovedať
Profilova fotka
@khalle caffko :-) no tak to sa fakt tesime ako ste to sikovne vymysleli....:-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mohla by som poprosiť staviteľov, ktorí stavajú domček + garáž o rozmer a to šírku garáže. Niekde som čítala, že je dosť úzka. Nemám veľké auto, ale teraz v prenajatej garáži parkujem asi tak, že keď tam autíčko odstavím tak po stranách od späťákov mi zostáva nejakých 20 - 30 cm a to je fakt nie výhra pri vystupovaní z auta. Rozmýšľame totiž aj nad garážou.......ďakujem :-)
Odpovedať
@marianka_21 ma 3,75 m http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/j... ...nie je to až tak male ale bohviečo to neni ...my sa pokusime mat 3,25m ...ale nie uzavretu ale na stlpoch... ked to bude otvorene snad to bude stačit
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_21 tak v projekte je že rodinný dom má 13 m + garáž 3,75 m. Dajme tomu že odrátame šírku steny s omietkou cca 45 cm, mne to vychádza na cca 3,30 m šírka v garáži, to bude postačujúce. Neviem ti to povedať presne lebo doma mám projekt, teraz som v robote.
Odpovedať
ďakujem, dnes odmeriam vnútorný rozmer našej garáže a porovnám to ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@khalle čauko, nemáš ešte tie fotky tej striešky? Už som dosť zvedavý. Dík
Odpovedať
Profilova fotka
čauťe ľudia :-) neviete my prosim poradiť na akej stranke zistim ako sa vynima pozemok na stavebny aky urad to ma na starosti? ake su poplatky? dakujem...:-)
Odpovedať
@lilej Vynima sa to na Obvodnom pozemkovom urade ... Potrebuješ: osadenie domu na pozemok, list vlastnictva (kopiu), kopiu katastralnej mapy (original), 3e kolok ... trva to tak 2-6 tyždnov ..žiadost ti daju na urade...
Odpovedať
@lilej http://www.pozemkovyurad.sk/index.php... http://www.senec.sk/index.php?menu_id... Maš tam kontakty a žiadosti na stavebne povolenie..stači stiahnut ..
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 dakujeeem ti velmi pekne...:-)
Odpovedať
For all: pridal som nejaké fotky z nášho prístrešku , dúfam že je to pekne vidno , ale ak nie je to valbový prístrešok bez podoprenia , resp. podoprený len na pravej strane na závetrí ...
Odpovedať
@khalle potrebovali ste na to prerabat projekt? či stači oznamenie ku kolaudacii? uvažujeme o verzii na stlpoch
Odpovedať
@khalle neuveritelne rychlo vam to ide x-) A ten pristresok je pekny, fakt krajsi, ako "original" ;-) Teraz uz prace vnutri? :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute ludia...:-) tak konecne mam uz aj ja doma projekt...:-) no teraz sa mozem tesit z vybavovania papierov..:-)
Odpovedať
@katarinka2010 ...keď sme boli my v štádiu kupovania projektu, uvažovali sme nad iným prístreškom, ako je pôvodný, tak nám p. Fašanga pribalil k projektu zvlášť projekt na prístrešok, ktorý je valbolvý na 2 stĺpoch. Písal, že dosť ľudí si žiadalo túto zmenu... ;-)
Odpovedať
@mia. čo stal ten projekt pristrešku? zavolam mu a opytam sa či je treba projekt alebo len zmena ku kolavdacii..lebo stavebko už mame..
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 ahoj..:-) ja som si tiez dal tu striesku so stlpikmi...mam to zvlast ku projektu a bolo to v cene ako aj bez toho...:-)
Odpovedať
@lilej aha..opytam sa na to autora projektu..a mate sedlovy či valbovy ten pristrešok?
Odpovedať
@katarinka2010 písala som ti ip. Myslím, že p. Fašanga naprojektoval ten prístrešok na stĺpikoch ako valbový všetkým, ktorý oň žiadali - písal, že to tak lepšie vyzerá, viac sa to tam hodí...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?