Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@marian_8 2,65 m.
Odpovedať
Ahojte, máte niekto teraz aktuálne postavený bungalov 333? Aká je cena tohto domu pri dnešných zvýšených cenách za materiál? lebo na stránke to aktuálne asi nemajú.
Odpovedať
Ahojte, stavia niekto bungalov 333 v súčasnosti. Aká by bola cena tohto domu pri dnešných zvýšených cenách na materiálov? Na stránke to nemajú aktualizované.
Odpovedať
Profilova fotka
@aladin92 no to by zaujímalo aj mňa. My ho staviame a to sme ešte stihli kúpiť materiál aspoň teda na základy, železo, ytong za minuloročné ceny. Ale ja si myslím, že dosť záleží od toho co si človek vie urobiť sám a aké ceny si vie po známosti vybaviť alebo ako to vie šikovne zjednať. Cena dreva išla tiež hore, tak neviem koľko bude stáť krov a škridla. Ale určite bude nákladnejsie dostať do triedy A0. Ja dúfam, že by sme sa mohli dostať do 70000.sused stavia dom a už je skoro hotový a mal partiu vyšlo ho to zatiaľ 85000 veľkosť domu je zhruba tá istá ale ešte má pod domom garáž a miestnosti+velmi veľký a dlhý múr z DT-ciek. základy si robíme my a múry tiež. Betón nám vybavil bratranec tiež sa veľmi dobrú cenu. Dosť záleží o šikovnosti. Ale tiež by ma zaujímalo koľko by to vyšlo teraz
Odpovedať
@neila19 My by sme s manželom chceli začať tento rok. Len máme z toho obavy kvôli tomu že ten materiál išiel dosť hore. A bojíme sa že nakoniec ten dom ani nedostaváme, pretože nám prídu peniaze. Aj keď manžel je zručný veľa vecí si chce robiť sám, ale bohužiaľ ten materiál nepustí. Ale veľmi sa nám zapáčil ten Bungalov 333 my by sme to chceli bez garáže. To ste mali fajn že ste si nejaký ten materiál stihli kúpiť ešte za minuloročné ceny. Veľmi pekne vám ďakujem za túto odpoveď. Aspoň zhruba nech máme predstavu.
Odpovedať
Profilova fotka
@aladin92 ceny pôjdu bohužiaľ stále viac hore, tak sa oplatí začať co najskôr.aj drevo išlo hore a ešte hore pôjde
Odpovedať
@aladin92 Neboj nič, z toho máme strach viacerí, že ho nedostaviame 🙂 My sme vo fáze kúpy pozemku, ak kúpime, tak určite ideme dať postaviť tento dom v L verzii s garážou na kľúč, ak ste ho stavali niekto tiež na kľúč, tak budem rád ak sa pozdielate, koľko vás to vyšlo...
Odpovedať
Taktiez mam v plane stavat tento bungalov. Aktualne ma zaujima cenovy rozdiel: 1, zelezobetonovy strop s krovom vs. zavesny sdk strop s klasickym krovom 2, keramicky miako s krovom vs. zavesny sdk strop s klasickym krovom 3, skladany z porobetonu s nadbetonavkou s krovom vs zavesny sdk strop s klasickym krovom Rovnako by ma zaujimalo ako sa zatepluje pevny strop ked nechcem pod stropom sdk. Izolacia sa uklada nad strop al sa izoluje strecha? Dakujem
Odpovedať
@marian_8 čo sa týka izolácie, tak sú 2 možnosti. Buď si človek zateplí šikminu, čím získa trochu výšky na povale, ale zas ju tým pádom vykuruje, alebo sa dá na zem na povale parozábrana, a na ňu izolácia.
Odpovedať
@radogama dobrý večer prajem, prosim Vás už máte postavený bungalov?
Odpovedať
@lucka2907 dobrý deň, máme rozostavané, akurát nám budú robiť potery v izbách ale vybrali sme si nakoniec iný projekt, nie Bungalov 333.
Odpovedať
@radogama a aký ak môžem vedieť?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lucka2907 dom i116 od DJS Architecture 🙂
Odpovedať
Ahojte, mám viacero ponúk na hrubú stavbu (väzníkový krov) a skoro všetci sa držali ceny okolo 50.000 €. Posledná, ktorú som dostala je omnoho nižšia a to 38.000 (porfix)-42.000 (porotherm) Je ešte v dnešnej dobe táto cena reálna? Trošku ma to zaskočilo, nakoľko je suma o dosť nižšia od ostatných a trocha sa bojím, aby tam nebol nejaký zádrhel, ale na druhej strane si hovorím, že mi to ostatní mohli aj dostatočne preceniť.
Odpovedať
Profilova fotka
@alencica určite to záleží aj od kvality majstrov. Určite si treba pozrieť aj nejaké recenzie. Ďalšia vec je materiál dosť z toho išlo hore s cenou. My si robíme základy svojpomocne. Ytong budeme tiež svojpomocne. Ostatné už prídu majstri. Ale my sme boli rozhodnutý, že chceme ytong. Aj nám ho dosť majstrov odporúčalo.cakala som, že kezdy nám povie že tehla je tehla. Ale skoro všetci ytong
Odpovedať
@alencica my sme v 2019 dostali cenu 65 000. Kamarát staval porovnateľný dom a ceny mu dávali od 65 000 € do 90 000 za hrubú stavbu. Za mňa tehla. Ytong majstrom vyhovuje lebo sa ľahko nosí, reže, drážkuje, človek ho môže uložiť ako chce... Tehla má super vlastnosť, že sa naakumuluje interiérovou teplotou a pri krátkodobých výkyvoch ich pekne kompenzuje. Toto bol u mňa jediný dôvod prečo tehla.
Odpovedať
@tao_tao Strop mas komplet ZB monolit? Aj nad obyvackou? Zistil som, ze projekt uvazuje s keramickym nad nocnou castou a otvorenym nad obyvackou. Mne sa ten otvoreny strop vobec nepaci. Taktiez nechcem vykurovat zbytocny objem a na druhej strane chcel vyuzit akumulacne vladtnosi pevneho stropu. Je mozne dat ZB alebo keramicke miaka aj nad obyvacku aj ked je tam vacsia plocha bez priecok? Vdaka.
Odpovedať
@marian_8 áno. V princípe je väčšia plocha na oboch stranách lebo okrem stredovej priečky sú v nočnej časti zvyšné priečky tiež nenosné. Toto riešenie ale bolo urobené na základe osobitného posúdenia od dodávateľa. Nechcelo sa im babrať so skladaním stropu. Ja som si to potom nechal pozrieť ešte pre istotu inému statikovi. Hádam sa 2 nepomýlili. Zatiaľ to 2 roky stojí bez problémov. Otvorený strop je len alternatíva projektu. Teda aspoň u nás to tak bolo.
Odpovedať
@marian_8 miaka tam môžu ísť podľa mňa určite. My sme mali v projekte kopec variantov. Skús sa obrátiť na výrobcu, či je taký rozpon OK. Oni ti potom zväčša urobia pri objednávke aj kladačský plán.
Odpovedať
Páči sa mi verzia tohto bungalovu bez striešky 🙂 , no ako negatívum tohto riešenia vnímam zmenšenie úložného priestoru vo vstupnej chodbičke. Obávam sa, že sa tam nezmestí ani šatník. Zvoli by som verziu XL ale aj tak v chodbičke myslím nie je rozdiel medzi klasickou verziou 333 a zväčšenou XL verziou. Zaujímali by ma vaše skúsenosti a postrehy s týmto riešením. Ďakujem.
Odpovedať
@marian_8 záleží od toho, kto je na čo zvyknutý. My máme 333+T a skriňa v chodbe nám stačí. Vstavanú skriňu máme aj v spálni, ako sa počítalo v projekte. V kuchyni máme skrinky takmer po strop pri výške miestnosti 2,7 m. Úložný priestor nám zatiaľ nechýba.
Odpovedať
@tao_tao Ta skrina ma aku dlzku? Pri variante vchodu bez pristresku bude zrejme polovicna.
Odpovedať
@marian_8 cca 152 cm. Môže byť. My sme chceli pôvodne tiež niečo na ten štýl, ale nakoniec máme so strieškou vpredu. Keď som si uvedomil, že fúka väčšinou z tej strany, tak to by som mal na vstupných dverách nafúkaný sneh a vodu po daždi. Teraz mi to vyhovuje. Ale 100 ľudí, 100 chutí. Podľa mňa by si mal každý urobiť čo sa mu páči a neriešiť názory iných, aby mal na konci z toho domu radosť a nerozmýšľal nad tým, prečo sa nechal odhovoriť od svojich plánov.
Odpovedať
@tao_tao Ďakujem pekne za vysvetlenie, teda dizajn so strieškou prináša viac praktičnosti.
Odpovedať
Zdravím Vás všetkých. Chcel by som sa opýtať na Vaše názory a skúsenosti. Staviam klasickú verziu s terasou a garážou. Technickú miestnosť budem mať medzi spálňami na konci chodby v nočnej časti. Otázka znie: Nebude nás v noci vyrušovať zvuk z technickej miestnosti? Teda zvuky z vnútornej jednotky tepelného čerpadla? Nemám skúsenosti s TČ ale určite nejaké zvuky vydáva. Nerušia Vás? Je to pre mňa momentálne dôležité pretože staviam základy a uvažujem zriadiť technickú miestnosť v zadnej časti garáže práve kvôli možnému hluku TČ. Vďaka za odpovede.
Odpovedať
@pepeter záleží aké TČ bude. V technickom liste by si mal nájsť emisiu hluku vnútornej aj vonkajšej jednotky. Pravdupovediac, my ju počujeme, ale je to relatívne potichu, takže nás to neruší. Prirovnal by som to k chladničke. Na druhej strane veľa TČ má nastaviteľný silent režim, kedy idú tichšie. Naše má 3 stupne, ale nevyužívame ich. Kvôli zníženiu hluku môžeš dať do technickej dvere s lepšími útlmovými vlastnosťami, hrubšie tehlové priečky alebo špeciálne protihlukové tehly, príp. na ne nalepiť vrstvu minerálnej izolácie. My máme dokonca vonkajšiu jednotku hneď pri hlave za stenou, zateplené máme 16 cm EPS a spíme v pohode, ale je to podobné ako s vnútornou - môže sa stať, že niečo budeš počuť. V zóne s vonkajšou jednotkou môžeš zatepliť minerálnou izoláciou a mohlo by to pomôcť trochu odtlmiť.
Odpovedať
@tao_tao cize tu vonkajsiu jednotku je pocut aj cez stenu v spalni?
Odpovedať
@marian_8 záleží od okolností. Keď bolo naozaj zima a musela ísť na plný výkon tak som ju počul. Ale u nás to bolo trochu neštandardné lebo sme steny zateplili až v decembri (betónový strop stále nemáme zateplený), takže išla na neporovnateľne vyšší výkon a dlhšie ako v hotovom dome. Za bežných podmienok ťažko povedať, či to čo počujem je vnútorná alebo vonkajšia jednotka. Vonkajšiu jednotku máme umiestnenú kolmo na stenu.
Odpovedať
Ahojte, tak sme konečne kúpili vhodný pozemok! Stavbu sme ale odložili až na rok, nakoľko skrz zlé dodávky materiálov išli ceny 100+% hore, teda ako na čom. Každopádne sa chcem opýtať, ak máte niekto XL verziu (prípadne L) tak ako je na tom veľkosť povaly? Postaviť sa tam asi nebude dať skrz nízky sklon strechy, či? Nemáte niekto fotku?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Dobry deň,, paci sa nám projekt bungalov 333 L T s garazou chceme sa informovať či túto verziu niekto staval,, nejaké rady, výhody nevýhody,, reálne fotky,, pripadne cena hrubej stávby v dnešnej dobe,, za každé info dakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?