Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@maross77 co je vsetko v tej sume zaratane?
Odpovedať
@alencica výkopové práce, báger, základy, platňa, múry, priečky, veniec
Odpovedať
Otazocka na vsetkych co maju vylez na povalu. Ma to niekto riesene napr. Z garaze? Je tam dostatocna vyska na vylez? Ci blbost?
Odpovedať
Ahojte, chcel by som sa opýtať ako vnímate drevený strop z pohľadu zvukovej nepriezvučnosti z vonku, z iných izieb, praskanie, počas silného vetra pod. Ja som dosť citlivý na rôzne rušivé zvuky preto sa zaujímam o výstavbu aj z tohto pohľadu. Viem, že betónový monolit toto určite vyrieši, taktiež Miako strop len neviem posúdiť drevený strop so sadrokartónmi. Preto by som si chcel urobiť jasno v tejto veci ešte v úvodnej fáze.
Odpovedať
@marian_8 to je dost individualne. Ja som si dal monolit. Ak vsak budes davat rekuperaciu, tak podla mna budes pocut viac tu ako ruchy cez strop.
Odpovedať
@tao_tao Rekuperaciu nepotrebujem. Ide mi hlavne o tu zvukovú nepriezvučnosť bez pazvukov a možnosť zaťaženia povaly. Jediný problém vníma, že bodové svetla budú problém a trochu obtiažnejšia realizácia elektrických rozvodov.
Odpovedať
@marian_8 kde je problém? Veď keď máš drevený strop, tak rozvody dáš medzi sadrokartón a vatu, pri betónovom sa natiahnú chráničky tak, ako budeš chcieť svetlá. Pri drevenom dáš bodovky do sadrokartónu a pri betónovom si napr. z odpadových rúr urobíš v zalievanom strope dutinu.
Odpovedať
Takto so to robil ja.
Odpovedať
@tao_tao Čiže takto si viem pekne rozvrhnúť elektrorozvody a priestor pre bodové svetlá. Káble prevlečiem cez chráničky po zaliatí? Nebude problém s prevlečením káblov? Ako si potom upravil dutinu na konkrétny priemer aby tam bolo možné vložiť a uchytiť bodové svietidlo? Vyplnil si to niečim?
Odpovedať
@marian_8 my sme káble prevliekali až keď sme odšalovali lebo vypínače boli často v nenosných priečkach, ktoré vtedy ešte neboli, ale ak by som mohol navŕtať šalovacie dosky, radšej by som si ich tam už nachystal. Prepoje medzi bodovkami sme prevlečené mali a vzájomne sme ich zviazali. Potiahli sme kábel aj od bodoviek do vypínača lebo ten sa nachádzal v nosnej stene, ktorá bola v strede domu. Ja som si najprv vybral bodovky a potom podľa ich rozmeru dal rúru. Rúra je len o pár mm širšia ako bol údaj o potrebnom otvore pre bodovku. V rúre bol natlačený tuším 5 cm hrubý krúžok zo styroduru (neviem, či sme ho dokonca nepribíjali o šalovacie dosky), aby betón pri vibrovaní nezatekal popod rúry dovnútra. Keď som vkladal bodovky, tak tie rozperky boli tak napružené, že držali v rúre, aj keď bola širšia len o pár mm. V zálohe som mal vnútornú stenu zdrsniť kobercovou páskou. V rúre pre bodovku sa potom treba pripraviť na to, že tie vodiče sa tam musia tak uložiť, aby nevytláčali bodovku (nepružili). Ja som tam musel kvôli tomu skrátiť vodiče a nadpojiť pramienkové, ktoré nepružili.
Odpovedať
Dobrý deň, vy čo máte postavené verzie 333 resp. 333+T (13x10m), zvolili by ste opäť túto základnú verziu alebo by ste zvolili väčšiu 333XL resp. 333XL+T (13x11m)? Viac priestoru v izbách ale za vyššiu sumu výstavby a na vykurovanie. Ďakujem.
Odpovedať
@marian_8 333+T mi veľkostne vyhovuje. Ak by som mal niekedy rozmýšľať nad väčším domom, prijal by som akurát jednu izbu navyše.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Je tu niekto kto staval bungalov 333 +T. My ho ideme akurát stavať. V projekte kde je terasa je základ na terasu ale je ukončený patkami tam kde bude stĺp ale už ďalej není spojený. Je tento základ postačujúci? Alebo to niekto spojil a dal ten základ po celom?tak ze tam neboli len tie patky(kocky) Ďakujem
Odpovedať
@neila19 je to postačujúce. Na projekte je pečiatka človeka, ktorý by mal vedieť čo robí. Mne osobne to pozeral zo zvedavosti aj kamarát stavbár a nemal výhrady. Podľa niektorých ľudí tam skôr vyzerajú byť veci predimenzované ako poddimenzované. Tak sa netreba znepokojovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@tao_tao ďakujem za odpoveď mňa dnes zneistil pán čo nám kopal základy, že keby si to stavia on určite by si to tam spojil. Tak som zostala na vazkach, ale volala som kamarátovi co nám je stavby vedúci a povedal, že je to v poriadku. Len pre istotu som sa chcela spýtať tých čo majú postavený dom. Ešte raz veľmi pekne ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@neila19 podobne mam spraveny projekt aj ja s dvoma stlpmi v zadne casti domu..prave som robil zaklady na terasu,ktoru som spojil aj so stlpami, tzn. ze som za stlpami robil zakladovy pas..u Vas ale neviem ci je dostatok miesta medzi stlpami a domom, u mna nebol tak som musel rozsirit terasu..takze ak budete raz robit terasu so zakladovymi pasmi tak to spajat aj tak musite..
Odpovedať
Profilova fotka
@neila19 pod tymi dtckami som nedavno vykopal a zalial zakladovy pas,dodatocne
Odpovedať
Profilova fotka
@dart9 ja som z toho jeleň ako naschvál nám to začali robiť keď je muž v práci. Logicky chápem co mi ten bagrista hovorí, že áno základ bude to pevnejšie. Ale tak stavby vedúci sa musí tomu rozumieť. Dnes nám ešte prídu kúsok dokopavat. Nechám to na muža nech sa rozhodne ci tam chce základ alebo nie. Ak to bude pukat, tak bude za zlého on, že to tam nechcel
Odpovedať
@neila19 nič nebude pukať. To je štandard. Dokonca niekto tie pätky ani nespája so zvyškom domu. Ak sa to prepojí, podľa mňa sa nič nepokazí. Takže si netreba robiť starosti. Akurát betónu pôjde viac.
Odpovedať
Profilova fotka
@tao_tao necháme to tak ako je na projekte. Bude to musieť byť dobre, tak ako je v projekte. Včera ma to stalo kopu nervov. To je taka robota, keď ja mam byt pri niečom čomu sa nerozumiem
Odpovedať
@neila19 šetrite si nervy na iné problémy a tých bohužiaľ ešte bude určite dosť (prepáčte, že straším, ale bohužiaľ pri stavbe je to tak...)....tiež máme 333 + T + G a PD je spracovaná podľa mňa veľmi dobre (skôr predimenzovane, ako tu už odznelo), takže nech majstri robia podľa PD a všetko bude dobré....
Odpovedať
Profilova fotka
@kamajabo keď ma vystrašil, ten pan co to bagruje, že aby to nezačalo pukat a ze keď to majú v projektoch, tak potom ho ešte ľudia dodatočne volajú. Ale s mužom sme sa dohodli, že pôjdeme podľa projektu a hotovo. Materiálu aj na základy aj na stavbu okrem strechy mame už rozratany, objednaný, vyplatený. Budeme sa držať projektu
Odpovedať
@neila19 Tiež som sa nezávislého projektanta pýtal na to spomínané prepojenie pätiek pod stĺpmi a jednoznačne odpovedal že je to v poriadku. Ja nakoľko mám pozemok v miernom svahu a terasu budem mať vo výške cca 1,2m tak tie pätky zrejme prepojím aby som mal podklad pod DTčka.
Odpovedať
Profilova fotka
@pepeter ja to nechám na stavebného dozora nám to vychádza na 50cm
Odpovedať
Priatelia rád by som sa spýtal či tu má niekto 33trojku s 4,5m širokými terasovými dverami a podlahovým konvektorom. Uvažujem nad touto alternatívou a preto ma zaujímajú skúsenosti, výhody, nevýhody, cena, pripadne váš názor. Vďaka
Odpovedať
@pepeter my sme pôvodne rozmýšľali nad týmto riešením, ale nakoniec máme 2 m klasické okno a 2 m terasové okno. Urobili sme si layout obývačky a vyšlo nám, že je zbytočné dávať takú veľkú presklenú plochu, ak nám má veľkú časť zakryť gauč. Takto by sa to asi zvrtlo len na nevýhodu - horší tepelný odpor steny, a len o málo viac svetla. Tak ako to máme teraz nám okno začína kúsok nad operadlom. Takže treba sa zamyslieť aj nad interiérom. Na druhú stranu, ak chceš mať HST-čko a mať možnosť otvoriť ho na 2 m, tak > 4 m budeš potrebovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@pepeter tak ako pises tiez som to prepojenie pouzil ako podklad pre DT ale s tym ze som to robil dodatocne az po tom ako bol dom postaveny.. @neila19
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte koľko vás vyšli základy svojpomocne od výkopu? Budeme mat 333+T (garáž nie) mame už nakúpené tvárnice, roxor, karirohože,IPU, Penetrak aj s dovozom nás to vyšlo na 1449,20 aj s dovozom. Budeme stavať na 2tvarnice.vykopane tiež už máme cenu neviem lebo môj bratranec povedal, že sa máme nechať prekvapiť(stroje sú jeho). Tak by ma zaujímalo koľko mam cca rátať cenu za základy? Resp. Koľko vyšli vás? Ďakujem
Odpovedať
Ahojte, je tu niekto, kto staval tento bungalov v okolí zv? Momentálne hľadáme firmu na hrubú stavbu, tak ak máte niekoho, s kým ste boli spokojní, budem vďačná za kontakt 🙂
Odpovedať
Ahojte, s akou vyskou stropu uvazuje projekt? Dakujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?