Spalna, 3x izba, garaz 1x Auto

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prešiel som už kopu projektou, ale zatiaľ ma žiaden neoslnil. Moje požiadavky sú, 1x spalna 2x detská 1x hostovska /pracovna, garáž pre 1 auto v dome, prekrita terasa , obývačka spojená s kuchyňou. Ak by sa chcel niekto podeliť so svojím projektom, budem vďačný. Ďakujem
Odpovedať
1
2
@vykricnik Súhlas. Na to mám miesto v suteréne, ten je cca 50m2. Tam mám aj kotolničku, sklad potravín a zaváranín atď. Dosť sa divím keď si niekto postaví bungalov, v ktorom je špajzka pri kuchyni 3x1,5m a technická miestnosť podobne veľká, kde je zdroj tepla, práčka a pod. A žiaden iný skladovací priestor. Je len otázkou času kedy dotyčný pristaví niečo kde potrebuje skladovať záhradný nábytok, záhradnú techniku či náradie, bicykle, lyže - a kde môže mať nejaký ponk na majstrovanie. Alebo si toto zriadi v garáži.
Odpovedať
@toky1 áno to ano... Tiež to máme blízko a hneď.na kraji mesta sú obchody ako Lidl Tesco Kaufland jednota billa milk agro a CBA takže sa dá vybrať... A je to tak blízko že do miestnych potravín ani veľmi nechodíme... Určite ten komfort že v dome môže byť hluk kedykoľvek je na nezaplatenie... Tiež sme šli do toho že chcem veľkú obývačku... Hoci kúpelna menšia ale obývačka musí byť čo najväčšia sa dá v rámci daného projektu
Odpovedať
@lenkito10 och moje nervy... Manžela posielam x-krát do obchodu výnimočné a aj keď si na niečo spomeniem a boli sme v obchode včera tak nie je problém... Bývať pod lesom v tichu a zároveň takto blízko mesta je úžasné...za tým si stojím... Malý nám chodí do škôlky v meste tiež na okraji mesta je škôlka takže to máme naozaj na skok ešte aj pre neho... Hocikedy si zamyslime že ideme do mesta na prechádzku alebo na kebab alebo na detské ihrisko, hoci aj tu máme ihriská ale niekedy človek chce zmenu tak nie je problém vybehnúť lebo nespalime toľko benzínu a pri dnešných cenách keby sme bývali ďalej od mesta tak si asi prepocitam a rozmyslim či ideme či nie resp.kolkokrat do tyzdna a podobne...takže ma to neskutočne výhody...
Odpovedať
@toky1 garáž; záleží... Nám by sa zišla a rozmýšľame že postavíme...prečo? Na som šofér začiatočník a autom chodím len do mesta a k rodičom čo sú o dedinu ďalej... Preto mám aj také autíčko vajíčko... Aby som vedela urobiť nákup, vyzdvihnúť malého zo škôlky prípadne s ním vybehnúť k dr ktorého máme na tom istom sídlisku ako škôlku... Ale keď príde mráz a sneh ja už nesoferujem..veľmi sa bojím... A idem len ak je so mnou v aute manžel... Ale sama nejdem... Takže celú zimu moje auto viac menej stojí... A neprospieva mu to..keby bol v garáži nemám toľko opráv po zime... Je to individuálne...ale už keby mi garáž stála tak na auto žiaden bordel ako má 95 percent ľudí s garážou...auto stojí pred garážou a v garáži sklad
Odpovedať
@zizzinka Tak priznám sa, že keby sme mali ešte malé decko tak by som šiel na dedinu len ak je tam nejaká väčšia škola a normálne zdravotné stredisko. Na toto by som si dal pozor ináč človek skončí ako taxikár - lebo voziť deti do školy, zo školy, na krúžky či po doktoroch vie piť krv. Ohľadom garáže - ja na auto v podstate kašlem, mňa nijako autá neberú. Ale jazdím cca 25tisíc ročne. Mám pozemok aj v takom výklenku na ulici za plotom, tam chcem časom ten prístrešok pre auto. Nebude treba otvárať bránu na pozemok ani dvere na garáži, to mi príde pohodlné a dostatočné pre auto.
Odpovedať
@toky1 ťažko vysvetliť...ale sme v tak situovanej dedine že máme bližšie k zdravotnému stredisku, školkam, školám, ihriskam, obchodom a pošte (naša dedina má poštu v meste keďže je to skoro ako miestna časť ) že máme bližšie ako napríklad svokrovcov ktorí bývajú na sídlisku v tom danom meste... Keď idú oni k dr majú to ešte ďalej z toho sídliska ako my z dediny... Lebo sme na dobrej strane... Takže v tomto problém nevidím... Za 3minuty jazdy autom ste na mieste... Nemocnicu máme takisto bližšie ako oni zo sídliska...takže za mňa top..vyzivame ticho a pohodu dediny ale zároveň aj vymoženosti mesta... Pre mňa toto bolo tiež dôležité... MHD tu chodí SAD tu chodí... Donáška jedál tu tiež chodí lebo sme tak blízko 🤣 dokonca keď chcem ísť s sestre ktorá ešte býva u svokry v inej dedine viem k nej prísť diaľnicou...lebo pri východe z našej dediny je hneď vjazd na diaľnicu a pri nej zjazd z diaľnice...a predsa sme tak umiestneni že človek tu má pocit že je na samote u lesa ☺️ tieto detaily podľa mňa sú dosť dôležité... Pri bežnom fungovaní... Teraz v zime napríklad neriešime aký veľký pozemok máme to zas cítiť skôr v lete...ale tieto veci ohľadom lokality cítiť každý deň...každý deň sa chodí do práce, každý deň sa musí fungovať... Ako ste písali krúžky, škôlky, školy, lekári, obchody, kultúra a zábava tiež patria k harmonickemu životu... Keď to tak píšem uvedomujem si, že sa ešte stále máme dobré ak vieme vyjst do divadla hoci manžel už je z tých cien všetkého v depresii... 👀
Odpovedať
Inak kamarát si v lete postavil konečne garáž pre svojich miláčikov. Má 4 autá. A každé "nutne" potrebuje. 😉
Odpovedať
@toky1 ved to je jasne, len bohuzial pri velkosti dnesnych aut, je to proste nedostacujuce
Odpovedať
@lenkito10 pisal som len moje pocity z velkych domov, neodsudzujem ludi co maju velky a clenity dom len im nerozumiem 🙂 samozrejme toto neplati pre typ ludi co dom je ich zivot a pride im normalne mimo zamestnania riesit len dom… priklad - aj ja mam rad vino ale aby som si koli tomu postavil pivnicku? - aj my zavarame ale nie 500 poharov z kazdeho druhu a aby som si koli tomu postavil letnu kuchynku? Potom 90% barakov ma niekolkorocne zasoby zavaranin, ktore potom vyhadzuju alebo ponukaju po rodine a ta ich zo slusnosti zoberie aby neskor minimalne polovicu vyhodila 🙂 - ked idem po ulici a je otvorena garaz tak na 90% tam nieje auto ale bordel - cim viac odkladacich priestorov tym viac sa hromadi bordel, osobne poznam z rodicovskej chalupy kde uz nejaku dobu nabadam otca vsetko co sa da dat do šrotu a ostatne vyhodit. Postupne nato dochadza a ubuda to ale je stara skola, ze co ak sa to niekedy zide 🙂 Potom si niektori ludia postavia alebo kupia velky clenity dom a tym padom sa z domu stava centrum pozornosti do konca zivota. Vynimka su ludia co maju dostatocne financie aj navyse a daju si pozor aby nezhromazdovali vsetko mozne aj nemozne a staci im zopar kvalitnych veci
Odpovedať
@turbot Súhlasím vo všetkých bodoch obžaloby. 🙂 My sme ten dom pred rokom kúpili, nestavali sme si ho na svoj obraz. Ale vieš čo? Prešli sme si domov x a tento mal ten správny esprit keď sme ho prvý krát videli. Je to ťažké vysvetliť, asi ako zaľúbenie i keď to nie je zaľúbenie kedy nevieš vlastne prečo ale ona je tá pravá, bez váhania. A tak máme dom s letnou kuchyňou i keď sme zatiaľ zavarili len cca 70 fliaš uhoriek, s 50m2 suterénom s dielničkou i keď nie sme domáci kutilovia, s bazénom ktorý sme vôbec nechceli a nakoniec sme si ho nevedeli v lete vynachváliť atď. Keby som mal stavať dom tak netuším ako by som chcel aby vyzeral, kde a akú miestnosť by mal, ako veľkú. Kde presne by sme stavali to netuším vôbec. Ani sme nemali snahu stavať, nám stačilo keď sme prerábali bytové jadro - aký cirkus okolo toho bol 4 mesiace. A stavať dom? Určite nie.
Odpovedať
@toky1 Dam Vam cennu radu 🙂 Povyhadzujte/darujte vsetok bordel alebo za rok, co ste este nepouzili (ak tam toho vela zostalo po predchadzajucich majiteloch) a nerozmyslajte tak ako moj otec, ze vsak niekedy sa to moze pouzit 🙂 95% veci sa nepouzije nikdy a tych 5% co sa moze pouzit ale moc nechybali sa kupi presne takych ake sa potrebuju ak clovek nemoze byt bez toho... clovek si povie, ze vsak mozem usetrit par eur ale ma pokoj s bordelom na cely zivot 🙂 volny priestor je dobry priestor PS..slovom bordel oznacujem nielen stare plesnive veci ale veci vseobecne. Napr ak dieta ma vela hraciek. Aj tak sa hra len s par oblubenymi, ostatne su bordel 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Presne moje slová. Tento rok cez leto som tiež musel spraviť už ako takú inventúru a čo sme teda zopár rokov nepoužili, tak šlo proste preč. Len sa to kopí potom kade tade a zbytočne to zaberá potrebný priestor
Odpovedať
Článok sa načítava...
@turbot Hej, viem presne o čom hovoríš. Máme v pivnici napríklad 3 mechy synových hračiek. Už má 18. Žena sa ich ani bohovi nechce zbaviť. Máme v suteréne regulérnu obývačkovú stenu so šuflíkmi v ktorých sú kadejaké predlžovačky, žiarovky, deky, ventily proste blbosti, ktoré tam bývalí majitelia odložili.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?