Projekt Bungalov EKO 104 - reálne skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte..Býva niekto v bungalove eko 104, respektive má niekto praktické skúsenosti s jeho vystavbou, rozpočtom, projektom ? Zaujíma ma len original projekt bez zmien a úprav. Ja mám zatial len pôdorys bungalovu s kótami (rozmermi), no z toho veľa vypočítať neviem. Preto by som bol rád, keby mi niekto vedel poslať, poradiť, poskytnúť projekt s presnými rozmermi domu na výšku + strecha a podobne veci potrebne k rozpočtu. PS: ak by sa niekto našiel s týmto bungalovom v blízkosti Košíc, prosím ozvite sa. Fotky vítané. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@ivka77711 obec besenov ... stavali sme eko 104 plus... kludne mozete prist aj kuknut radi poradime...
Odpovedať
Ahojte som tu nový, Výborná téma ohladom Eko 104 plus, akuratne chceme kúpit tento projekt, otázka je aké máte kúrenie? Plyn je nereálny, svetové strany východ izba západ obyvačka, kupelka sever, slnečný pozemok. Otázka znie, čo je prijatelna voľba : Krbová vložka bude, teraz čo k tomu, Elektrický kotol - ohrev vody + podlahové kúrenie voda (do budúcna si aspon predpripravit inštaláciu pre Solar alebo Bez?), Elektrický kotorl - ohrev vody + podlahové kúrenie elektrické, alebo Tepelné čerpadlo Vzduch voda? neukamenujte ma hned zo začiatku pre veľa otázok - čítam poctivo všetky témy spojene s EKO 104/ EKO 104plus dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Prosím Vás, staval niekto z vás dom eko 104+ (10x13,5) z Heluz tehál? dakujem za odpovede
Odpovedať
Ahojte nema nahodou niekto realny vykres bez uprav eko 104plus..dakujeem
Odpovedať
Ahoj nema niekto realny vykres,nakres bungalovu eko104 plus bez uprav?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@4wowa4 ahoj mohol by si mi poslat vykaz vymer k domu eko 104 ak sa este da😊?
Odpovedať
@4wowa4 Pekný dník, chystáme sa poriešiť tento domček, neposlali by ste mi prosím ako bol Váš rozpočet? Ďakujem :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobry den, mozem poprosit aj ja rozpocet pre dany domcek, ak niekto vie poslat?? ci uz svojpomocne stavane, ci firmou alebo cez zivnostnikov. Dakujem
Odpovedať
Tiež by som poprosil ak je to možné. Len pre lepšiu predstavu. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň priatelia. Chcel by som stavať dom eko104. Ako mnohí z vás, aj ja som našiel tento projekt na stránke kde je odhad pri stavbe svojpomocne cena 65000 €. Bol by som rád, ak by ste sa podelili so svojími skúsenosťami. Stavbu by sme realizovali svojpomocne, mám švagrov, železiarov ktorí vedia spraviť základy, steny by som vytiahol sám, prakticky väčšinu vecí od omietok po podlahy si viem urobiť sám. Živnostníkom by som dal spraviť len strechu, rozvody, okná. Ide mi o to, postaviť to čo najlacnejšie. Ak niekto má rozpočet alebo niečo čo by pomohlo, tak by ma potešil. miroslav.misek84@gmail.com. Ďakujem.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@durisovajana1 dobrý deň. Podarilo sa vám získať výkaz výmer? Oslovil som viacero ľudí ale nikto sa neozval. Už neviem na koho sa obrátiť :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
@miroslavzbj Žiaľ nie, zvolili sme inú alternatívu.
Odpovedať
Ahojte, kde mate v dome umiestnenu pracku?
Odpovedať
@tadashi v spajzi bude.
Odpovedať
Ked pocujem alebo citam argumentaciu ludi preco neodporucaju tehlovy system vystavby az sa nestacim vynapozerat. Prikladam odkaz na video ohladne zasekavanie drazok. Neviem preco ale pri tehle elektrikar SKORO nepouzije sekacie kladivo. Pouziva vrtacku na vyfrezovanie dier pre krabicky ( frezuje sa bez priklepu!!!!), pri drazkovani pouzije tzv. drazkovacku a nasledne moze matierial odstranit aj so srubovakom alebo jednoducho sikovny elektrikar prestrci kabel cez dutiny tehly pri zvyslom smere. Tu na je slubeny odkaz: https://youtu.be/HhSq8HSU9Ok Dalsia vec ktora bola spomenuta ohladom tehly je zlozitejsie murovanie. Trosku zbehlejsi majstri pouzivaju stolovu pilu a dokazu dorezat tehlu na milimeter presne ( mate problem najst dorezanu tehlu) alebo pouzivaju chvostovu pilu s listom na tehlu. Taketo argumentacie preco neist do tehloveho systemu su smiesne da sa povedat primitivne. Nebudem rozoberat ine vlastnosti oboch material cisto riesim primitivnu argumentaciu preco nie tehla.
Odpovedať
@miroslavzbj nemáme síce EKO 104, ale podobne väčší dom a musim povedať, že zmestiť sa do 65 000 je nereálne. Pozri môj fotoblog - mám tam ceny hrubej stavby - základy + hrubá stavba.
Odpovedať
@luidzils Moja skúsenosť - Zavesiť niečo ťažšie na stenu z dierovanej tehly alebo na stenu z homogénneho pórobetónu pomocou hmoždiniek - to pri tehle buď trafím špáru, alebo prepážku a ide diera šikmo a potom rozmýšľať akú hmoždinku a skrutku použiť. A svojpomocná výstavba pre mňa, ako nemurára - pórobetón vyhral...
Odpovedať
@dedo758 Montoval som hoci co uz ci na tehlovu alebo na porobetonovu. Samozrejme do tehly alebo porobetonu nemozes puzit najlacnejsiu hmozdinku ktora je urcena do betonu. Co sa tyka vrtania diery to je tiez chytanie sa za slovo. Je rozdiel ci pouzivas vrtak od hilti ktory ma krizovu korunku alebo bosch ktory nema krizovu korunku. Vyskusaj si oba vrtaky sam zistis co a ako. Vyskusaj vrtanie do tehly, porobetonu a hlavne betonu. To uz je zbytocne porovnavanie lebo ako domaci kutil si nekupis drahsi vrtak ked potrebujes s nim vyvrtat len napr. 20 dier. Vies to je takto majstri nevedia ako viac zarobit pri danych pracach tak to argumentuju ako argumentuju.
Odpovedať
@nenuska150 Hm, dost neprakticke podla mna. Tento projekt je v takmer rovnakych rozmeroch a pride mi lepsie dispozicne rieseny:
Odpovedať
@tadashi pre teba neprakticke pre mna je lepsie dispozicne rieseny. Kazdy si vybera projekt podla svojho pozemku a podla svojich predstav. Pre nas a pre vela ostatnych ludi je 104ka Top
Odpovedať
Nestavia niekto Eko 104 plus v okoli TO?? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yetd mozete prist kuknut
Odpovedať
@cowboy1986 pisem spravu :-)
Odpovedať
Ahojte všetci. Chceli by sme začať na budúci rok stavať. Sme vo fáze výberu projektu. Zaujal nás takisto projekt EKO 104. Má niekto postavený takýto dom v okoli TT? Radi by sme prišli pozrieť, ak by to bolo možné 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Nestavia niekto eko 104 plus s takymito oknami?? :-)
Odpovedať
@dominik_boksansky Zdravim, radi by sme prisli pozriet na Vas domcek. Bolo by to mozne teraz v piatok? Dakujem za odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
@tadashi Zdravim, chcem sa opytat na podorys, ktory ste sme dali 24.9. Je to konkretny bungalov z netu, alebo zmeneny? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@yetd velmi neprakticke su tie okna videl som to nazivo...
Odpovedať
@nikanemo podorys je urcite zmeneny, nakolko eko je dispozicne inak rieseny..ma to zaklad z eko, ale vnutorne priecky a clenenie izieb, wc, vstupu do domu je celkom inak.. ale inak velmi slusna varianta eko..aj ked tie dve male miestnosti pri vstupnych dverach su zbytocne, na ukor izby a technickej miestnosti..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?