Návrh kuchyne a kúpelne

Čauko, ak by sa tu našiel niekto ochotný, čo by nevedel čo s voľným časom a vedel by poradiť rozloženie kuchyne a kupelne, bol by som rád. Moje akademické maľby v prílohe. Kuchyňa je také L-ko s troma dverami. Naznačil som, kde bude kotol a teda prívod teplej vody. S odpadmi problém ani nemám, keďže sa to nachádza nad pivnicou, teda rúry viem preraziť do zeme a v pivnici potiahnuť do odpadu ako potrebujem. Káblom (5x4 cyky) na rúru by som moc nechcel ísť popod dvere, ale v najhoršom prípade s tým viem žiť. V kuchyni chceme indukčnu platňu, pec, mikrovlnku, americku chladničku, umyvačku. Kúpelňa je toto s vybraním (to je vlastne komín). Sú tam dvoje dverí. No a tam chceme hajzel (klasika - negeberit), vaňu, sprchový kút a umývadlo, prípadne dva, ak by vošli. Práčka a sušička sa budú nachádzať v technickej miestnosti, čiže to neriešime. Ďakujem
Odpovedať
@arcticcode prosím ťa dotvor svoje akademické maľby o okná a mohol by si doplniť aj rozmery pri tom komíne. Nezaškodilo by inak keby si to kreslil na stvorcekovany papier, aby to neskreslovalo miestnosť, no ale ok. Kam vedú dvoje dverí z kúpeľne? Do dvoch miestností? Musia tam ostať oboje dvere?
Odpovedať
@valilajk Ďakujem za echo. Neexistuje nejaký fakt simple program, čo by si človek stiahol a mohol to tam nakresliť, aby to rozmerovo sedelo? 😄 Lebo som na stavbe a štvorčekový papier tu asi nebude 😄 Tie dvere musia byť, to je taká technická miestnosť vedľa kúpelne, kde bude pračka + sušička a neda sa tam inak dostať.
Odpovedať
Skús toto. Je to online, nič netreba sťahovať. Ja som v tom urobila vnútro skoro celého domu. https://www.paradyz.com/3dplanner/en/ Veľkosti zariaďpvacích predmetov sa dajú prispôsobiť, je tam 3D náhľad, dá sa hýbať s obkladmi (aby sedeli špáry)... mne to stačilo.
Odpovedať
@arcticcode floor plan creator do mobilu
Odpovedať
@gretka2 Parada, idem hneď na to 😉
Odpovedať
Okay, taže rozmery kuchyne mame tu... škoda, že sa to nedá sharovať cez accounty, ani stiahnuť. 🙂 Pripojky od kotla su v tom vyklenku.
Odpovedať
Tu kúpelňa.
Odpovedať
No a ty mas aspon nejaku prestavu, ako by to malo vyzerat, ci cakas navrhy len tak, co kto vymysli a potom si vyberies? 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, dost mala kupelna.
Odpovedať
@arcticcode V tejto kupelni musis nieco obetovat. A to bud vyberies vanu alebo sprchovy. Alebo posunies okno. Alebo zrusis jedny dvere. Inak to bude stiesnene. Alebo mat sprchovy len vymedzeny sklom.
Odpovedať
@arcticcode
Odpovedať
Hmmm, no ja som niečo také rozmýšľal... nezdá sa mi, že by bola malá kupelňa, doteraz sme mali asi tak polovičnú, ale zas je pravda, že len kút - bez vane https://snipboard.io/sDX4Lv.jpg
Odpovedať
Článok sa načítava...
To okno je vo vduchu, vaňa pod ním kľudne môže byť, alebo WC... Sprchový kút som myslel len ako vyspádovaný priestor s jednou stenou zo sklobetonu.
Odpovedať
@arcticcode ta vana ti vyjde strasne kratka. Este ked nahodou mas krive steny tak ani 150 cm dlhu tak nevopchas. Alebo budes sekat zo steny? To chces vanu len pre deti?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak zalezi ake pohodlie chces mat pri vyuzivani sanity v kupelni. Kludne vanu 150 a nie 170-180, sprchovy 70 a nie 90, priestor na wc 70 a nie 90... V TM bude este co okrem PaS? Nemozes to prepojit a rozlozit inak? Je niekde dalsia kupelna, dalsie wc na tomto poschodi? Pre lahsie citanie je lepsie vlozit obrazky hned do textu, nie odkazy.
Odpovedať
@wivik 150 vojde, teraz je tam 152cm a keďodbijem kachličky, tak 155cm dostanem. Asi to zrobim tak... alebo sa proste vzdam toho sprchača, ale to sa mi moc nepači... :-/
Odpovedať
@lenkito10 v technickej bude ešte aj kotol (prietokovy kondenzačny). A je tam aj vylez na pojd. Búrať tú priečko rozhodne z časových dôvodov nejdem. 😞
Odpovedať
@arcticcode ked ti staci kratka vana tak sa potom zmesti aj sprcha. Len urcite nerob stenu sprchy zo sklobetonu. To sa musi tazko udrziavat. https://pin.it/1vhGGfW Vyber radsej sprchove sklo
Odpovedať
Profilova fotka
Ked ti staci vana 150, mozes. Ale radiator tam ani z bezpecnostneho ani z hygienickeho hladiska nedavaj. WC nemoze byt v TM? V kuchyni je kde okno a kam vedu vsetky dvere?
Odpovedať
@arcticcode alebo si daj na vaňu skladaciu zastenu.. a bude aj vaňa aj skoro sprcháč 😉
Odpovedať
@arcticcode paci sa mi to ako si si to rozvrhol,myslim ze to budete mat super 🙂 ten sprchac 90x90 bohate staci 🙂 Radiator by som ked tak dala medzi tie 2 dvere,nejaky uzky 🙂 Ozaj a daj si pozor,ak das na stare zarubne oblozky,nebudes vediet dostat cez nove pracku a susicku.
Odpovedať
videl som aj kadejake aplikacie, programy na toto, ale netusim nakolko su spolahlive, radsej by som asi dobehol za nejakym overenym stolarom, je to rozhodne lepsia moznost, viaceri to spravia dokonca zadarmo.
Odpovedať
@lenkito10 Kuchyňu už sme vymysleli, tá appka nemá tam také veci ako umyvačka riadu a tak, takže to ťažko nadizajnujem, ale skúsim to ešte nejako vymyslieť. Dvere sú 3 1. Idú z chodby do kuchyne 2. Idú z kuchyne do obývačky 3. Idú z kuchyne do ďalšej izby. Musia byť všetky. Vymysleli sme to tak, že do toho výklenku bude indukcia s rúrou (vstavane obidva), potom pôjde rohova skriň, v nej bude rohove umyvadlo. no a napravo potom smerom k dveram bude ešte umyvačka s doskou (nič viac tam netreba). Digestor s výduchom cez filter, je tam síce komín, ale radšej nechcem vedieť v akom je stave... 😄 @zuzana838 Zarubne by sme praveže chceli nechať pôvodne a len na nich dať nové dvere... môj dedo to tak má, dvere kúpil ani neviem kde, ale verím, že dokážem kúpiť také dvere, čo by tam štimovali.
Odpovedať
@arcticcode podla mna uplne bez problemov sa ti podari zohnat. A prinajhorsom keby si aj nenasiel, tak stale je moznost, tak ich spravit na mieru. Takze v tomto problem nevidim 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Pridaj teda aj kuchynu ako ste to nastelovali.
Odpovedať
@arcticcode s tým by nemal byť problém, švagrovci tak na pôvodné zárubne kupovali v mm nejaké dvere a sadli im ako uliate bez problémov, nemuseli nejaké drahé kupovať, aj keď tie z mm sú skoro ako z papiera, ale na čas postačí 🙂
Odpovedať
@bernard_1 Hej, presne, tie papierove by nam stačili. Lebo je ešte možnosť obnovy aj pôvodnych, ale to zas bude človek rok šaškovať s teplovzduškou a s vibračnou bruskou a potom lakovať vymyšľať... neviem. Navyše veľa dveri je presklenných a to moc nechceme.
Odpovedať
Ak by ste potrebovali aj nejakeho architekta pre konzultaciu a pripadne realisticky 3D navrh, tak odporucam firmu "Nebojsa architekta". Niektore riesenia, ktore ludia navymyslaju niesu uplne tip top z funkcneho hladiska a zistia to az neskor naco by ich architekt upozornil vopred. Obcas to za tych par eur navyse stoji 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?