Maly bungalov za 200 000€? !!

Zobraz úvodný príspevok
Ľudia poraďte, od včera mám hlavu v smútku. Prisiel nám výkaz výmer k nášmu bungalovu,ktorý má 110 m už. plochy a cena 200 000 € a to sme nedávali žiadne kolektory, tep. čerpadlo, rekuperaciu. Akurát sme zvýšili sklon strechy kvôli uložnemu priestoru a a tým pádom sa upravovala hrúbka základov. Ale to bolo všetko. Je to normálne takáto cena? Tento katalogovy projekt je na stránke za 98 000. Tak že cena ktorá prišla má dorazila. Neviem ako to ďalej riešiť ale nepríde mi to normálne. Čo by ste robili na mojom mieste vy? Mám chut celý pr
Odpovedať
@jan45 No on nám tvrdil že nakoniec to musel celé projektovať nanovo a len podľa obrázka na konkurenčnej stránke, čo mal k dispozícii. Predtým však tvrdil,že projekt bude mat k dispozícii,lebo tu konkurencnu firmu vlastní jeho dobrý kamarát.
Odpovedať
Profilova fotka
a dali ste súhlas na sólo projekt? Za prácu má dostať zaplatené, ale toto je buď zúfalstvo, alebo odrb
Odpovedať
@jan45 naozaj ani netuším čo je sólo projekt. Za prácu mu samozrejme zaplatíme, čakáme kedy vystaví faktúru,ktorú ešte neposlal, neviem prečo. No skúsime to dať nacenit aj inde a uvidíme či tam nebudú normalnejsie ceny. A ak nie,tak budeme mať doma dráhy balík papierov a stavať nepôjdeme.
Odpovedať
@amedeofelisa dajte to naceniť aspoň 3 firmám ale nedávajte celý výkaz výmer, vyhoďte konečné materiály, tzn. plavačky, int. dvere, dlažby, sanitu, svietidlá atď....dajte to naceniť max na holodom. Každopádne, ak pôjdete cestou 1 firmy na kľúč tak do fázy holodomu sa obávam, že ta cena bude určite vyššia ako tých katalógových 98000. Dajte naceniť a potom uvidíte, nestrácajte čas dumaním na modrej streche...nezabudnite dať naceniť aj prípojky, nezdá sa to ale tiež to nie je "zadarmo"...
Odpovedať
@kamajabo Ďakujem krásne za odpoveď,pôjdeme tak ako ste poradil, a nie nechceme to na kľúč dať len jednej spolocnosti ale skôr formou živnostníkov a viaceré firmy/partie. Uvidíme čo z toho bude. Ďakujem ešte raz za odpoveď,upravím ten v výmer a vyhodíme to čo tam nepotrebujem mat.
Odpovedať
Ďakujem všetkým za odpovede, naozaj stavať ideme len raz v živote a skúsenosti vás všetkých sú tu na MS neoceniteľné. Dúfam že to nejako poriesime a nakoniec aj niečo postavíme. Ďakujem ešte raz ľudia.
Odpovedať
Profilova fotka
nas projekt bol na stranke za 123tisic...my sme dom postavili s malou pivnicou a rekuperaciou za 97tisic.. stavala nam miestna mala firna
Odpovedať
Profilova fotka
@amedeofelisa Prvá chyba čo robíte je že čerpáte info len na MS, nikdy neviete či na druhej strane nesedí človek čo sa do toho vyzná rovnako ako vy, chcelo by to nájsť si niekoho kto sa toho ujme a vysvetlí vám čo a ako, budete potrebovať stavebný dozor tak by som si našil takého človeka čo len nedá pečiatku ale ujme sa toho celého, prípadne niekoho iného čo sa do toho rozumie. Druhá chyba bola keď sa vám páčil katalógový projekt mali ste ho kúpiť od firmy čo ho navrhla a nie ísť za niekým iným veď to je jasné že to musel robiť odznova kto by tomu projektantovi dal svoju robotu aby si na nej zarobil on, mimochodom to že sa tam menili základy typujem že bolo pre to lebo ste zmenili typ krovu a nie pre to že ste zmenili sklon strechy. Tretia vec ten projektant má stavebnú firmu alebo odkiaľ zobral tie ceny, zasa typujem že tie ceny sú podľa nejakého cenkrosu čiže reálne ceny dostanete keď dáte výkaz výmer naceniť realizačným firmám. Štvrtá vec na vašom mieste by možno nebol zlý nápad kúpiť ten hotový dom, určite by som to neriešil cez viaceré partie a živnostníkov, lebo radšej nechať zarobiť jednej firme ale mať to hotové ako s vašimi znalosťami riešiť termíny, ceny, dodávku materiálov, kvalitu práce dvadsiatich živnostníkov.
Odpovedať
@poisonblu a stavali ste niekedy teraz? A firma je prosím odkiaľ? A kde ste ušetrili ak sa smiem spýtať?
Odpovedať
@amedeofelisa ale ja mam pocit, ze tu sa pletu dojmy a pojmy. Nemate nahodou spracovany rozpocet od nejakeho rozpoctara a k tomu slepy vv? VV date niekolkym firmam na ocenenie a to Vam zrealni predstavu. Nie rozpocet.
Odpovedať
Profilova fotka
@amedeofelisa pred 3 rokmi...teraz uz aj ta firma isla s cenami nahor, ale zase nie nejak rapidne...tie ceny v projektoch su cenkrosacke ceny, ceny v stavebninach sa lisia, firmymaju pri odbere zlavy...dala by som nacenit aspon 3 firmam a uvidis, ako sa budu ceny lisit
Odpovedať
@martosko áno menili sme aj krov to som písala z vaznikoveho na klasický so stolicou,či ako sa to volá. A tiež viem že bola chýba riešiť ten projekt takto, už by som to neurobila. Skúsime osloviť viaceré firmy a dať si to nacenit. Len projekt máme doma, už máme hotové aj súhlasy na stavbu od elktr. Vodárov, čakáme na plynárov a pozemné komunikácie. Ešte musím zistiť ceny prípojok.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pistikus projekt nám robil architekt, tým sa menila strecha a krov+ múry tak výkaz z pôvodného projektu z ktorého vychádzal sa už nedal použiť. Ten dával robiť zvlášť nejakej firme lebo ho trebalo urobiť presne mieru nášmu projektu. Je tam napísané že do ceny sa nezaratavaju úpravy terénu a oplotenie.
Odpovedať
@pistikus ešte mi tu písal nejaký pán,že mám z toho výkazu výmeru vyhodiť osvetlenie, vnútorné dvere, obklady a sanita a dať si nacenit len holodom a tak poslať na nacenenie firmám. Dúfam že to čo sme dostali je naozaj len veľmi premrštené čo sa cien týka.
Odpovedať
@poisonblu ano, firmy majú zľavy, ale tie si nechávajú často pre seba a zákazníkovi fakturujú cenníkovú cenu materiálu (alebo aj vyššiu)...
Odpovedať
@amedeofelisa Aj ked o stavbe nic neviete, vyrazne usetrit sa da na dost veciach. Zakladovu dosku dat nacenit lokalnym firmam, ak to nezvladnete svojpomocou, co najviac stavebneho materialu zozente, takto vam zostanu vsetky zlavy (tyka sa aj okien, exterierovych dveri, garazovej brany, ext. dlazby...). Vsetok interierovy material a vybavenie si zozente v akciach - sanita, podlahy, dlazby, dvere, interierova farba + vymalujte si, polozit laminatovu podlahu tiez nie je ziadna veda... a co najviac veci skuste nakupovat v setoch, tzn. napr. komplet wc - geberit + misa + doska + tlacitko, alebo dvere + zarubna + klucka. Treba si uvedomit aj to, ze mozno polovicu ceny domu tvori cena prace. Pri vasich schopnostiach by bolo asi lepsie vybrat firmu, kt. zastresi stavbu do fazy holodom a ostatne si dorobite. Nemusite tak striehnut na 20 roznych majstrov a vsetko mate v ramci 1 zaruky.
Odpovedať
@bigjamajko Dakujem za odpoved, asi to bude pre nas najvhodnejsie riesenie. Najskor sme do toho sli s naivnou predstavou. Ale tak snad sa nejako zorientujeme a budeme to riesit nejako postupne a uz nas nic tak neprijemne neprekvapi.
Odpovedať
@amedeofelisa len pre info. KYSUCE 125m2 . Prerabka poschodia no : Komplet nova strecha krov zateplenie plech stresne okna 2x cca 10m3 muriva 38 tehla, Komplet nove omietky vnutri elektroinstalacia nova rozvody nove poter anhydrit podlahovka plyn kotol komplet nova fasada na obrovskom dome 15cm grafit isover baumit omietka. 5 novych okien 2x hlinikove dvere so svetlikom komplet podlahy kupelna obyvacka spalna kuchyna vsetko stavany nabytok cena zatial 93 000 euro. Takze 200 000 by bola prehnana cena aj s pozemkom nie este bez pozemku. Ruky prec. Viac foto v.mojom albume..
Odpovedať
@martinak15 Ďakujem za odpoveď, podľa rád čo som ti dostala dáme nacenit ten VV rôznym formám, ak to bude stále také šialene drahé,nebudeme stavať. Ale je super že vy ste s cenou tak parádne a je to akoby výstavba nového domu len na poschodí. A stavala vám to firma alebo živnostníci?
Odpovedať
@amedeofelisa Blbo riešený projekt. Načo Ti je taká malá špajza. Sú to len náklady. potiahni si linku, daj si urobiť v rámci linky veľkú skriňu a máš špajzu poriešenú. A šatník? čo tam chceš vopchať. To si radšej daj do izby vstavanú skriňu na celú dĺžku a máš po probléme. Technická je čo za kutloch? Kde chceš napr. sušiť prádlo, odložiť zimné veci napr. čižmy. Sadni si k tomu a nakresli to podľa svojej predstavy. Máš v projekte nezmyselné veci.
Odpovedať
@ankasek ďakujem za názor,nám sa dom som svojim riešením páči tak ako je,ja na ňom nepotrebujem vo vnútri nič meniť. Pre jeho riešenie sme ho aj práve vybrali,jedinú vec čo sme zmenili bola strecha aby nám vyšiel veľký úložný priestor na sezónne veci a pod. A nábytok typu vstavaná skriňa na celú stenu je pre mňa maximálne nevkusne riešený úložný priestor, mám svoj nábytok a predstavu ako chcem mať veci uskladnené,ale ďakujem za názor,každému sa páči niečo iné.
Odpovedať
@amedeofelisa , mám sesternicu v KE kde už len pracuje , kúpila mimoriadne lacný zánovný dom len 15 km od KE za hranicou v Madarsku 120m2 10r. len do 50 t je tam už viac Slovákov ako Maďarov
Odpovedať
@bigjamajko presne tak. Ja mám dva krát väčší a poschodie a stavali živnostníci a myslím, že s plotom, chodníkami som sa do 200.000 zmestil v pohode a zariadený celý dom mám
Odpovedať
Pozri moj album. Projektant nam ho nacenil na 191 tisic na kluc + priblizne 30 tisic za elektro, rekuperaciu, zdravotechniku a vykurovanie.
Odpovedať
@lienka_k cena tiez nic mic. Nemate rovnakeho projektanta?
Odpovedať
@bigjamajko Tak je to dost velky dom so zlozitou strechou, ale jedna stavebna firma nam nacenila hrubu stavbu bez okien na 105 tisic. To nas celkom pobavilo.
Odpovedať
@lienka_k Pozrela som album,príde mi tá cena tiež riadne prestrelena. Ja neviem či sú v tom betóne zamiešame zlaté tehly či čo. My máme valbovu obyčajnú strechu,len strmsi sklon, jednoduchá stavba bez garáže, bez rekuperacie, žiadna klimatizácia, žiaden krb, hliníkové portály a podobne tam nie sú. Základné materiály, ytong,betónová škridla, klasický krov, plastové okná, laminátové podlahy, kuchyňu si kupovať budem zvlášť, nábytok budem mať svoj z bytu.
Odpovedať
Profilova fotka
Takže od projektanta ste si dali vypracovať výkaz výmer a on Vám ho poslal aj s položkovými cenami ? To je ale šikovný projektant hehe. Určite videl, že sa v týchto veciach nevyznáte tak skúsil šťastie.
Odpovedať
@bigjamajko mám taký istý pocit 😔
Odpovedať
@matusakrobert No od projektanta máme projekt, výkaz dal vypracovať nejakej externej firme vraj. ceny mi prídu na taký jednoduchý dom ale veľmi závratné.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?