Maly bungalov za 200 000€? !!

Zobraz úvodný príspevok
Ľudia poraďte, od včera mám hlavu v smútku. Prisiel nám výkaz výmer k nášmu bungalovu,ktorý má 110 m už. plochy a cena 200 000 € a to sme nedávali žiadne kolektory, tep. čerpadlo, rekuperaciu. Akurát sme zvýšili sklon strechy kvôli uložnemu priestoru a a tým pádom sa upravovala hrúbka základov. Ale to bolo všetko. Je to normálne takáto cena? Tento katalogovy projekt je na stránke za 98 000. Tak že cena ktorá prišla má dorazila. Neviem ako to ďalej riešiť ale nepríde mi to normálne. Čo by ste robili na mojom mieste vy? Mám chut celý pr
Odpovedať
@amedeofelisa A mate ten dom vo svahu? Mozno to ho predrazilo. Naozaj neviem, ale je to dost. Ten nas ma vaznikovy krov, hlinikove okna, keramicku skridlu, bude z Ytongu a v A0. Takze pri nasom aj chapem tu cenu. Ostatne stavebne firmy sa pri naceneni aj triafali do polozkoveho rozpoctu, ktory nam dal architekt. Len ta jedna trochu prestrelila.
Odpovedať
@lienka_k Nie dom bude na úplnej rovine, bez garáže, bez pivnice. Len naozaj základ, tak neviem čo tam tak nadhodilo cenu.
Odpovedať
@amedeofelisa Dajte si to nacenit normalne stavebnym firmam a podla mna dostanete lepsie ponuky. My sme dali nacenit zatial iba hrubu stavbu a dostali sme sa na nizsiu cenu ako nam dal za hrubu stavbu architekt (o cca 11 tisic)
Odpovedať
@lienka_k ďakujem za radu,ideme to skúsiť,uvidíme či to nacenia lacnejšie.
Odpovedať
Tema o ho..., lebo este raz pisem co som pisal. Projektant Vam dal od rozpoctara slepy vv na ocenenie pre stav. firmy a rozpocet, ktory bol spracovany nejakym programom, ktory zahrna indexacie cien a tak. Nema to teda nic spolocne s cenou, za ktoru sa da tento dom postavit stylom 10 dopytov = 10 ponuk a vyberam spravny pomer kvalita cena. Taktiez to nema nic spolocne s ludmi, ktori si postavili svoje domy za nejaky peniaz. Ak by ste tu napisali, ze takto Vam to ocenila nejaka firma aj to ma riesenie. Firma ma roboty habadej a Vas domcek postavi iba za taku cenu. Toto nejasne zadanie a rekacie nan su celkom mimo. Od obvinovania prokektanta, ze chce na niecom zarobit az po rady ohladom svojpomoci ked sa ocividne do toho nevyznate. My sme mali rozpocet na dom 333 tis. z DPH. Celkovo sme sa zmestili do 200 tis. Hruba stavba na kluc, zvysok vyselektovany remeselnici, vybrany tovar. Nieco svojpomoc, kamaratsky, nieco na fusku. Bez realnych cen. ponuk je tato debata o nicom.
Odpovedať
@amedeofelisa cenu nejdem ani komentovať...tá je celkom ale že celkom inde...mám o 10m2 menší a holodom ma vyšiel 78tis. Len pre porovnanie..a to nemám tie najlacnejšie materiály...ale zaujimalo by ma či ten výkaz a nacenovanie ste mu kázali vy urobiť alebo sám od seba si tak rozhodol ? Pokial viem tak je to za slušný príplatok keď chce človek cely dom takto položkovito naceniť a urobiť výkaz výmer... a rozhodne potom to neposielajte firmám aj s tými šialenými cenami, to by ste im len nahrali :-N
Odpovedať
Dobry den, citam tuto diskusiu. Stavba domu, je velmi narocna, nestaci sediet nad tym 3 hodiny ako ste spomenula. Naozaj sa obratte na odbornikov v tomto nie na Modru strechu, este ani len nestaviate a mate nervy v kybli. Co budete potom robit? Oslovte kludne aj 10 firiem stavebnych na cenovu ponuku. Ja som presedela nad tymto pol roka po nociach, na stretnutia osobne so staveb firmami pomaly po celom Slovensku, kym sme nenasli vyhovujucu....Nie ze jednej poslete, z tej ste nestastna a idete projekt menit.....A to ste len na zaciatku..Drzim palce
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@amedeofelisa toho tvojho pseudo projektanta by som kopal celý deň do riti a na konci dňa otočil a šup mu jednu do vajec... teraz k téme. Tiež staviam dom, projekt od DJS architecture, časť svojpomoc, časť firmy, menil som aj strechu, na odkladanie mám dom aj s garážou a ďalšou izbou. Staviam pre seba, takže nešetrím a dávam pomerne kvalitný materiál. Ak chceš, pošlem ti presný zoznam cien a prác, koľko ma vyšli jednotlivé časti domu. Do decembra sa budem sťahovať, zastavaná plocha 204 m2 a doteraz som na 80.000.- Takže niekto sa snaží poriadne ťa ošklbať, ale nečudujem sa v dnešnej dobe, počas stavby som takéto pokusy zažil niekoľkokrát 🙂 Na odrbanie zákazníka musia byť vždy dvaja. Jeden, čo odrbáva a druhý, čo sa nechá.. veľa šťastia a so stavbou nezúfaj, je to boj, ale hotový dom je víťazstvo
Odpovedať
@pistikus Tak nerozumiem prečo reagujete,keď je táto debata a celá diskusia o ničom. Ja som sa niečo opýtala, ľudia mi slušne odpisovali,ak vás obťažuje tak nečítajte. Ďakujem a pekný deň.
Odpovedať
@adiso Ďakujem za odpoveď, projekt nám prišiel bez VV, tak sme ho požiadali aby nám ho teda zaslal, za príplatok nám prišiel s cenami aké som písala vyššie. Samozrejme nacenovat ho firmám dám bez tých šialených položiek.
Odpovedať
@rybka1987 Ďakujem za odpoveď,ja som presedela tri hodiny nad tým VV. Dom a ostatné veci riešim už vyše roka a pol. A toto nemám od stavebnej firmy, VV projektu nám dal nacenit samotny projektant cez externu firmu, bola to naša poziadavka,nakoľko katalógove projekty majú túto službu normálne v cene. A nervy nemám v kybli,ale pride mi nehorázne nacenenie malého domu na takú sumu, to je všetko. Ale v tejto diskusii mi napísali pár ľudí fajn názor a podľa toho sa zariadim.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@insed ďakujem za komentár a ak ti to nerobí problém,budem veľmi rada ak mi ten zoznam pošleš. Aspoň budem mať aku takú predstavu čo to asi obnáša. A naozaj ešte raz ďakujem za info.
Odpovedať
@pistikus konečne jeden normálny príspevok. Klobúk dole že si tu úplne všetci nestoja na kábli. Som len čítala a čítala a čítala a sa mi nechcelo veriť, že sa nenájde niekto komu príde celá táto téma od autorky odveci. Vidno že sa baba nevyzná, však pohoda, ale že sa všetci fakt VŠETCI chytili o toho že TEN DEBIL PROJEKTANT 😄 😄 😄 a nenašla sa ani jediná osoba ktorá by jej vysvetlila že výkaz výmer od projektata, nemá nič spoločné s cenou domu. Aj som jej to išla vysvetliť ako to funguje (robila som projektanta 15 rokov), ale baba ťa hneď sfúkla citujem: "Tak nerozumiem prečo reagujete,keď je táto debata a celá diskusia o ničom. Ja som sa niečo opýtala, ľudia mi slušne odpisovali,ak vás obťažuje tak nečítajte." 😄 😄 😄 no ešte by aj mňa sfúkla, keby som jej napísala to isté čo ty. Ešte aj projektantovi chudákovi nechce zaplatiť za robotu (alebo jej to tu radili nezaplatiť) 😄, lebo chudák tak sa chce na nej nabaliť, keď dal jej VV naceniť externe 😄. Zahodiť projekt chce baba a nový kúpiť 😄. No môže isto to už bude na papieri lacnejšie a bude spokojná.
Odpovedať
@blunka Ďakujem za dlhosiahlu odpoveď. Áno máte pravdu, nevyznám sa v tom, preto som sa pýtala možno skúsenejších a ľudí ktorí už dom stavali. A výkaz výmer bol naozaj očividne zle naceneny,nakoľko mi prišiel potom druhý a so sumou o pomaly 50 tisíc eciek menej. A nikde som sa nevyjadrila, že nechcem zaň zaplatiť, ale aspoň som dospela k jednej zásadnej veci. Stavba domu mi za tie nervy vôbec nestojí a tak som od toho úplne upustila. A hlavne viem že rozumy na fórach hľadať už nikdy nebudem,lebo sa tu nájdu aj niektorí veľmi ,,múdri,, ktorí nič neporadia len sa vysmievajú. A aj vďaka vám viem, že ak nie som odborníkom z brandže prinajmenšom, je lepšie sa do takýchto veci vôbec nepúšťať, nakoľko nie som znalá a moje otázky boli úplne od veci🙂 Pekný večer prajem.
Odpovedať
@amedeofelisa a ak sa môžem spýtať čo ste urobili s tým projektom, ktorý ste už mali?
Odpovedať
@adiso Máme ho doma a je odložený v skrini. Nič viac sme s ním nerobili.
Odpovedať
@amedeofelisa netreba sa tak rýchlo vzdávať...stačí len chuť a mierny prehľad a nič viac netreba...nič nie je na tom ťažké postaviť maly bungalov ja som o domoch nevedel absolútne nič a postupne som sa všeličo naučil aj celkom sám..ved nejdete stavať mrakodrap :-) hlavu hore
Odpovedať
@adiso Ďakujem pekne za povzbudivu odpoved, zatiaľ som z toho pravdu povediac viac znechutená ako nadšená. Problém je aj ten, že od začiatku sa len kopia samé nepríjemnosti a už aj od rodiny počúvam že to je znamenie zhora,aby sme radšej nestavali🙂. Tak že ja to nejdem pucit nasilu a radšej si všetko zisťujem a zatiaľ to odkladáme na neurčito, lebo však dom nám neutečie. A tiež nechcem aby to skončilo len trápením miesto radosti.
Odpovedať
@amedeofelisa nam projektant dal do dokumentacie niektore polozky, ciastocny vykaz-vymer. a je tam napr naceneny komin z pred niekolkych rokov :-D ja som si zoskenovala casti, ktore som chcela a posielala do stavebnin a firiem. banka nam dala buducu hodnotu domu na 200tis a to mame podkrovny s garazou pozdlz celeho domu. no zmestit sa chcem do 120tis. jednoducho sa nenechavam odradit tym, co je uvedene. mam svoje predstavy kolko chcem za co minut a ked niekde miniem viac, inde musim menej. urcite cim skor zacnite riesit stavebne povolenie, ak to chcete stihnut este tento rok, lebo by mala byt zakladova dosta postavena, aspon co som sa ja docitala. ale tu urcite napisu, kolko je pozadovane na to, aby sa brala stavba podla aktualnej legislativy.
Odpovedať
@leatea Páči sa mi ten optimizmus na začiatku. " Banka nám dala budúcu hodnotu 200tis. ale ja chcem do 120tis " V posledných troch rokoch okolo mňa vyrástlo 7 domov ...je zaujímavé že nikomu nezostali peniaze na dokončenie ... chýba zhruba 15-30tis. Dva domy z toho sa predávajú tretí krát teraz. Alebo možno budeš jedna z desiatich komu sa to podarí 🙂
Odpovedať
@leilak1 uz sme jedno byvanie zariadovali, tak mam predstavu, kolko co stoji a kolko som ochotna obetovat. pred par rokmi mi bol ponuknuty digestor za tisicku, to som odmietla. nasla som na nete za 180e rovnaky dizajn a ked som objednavala cena bola znizena na 120e (teraz chcem vysuvny, tie maju do stovky) 8-) tak isto mame vypinace inej znacky ako legrand a vobec nic im nie je. dokonca do detskej maju aj s poistkou vstavanou, cena ledva stvrtina legrand. su veci, na ktore si nepotrpim. a dnes som sa dozvedela, ze kamos 100m2 zastavanej plochy (terasa este nie je), teraz kolauduje a vydavky 47tis bez terennych uprav. banka ohodnotila dom s pozemkom na 125tis.
Odpovedať
@leilak1 jasne, ze sa to da. Treba len sedliacky rozum a ochotu zaspinit sa.
Odpovedať
@amedeofelisa ŽIADNA stavba nejde úplne hladko, bez menších či väčších komplikácií. Keby sme to všetci mali brať ako znamenie, tak NIKTO nestavia 😄 Choďte do toho, naozaj to stojí za to! 😉
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?