Kto stavia bungalov 963 od Euroline?

Zobraz úvodný príspevok
-kto ho staviate sem s radami -kolko vas co vyslo,atd... -mam hotovu platnu,pripraveny material (porfix,drevo na krov,bramac),cakam na pocasie-asi najskor zaciatok maja
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzuzaa ani mne sa to zo začiatku nepáčilo ale je to praktické, už bývam v dome rok a málokedy sa pozriem na strechu, viac by som ocenil skryť sa pred páľavou alebo dažďom, snehom pod terasu kde môže byž aj nejaké sedenie v podstate celý rok a neprší naň. Ja to mám vyriešené markízou ale ni je to ono.
Odpovedať
@urdix Ahoj, všimol som si na streche solárne kolektory na ohrev vody.Uvažujeme,že by sme kúrili na elektriku+solárny ohrev,akurát som nenašiel miesto kde by som to zavesil a uložil nádrž na vodu.
Odpovedať
@minas bude to lacné?
Odpovedať
Nebude,ale bude to dobrá investícia,ktorá sa vráti.Slnko je zatiaľ zadarmo :).Chceme to lebo to poznáme osobne /v našej rodine to majú/ a je to výborné.Len to treba mať prepojené aj s podlahovým kúrením.Na taký domček v pohode.
Odpovedať
A čo garáž?Poznáte niekoho kto ho postavil s garážou?Neviem si to predstaviť.
Odpovedať
Profilova fotka
@minas ja mám kolektory len na ohrev vody ( čo sa týka prepojenia kúrenia, už som nemal na to peniaze, bolo to o dosť drahšie ).Kolektory si nejdem vynachváliť, predvčerom slnko celý deň a ohrialo to vodu v zásobníku na 41 st. Od mája do konca septembra minulý rok, spotreba plynu 28 m3, to asi hovorí samo za seba. Kotol mám zavesený na WC a solárny zásobník 300 l mám v špajzi ( v podstate hneď za ním ), viem, že to neni najvhodnejšie miesto, ale lepšie ako by mali rúry trčať v kúpelni.Ale špajzu mám rozšírenú, teda celý dom o 1,07 m, takže to tam vojde. Ideálna by bola garáž podľa PD, a v tej miestnosti za garážou by sa to dalo všetko poriešiť, len ja tam mám južnú stranu a garáž siom tam preto neriešil.
Odpovedať
ahojte, chcem sa spytat tych co uz maju dokonceny vonkajsok domu, aku ste davali finalnu omietku /znacka aj farba/ a kolko materialu ste spotrebovali, resp. kolko vas vysla omietkova farba bez prace?
Odpovedať
@minas my mame tiez kolektory na tomto type domu,teraz tyzden co svieti slnko,tak nam vodu vobec plyn nezohrieva,takze urcite sa usetria peniazky a nadrz na vodu,aj plynovy kotol aj co sa tyka veci na kolektory mame vsetko pod strechou,takze nam nikde nic dolu v dome nezavdadzia.predtym to bolo planovane na wecko,lenze neprislo nam to ako najlepsie riesenie,tak sme dali celu technicku miestnost hore na povalu.
Odpovedať
@evus ano,a to uz ako? to je pod strechou tolko miesta?nemame este projekt,tak ani netusim kolko miesta a aku vysku ma strecha.My uvazujeme o solarnom ohreve TV s podporov ÚK - s 500L zasobnikom na vodu.Rozdiel je cca 1200€. Foto technickej sa nenajde ? :)
Odpovedať
@urdix dakujeme urdix, nejak nestiham pisat a dakovat za vase info :(.... :)
Odpovedať
zdravim jak široké jste kopali základy na tenhle domek? V projektu je tuším 70cm odbovodové zdi a 50cm vnitřní nosná zed... dodrželi jste to?
Odpovedať
@minas jasne ze sa zmesti a zbralo to malo miesta,mame to hned nad stropnymi schodami,takze uplne v pohode a ostalo pristoru a pristoru,a mame tiez taky velky zasobnik.fuuuha,technicka by sa aj nasla urcite,len musim skopirovat..
Odpovedať
Článok sa načítava...
čo máte nove? :)
Odpovedať
Ahojte chcela by som sa spytat kolko vas vysla cena za hrubu stavbu z ytongu ,čisto material ?
Odpovedať
@urdix Ahoj! Chcem sa spytat, ci ste pridavali murivo aby bola vacsia svetlost. My mame dom na sever, tak ci tam nebude v predu tma a pripadne zas ak by sme zdvihli, ci tam nebude vzadu v izbach vela slnka. Co myslis?
Odpovedať
Profilova fotka
@dufman ano dávali sme o jednu radu tehál viac, kvoli streche aby tá strecha nepôsobila spredu ako ked si staihneš čiapku na oči. a čo sa týka stropov ja mám zo sadrokartonua a tam si tu výšku môžeš určiť lubovolnu.
Odpovedať
-pokracujem pomaly dalej,konecne v pondelok po 2 rokoch od zacatia budeme mat vodu.Pripravujeme komplet na kurenie,no plyn je v nedohladne,z coho vypliva,ze nemozme klast dlazdu,ani podlahy.Tak chystame drevo na zimu.Ak by bolo vsetko ako ma byt,uz davno sme mohli byvat,no nie je sa kde ponahlat,kedze nie je plyn,cesta,chvalabohu dnes konecne napojili kanalizaciu-dazdovu,aj splaskovu,a v podelok pridu montovat vodomer. 8-(
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
@martinapinkasova Kuchyně je parádní. ;-)
Odpovedať
@urdix nelutujete,ze ste nedali klasicke okna,ale okna podla projektu -myslim spalna,detska...? ci nie je problem so ziarovanim...
Odpovedať
Profilova fotka
@minas neviem čo je žiarovanie, ale tažko povedať. tie dvere sa dosť málo využívajú, ale miestnosti sú pekne presvetlene, úplne iný pocit ako pri klasickom okne. ja tie izby mám orientované na západ. ťažko povedať či by som to riešil nabudúce takisto, už som o tom premýšlal, a nanič som neprišiel. takže nejak tak
Odpovedať
@urdix jaaaj neviem pisať....??? :-D , myslel som so zariadovanim...akoze nabytok...ved aj nam ide o to ako to tam vynikne namiesto klasickeho okna.... :-) aj tak vdaka. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ozzy_vita ďakujeme ale údržba čiernej dosky je nenormálna....za pár rokov ma dovedie do ústavu.... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@minas my sme maximálne spokojní, ráno nás zobúdza východ slnka takže paradička, v spalni mame menej nábytku a detskú izbu si viem tiež pekne predstavit, momentálne funguje ako hostovská kedže sme bezdetní. problem je asi pri voľbe roll-dora....ten si tam neviem predstavit, nevošiel by sa asi nikde a aj keby sa vošiel dost by to zmenšilo izby....
Odpovedať
Profilova fotka
terasa hotova
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@evus je peknučke ale neviem si predstaviť ako by som ometala pavučiny
Odpovedať
Profilova fotka
@evus je to pekne len si neviem predstaviť ako by som ometala pavučiny
Odpovedať
Čaute bungalovisti 963! My sme nakoniec tu strechu dobojovali. Foto neskor. Chcem sa opytat, nebolo by lepsie posunut okno v kuchyni o 50cm do prava? Bolo by to mozne? Tych 25cm sa mi tam zda malo.
Odpovedať
zdravím kolegové stavíme tento domek a zrovna se chystame na věnec dřevo na střechu už máme z lesa vytahane na pile tak pohoda ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?