Je 1000€ dobrá cena za projekt?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosím vás poradte nám,ponukli nam znamy vypracovaný projekt domu,dom je navrhnutý presne tak ako by sme chceli my a dávajú nám ho za 1000eur,dom má asi 120m2,nevieme usúdiť či je to dobrá cena, stavať chceme od budúceho roka takže sme ešte nič take nezisťovali,viete nam poradiť?dakujeme :-)
Odpovedať
@janvirostko ahoj a ako mám potom chápať náš individuálny projekt v cene 464 eur?ideme stavať svojpomocne a zdá sa mi aj vhodné zaplatiť menej a elektriku si dať tam kde ju budem potrebovať, takisto vodu... načo mi je to v projekte?jasné že chápem ked niekto stavia na klúč alebo podobne.dakujem za odpoveď
Odpovedať
@nikabrunc ahoj skus napisat, co vsetko je v tej cene 464 EUR. To je uplne super cena. Mate uz aj vydane stavebne povolenie? Po pripade zaves niekde na net vykresy.
Odpovedať
podorys, všeky pohľady, rezy cez schody, strecha, technická správa,situačka,na každom výkrese legenda, s čoho sa bude stavať ,dokonca projekt elektriky dodatočne sme ho potrebovali pre elektrikárov,máme už aj stavebné povolenie, ktoré nám vybavoval projektant ale zato sme zaplatili, ale keby sme mu to nedali obehať tak si to urobíme sami, potrebovali sme to rýchlo, dokonca pripravený na ŠFRB ,isto som na niečo zabudla skúste sa spýtať, lebo ja neviem do slova čo všetko má a nemá obsahovať,ked nám to nakreslili pýtali sme aj rozpočet, ale potom sme dali robiť ešte jeden stavebnému dozoru kvôli ŠFRB , projekt je z roku 2009, nachodil sa ku nám naozaj veľa na pozemku bol . @janvirostko
Odpovedať
@nikabrunc zaklady a krov mate? Projekt elektriky znamena projekt pripojky, alebo aj elektroinstalacie? Ak iba pripojku a bez zakladov a krovu, tak cena je primerana. Budete tam mat aj nejake zelezobetonove konstrukcie? (stop, prievlaky, vence) Este je tam taky faktor, ze ako dlho ste sa natahovali na dispozicii, ci ste mali jasnu predstavu a projektant to iba prekreslil, alebo sa nad tym aj zamyslel a ako sa nad tym zamyslel. Som rad, ze ti to tak vyslo.
Odpovedať
jasné aj základy a tou strechou som myslela krov,áno aj železo do základov už máme narobené klietky,kúpené kari rohože, potom železo do deky, elektrícká prípojka citujem protokol o určení vonkaj. vplyvov,výkresy, situácia, elektric. prípojka,jednopolová schéma,zapojenie,uloženie káblov je to ok?a rozmýšlali a preháňali sme ho dosť dlho už nám to bolo niekedy blbé, ale predsa nech to máme tak ako chceme, a ked sme mu povedali aby už kreslil ,ešte nám sám povedal že ešte si to máme porozmýšlať radšej viackrát resliť a rozmýšlať ako potom banovať,a predstavu sme mali zhruba čo tam chceme ale jasnú nie.
Odpovedať
@janvirostko viď vyššie
Odpovedať
@janvirostko železobetonové konštrukcie to ako nosníky?či ako?nie v projekte je klasický strop
Odpovedať
@nikabrunc cize ked to zhrniem, tak cena je dobra. Viete si vsetko urobit sami a to je +. Ja tiez radsej prekreslim aj viac krat, len aby ten vysledny efekt bol co najlepsi. Mala si aj nejaku lokalnu vyhodu = konkretny stavebny urad, kedze nevyzadoval zakonom dane sucasti projektu ako su napr. tepelnotechnicky posudok a poziarne posudenie stavby, ktore by navysili celkovu cenu. Dufam, ze tu na fore budes pridavat aj nejake dojmy a fotky pocas vystavby.
Odpovedať
@nikabrunc co je to klasicky strop? Napr. porotherm skladany?
Odpovedať
@janvirostko jedna foto už tu je, podorys ak môžte kuknite naň, prijímam aj kritiku samozrejme a fotozáklady ,ale tie sú niekde v téme a čo sa týka tých posudkov, neviem presne o čo ide, ale v technickej správe sa o takom niečom píše
Odpovedať
@janvirostko nie liaty betón,alebo železobetón sa tomu nadáva? :-) všetko sa iba učím
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, chcem sa spytat, neviete kolko by mohol stat projekt na domcek, ktory uz stoji? je starsi a potrebujeme v nom nejake zmeny a potrebujeme bud dostavbu abo nadstavbu, to by sa uz uvidelo ako by nam to statik odporucil. vobec nevieme kolko by to asi tak mohlo stat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@monikapd1 zalezi na objeme prac monika. Je to velmi individualne. Pri takomto projekte treba v prvej faze ohodnotit stav domu, prejst si so statikom, co vlastne moze ostat stat a co nie. Potom v projektovej faze zamerat existujuci stav domu a zakreslit ho. A nakoniec urobit navrh, kde bude vyznacene, co ostava a co je nove. Staticke posudenie na rekonstrukcie sa pohybuje okolo 80 EUR, zameranie a zakreslenie existujucehos tavu u mna cca 250 EUR. Navrh je potom otazny. Moze byt 300 EUR a moze byt aj 2000 EUR - podla toho, co sa bude robit, ake profesie budu zapojene, do akych detailov sa to bude riesit. Skus napisat konkretne
Odpovedať
@monikapd1 uff. Teraz som si pozrel fotoalbum. Domcek vam od zakladov pekne zamaka a voda vzlina hadam do dvoch metrov. Nechcem ta strasit, ale bud das vela penazi do upravy zakladov a hydroizolacie alebo ho radsej v znacnej miere zburas. Krov je nepouzitelny. Stena od cesty vyzera celkom zdravo.
Odpovedať
Profilova fotka
@janvirostko no mokra je len jedna izba, no mokra ako mokra, o tu izbu sa nik nestaral a su tam len haraburdy a iny nepouzitelny hnus, a preto to bolo natiahnute vlhkostou a je tam aj hlinena podlaha na ktorej je plav.podlaha, ale to uz mame viac menej poriesene, a zo statikom sa musime este stretnut a podla toho uvidime ci budeme nadstavovat abo dostavovat. krov pojde cely dolu, to vieme a s tym aj pocitame.
Odpovedať
Nehnevaj sa na mna, ale vlhkost vzlina od zeme a nie kvoli tomu, ze su v izbe haraburdy. Je to evidentne aj podla fotiek. Ako to mate viac-menej poriesene?
Odpovedať
@monikapd1 vid vyssie
Odpovedať
Profilova fotka
@janvirostko ja sa nehnevam, ja viem, ze to vzlina od zeme, ale je to aj tym, ze su tam haraburdy a za to ze je tam este hlinena podlaha a nie izolacia a zabetonovane, ale mokra je len ta jedna izba z tej strany a sme sa radili s chlapikom od stavieb a budeme musiet odrenazovat cely dom kol dokola, od cesty netreba a vykopat tu hlinu preca zaizolovat a zabetonovat.
Odpovedať
ok :-) , ked uz budete mat obkopane zaklady, tak aj uvidite, co tam je. A mozno tam date aspon nejaku nopopvu foliu.
Odpovedať
Profilova fotka
@janvirostko no tu tam budeme musiet dat asi naisto, aby to potom tak uz nevzlinalo a bol to aj zle vetrany domcek tak aj zato tolko vlhkosti
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
dobry den chcela by som radu: ideme burat stary dom a na nom postavit novy. chceme si dat projekt spravit , nie z katalogu, tak sa chcem spytat ako dlho to trvá, kolko to asi tak stoji, a najdôlezitejsie je, ci by mi niekto nevypisal čo vsetko má taky dobrý projekt vsetko obsahovat aby som nemusela doplacat za nejake ukony ktore by mi mal projektant k tomu dat .... :-) dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Projekt do 2 mesiacov, cena individualeho projektu sa pohybuje od 3000 EUR bez ohladu na to ci to budete stavbu relizovat svojpomocne, alebo na kluc. Pokial niekto ponukne nizsiu cenu bud zacina, alebo ponuka uz relizovany projekt pripadne nieco odflakne. Individialny projekt pod 3000 EUR je podozrivy! Projekt sa spravidla sklada z 1. Projekt na stavebne povolenie 2. Realizačný projekt obsah: A. SPOLOCNÁ (SÚHRNNÁ) CAST A.1. SPRIEVODNÁ SPRÁVA A.2. SÚHRNNÁ TECHNICKÁ SPRÁVA A.3. ZASTAVOVACÍ PLÁN / SITUÁCIA (spravidla v mierke 1:200) A.4. KOORDINACNÁ SITUÁCIA (spravidla v mierke 1:200) B. DOKUMENTÁCIA STAVEBNÝCH (POZEMNÝCH A INŽINIERSKYCH) OBJEKTOV B.1. PROJEKT RODINNÉHO DOMU B.1.1. ARCHITEKTONICKO-STAVEBNÉ RIEŠENIE - Technická správa - Výkresy v mierke 1:50: pôdorys a rez výkopov, pôdorys základov, pôdorysy podlaží, rezy (v potrebnom pocte, väcšinou minimálne 2), pôdorys a rezy krovu, pôdorys strechy, pohlady - Charakteristické detaily (väcšinou v mierke 1:10) - Výpis prvkov (okien a dverí, klampiarskych a zámocníckych výrobkov, atd.) a výkaz materiálu (murovacích tvárnic, prefabrikovaných prekladov v nenosných prieckach, reziva krovu, strešnej krytiny, zateplenia fasády, atd.) - Výpis skladieb podláh, obvodových stien, strechy B.1.2. ENERGETICKÁ HOSPODÁRNOST BUDOVY, TEPELNOTECHNICKÉ VLASTNOSTI KONŠTRUKCIÍ - Projektové hodnotenie v zmysle vyhlášky 311/2009 Z.z. (kategorizácia do energetických tried A až G) * - Hodnotenie na záväzné energetické a hygienické kritériá v zmysle STN 730540-1-4 (o.i. posúdenie povrchovej teploty vybraných detailov – najmä kútov s dôrazom na rosný bod a rizika tvorby plesní, atd.) B.1.3. STATIKA - Technická správa, statický výpocet a posudok - Výkresy tvaru železobetónových prvkov (preklady, vence, stlpy, atd.), skladba stropu v mierke 1:50 - Výkresy výstuže železobetónových prvkov (väcšinou v mierke 1:20) - Výkaz materiálu (výstuže, prekladov v nosných stenách, stropných nosníkov a vložiek, atd.) B.1.4. VYKUROVANIE - Technická správa, výpocty - Pôdorys poschodí v mierke 1:50 (výkres rozvodov vykurovania a vykurovacích telies), schéma zapojenia, zvislá schéma vykurovacích telies - Výkaz materiálu B.1.5. ZDRAVOTECHNIKA (vodovod a kanalizácia) - Technická správa, výpocty - Pôdorys základov a poschodí v mierke 1:50 (výkres ležatých rozvodov vody a kanalizácie, výkres vnútorného vodovodu a kanalizácie), zvislá schéma vodovodu a kanalizácie - Výkaz materiálu B.1.6. PLYNOINŠTALÁCIA - Technická správa, výpocty - Pôdorys základov a poschodí v mierke 1:50 (výkres vnútornej plynoinštalácie), axonometria, schéma zapojenia - Výkaz materiálu B.1.7. ELEKTROINŠTALÁCIA - Technická správa, výpocty, protokol o urcení vonkajších vplyvov - Pôdorys základov, poschodí a strechy v mierke 1:50 (výkres rozvodov svetelnej a zásuvkovej elektroinštalácie, slaboprúdových rozvodov televízie a telefónu, bleskozvodu a uzemnenia, schéma domového rozvádzaca) - Výkaz materiálu (B.1.8. VZDUCHOTECHNIKA) B.2. PROJEKT VODOVODNEJ PRÍPOJKY (alt. studne) - Technická správa, situácia, pozdlžny profil, výkres vodomernej šachty, výkaz materiálu B.3. PROJEKT PRÍPOJKY SPLAŠKOVEJ A DAŽDOVEJ KANALIZÁCIE (alt. žumpy, cisticky, vsakovacieho systému) - Technická správa, situácia, pozdlžny profil, výkres revíznej šachty kanalizácie, výkaz materiálu B.4. PROJEKT ELEKRICKEJ PRÍPOJKY - Technická správa, situácia, schéma prípojkovej skrine a elektromerového rozvádzaca, výkaz materiálu B.5. PROJEKT PLYNOVEJ PRÍPOJKY - Technická správa, situácia, axonometria, schéma plynomernej zostavy, výkaz materiálu (B.6-9. SPEVNENÉ PLOCHY, DOPRAVNÉ NAPOJENIE POZEMKU NA KOMUNIKÁCIU, SADOVÉ ÚPRAVY, OPLOTENIE) C. PROJEKT ORGANIZÁCIE VÝSTAVBY (Pri rodinných domoch spravidla stací v textovej forme, ak to je odôvodnené, doplna sa situacný výkres staveniska s naznacenými odbernými miestami elektriky, vody a pod.) D. PROJEKT PROTIPOŽIARNEJ OCHRANY Technická správa, výpocty, situácia so zakreslenými odstupovými vzdialenostami, pohlady a pôdorysy E. ROZPOCET A VÝKAZ VÝMER F. DOKLADY (kópie autorizacných osvedcení zodpovedných projektantov, kópia katastrálnej mapy, list vlastníctva, rozhodnutie o umiestnení stavby, rôzne vyjadrenia dotknutých orgánov štátnej správy a správcov inžinierskych sietí, geologický prieskum, radónový prieskum, atd.) privileg.sk
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte mam projekt pre st. povolenie a stavbu, aj dozor mi pan projektant robí aj protipož.projekt je v cene a cele je to v 4.vyhotoveniach a upravy bez poplatkov a cena 1250€
Odpovedať
Profilova fotka
@debbie pan projektant ma pras 35rokov, nič neodflakol a projekt som mala do mesiaca doma a zmenu do pol hodiny :-D
Odpovedať
Chcem sa spýtať, ak napr. niekto kúpi katalógový projekt, postavý dom, a potom ten projekt može predať, alebo darovať niekomu ďalšiemu?
Odpovedať
Profilova fotka
@vladimir77 Nemoze.. pretoze to je autorske dielo a je urobene pre konkretneho objednavatela na konkretnu stavbu.
Odpovedať
Tak nic, ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
to by mohli architekti zabaliť keby to bolo možné ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Poradite? Takze ked niekto kupi projekt a rozmysli si - nepostavi dom, moze taky projekt predat dalsej osobe na stavbu domu?
Odpovedať
@dadex moze, ale treba suhlas autora
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?