HS PORTAL V OBYVACKE A NABYTOK

Ahojte, Prosím o rady, či mate a ci ste spokojní so sedačkou pred 5m dlhou presklenenou stenou. Veľke okna sú orientované na J a bude tam terasa po celej dĺžke. Prosím o nazor, radu, či tam radšej nedame do stredu medzi okna múr, na ktorom bude TV a tam pádom bude sedačka "na stene". Prijala som by som foto. Ďakujem
Odpovedať
HS portál schovaný za sedačkou je kontraproduktívna záležitosť. Dáte za to zbytočne veľa peňazí, nepôjde tadiaľ skoro žiadne svetlo do miestnosti, je to ďalšia plocha, ktorú treba umývať a budeš mať k tomu pri umývaní obtiažny prístup. Dať televízor medzi dve okná je tiež nešťastné riešenie. Keď bude vonku svetlo, bude treba zatiahnuť tienenie aby sa naň dalo pozerať, inak to bude diskomfort pre oči. Navyše by ste museli robiť kompromis pri šírke múru verzus šírka televízora.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ralf364:

HS portál schovaný za sedačkou je kontraproduktív…
@ralf364 ved na tej strane sedacka nemusi mat opierku. Je to v pohode.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ralf364:

HS portál schovaný za sedačkou je kontraproduktív…
@ralf364 preto som navrhla TV nedo 2 okna, aby sa na tu TV vôbec dalo pozerať. Ak je oproti oknám TV, nič nevidno. A takto som to myslela, že zo sescjh bude výhľad aj vonku cez okna a aj na TV. Terase je prestresena a okna sú "schované" 1,2m, čiže nič oslepovat nebude 🙂.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bigjamajko:

@ralf364 ved na tej strane sedacka nemusi mat opi…
@bigjamajko ak by boli dve trojky sedačky oproti sebe, kolmo na tie velke okna a zároveň kolmo na TV stenu, tak by to asi aj šlo. Neviem fakt 🙈 som z toho na prášky. Čoskoro sa ide zalievat základová doska, tak už veľa času na rozmyslenie nemám
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od morenitka:

Ahojte, Prosím o rady, či mate a ci ste spokojní …
@morenitka ja osobne by som dala 3,5m HSP a sedacku oproti na tu stenu ako je v projekte. . Lebo teraz mi pride ta sedacka odveci,ked z nej vidis len stenu a za chrbtom mas krasne velke okno.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, zastierat budes tak ci tak. Skratila by som okno o par cm a posunula doprava. Priprava na zastrcky na TV vlavo dole na stenu aj hore, ako nakreslene, a pri zariadovani si mozes vybrat. Mne sa pacia gauce pred velkymi portalmi, nejak nesedavame na gauci kvoli pozeraniu von. Ale mas tam len 4,5m od tv, co nie je velmi velka vzdialenost aby bola sediacka este odsunuta od steny. Super ze ste sa posunuli a stavba zacina.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zuzana838:

@morenitka ja osobne by som dala 3,5m HSP a sedac…
@zuzana838 čiže v návrhu, ktorý poslala @lenkito10 by si to prehodila?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od morenitka:

@bigjamajko ak by boli dve trojky sedačky oproti …
@morenitka alebo si proste do Uckoveho pod okno nedas chrbtovu opierku. Lepsie foto nemam 😂
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahoj, zastierat budes tak ci tak. Skratila by som…
@lenkito10 takto by sa to aj mne páčilo. Oveľa viacej vynikne aj samotný ten portál, bude to krajšie. Bola by veľká škoda, keby bol schovaný za sedačkou, to by už neplnilo taký účel, takže jednoznačne som za jeho zmenšenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan6872:

@lenkito10 takto by sa to aj mne páčilo. Oveľa vi…
@jan6872 hej, plus zo sedacky vidis aj von.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od morenitka:

Ahojte, Prosím o rady, či mate a ci ste spokojní …
@morenitka Šla by som na to podobne ako napísala lenkito obyvacko-jedalen máme podobne veľkú ako vy a máme tam dve okná veľkosti 230(výška)×270cm (šírka) a úplne to stačí. Preto si myslím, že vo vašom prípade by ste kludne ten portál mohli zmenšiť a pohovku umiestniť na opačnú stenu. Zaroven to okno aj viac vynikne potom viac, ako keby ste pred neho dali obrovskú sedačku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od valilajk:

@morenitka Šla by som na to podobne ako napísala …
@valilajk pošlete prosím foto ako to máte vy? Lepšie raz vidieť...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja už som to skreslila aj takto
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od morenitka:

Ja už som to skreslila aj takto
@morenitka tak to prehodene sa mi paci viac. 5,6 m mat gauc od telky je celkom dost tak by som obvodovu stenu zarovnala. Portal by som potiahla viac k obyvacke. Hned od linky by som dala meter siroke dvere na terasu a ostrov pripojila k stene
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od morenitka:

@zuzana838 čiže v návrhu, ktorý poslala @lenkito1…
@morenitka nie myslela som to presne ako @lenkito10 ,akurat som to nenakreslila 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od morenitka:

Ja už som to skreslila aj takto
@morenitka niee,neprehadzuj kuchynu z obyvackou. V povodnom projekte to mate lepsie. 🙂 5,6m je podla mna vela k televizoru a 4m širka,zase malo. V byte mame 3,5x 6,2 obyvku a neni to bohviečo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od morenitka:

Ahojte, Prosím o rady, či mate a ci ste spokojní …
@morenitka raz sme boli v dome, kde bola sedačka pri stene so závesom. Mysleli sme že len dizajnová záležitosť, až vonku sme zistili, že to je celé presklené (cca 8m). Ale aby videli na telku a mali aj súkromie, tak bola časť steny asi dosť často zastretá. Vstup na terasu bol pri jedálenskom stole a to bolo cca 4-5m široké a úplne by to stačilo. Za mňa zrušiť odskok a spraviť to cca 5m široké, spraviť si návrh kuchyne lebo takto mi to príde dosť od veci teraz, keď ostrovček je ďaleko od drezu aj varnej dosky. Asi tam sú plánované okná po zem, ale na úkor pracovného priestoru. Za mňa je lepšie situovať to k oknu kvôli svetlu a skrine a chladničku, vstup do špajze dať ďalej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od morenitka:

@valilajk pošlete prosím foto ako to máte vy? Lep…
@morenitka Toto je priestor 6,5mx4,75m ... Vy máte podobný priestor iba na sedačku. My tam máme ja stôl.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?