Eko 104

Zobraz úvodný príspevok
stavia niekto domček eko 104 :-)
Odpovedať
@zdeno412 Ahoj, ja ho staviam. Sice trochu upraveny ale stale sa nezaprie povod :-). Uz sme pod strechou, neskor pridam fotky. Zatial pozri do mojho albumu na projekt.
Odpovedať
@danculd no vyzerá to fajne.. ste ho riadne natiahli až na 14,5m a s tou predlženou teda väčšou kuchyňou to vyzerá dobre.. možno aj nejaká malá inšpirácia pre nás.. a na táto predlžená verzia sa na rozpočte prejavý ako? rozpočet do koľko Eur?
Odpovedať
@zdeno412 Nj, kuchynu sme natahovali hlavne kvoli tomu aby tam vosiel stol, pretoze nemame radi ked obyvacka je aj jedalen, to ma potom clovek pocit, ze sedi stale v kuchyni. No a tiez kvoli tomu, ze sme chceli take zavetrie terasy od severu. Rozpocet tazko povedat. Mame mierne svahovity teren (4 a 3 rady DT), zaroven stavame samostatnu garaz s pristreskom. Dom by mal byt energeticky na spodnej hranici NED (18kW/m2), vetranie rekuperaciou. Dufam, ze sa vojdeme na komplet do 130000EUR.
Odpovedať
Profilova fotka
Stavia tento dom niektonedaleko Ba?
Odpovedať
Má niekto tento domček v okolí Hlohovca?
Odpovedať
@evitka22 zdravym kusok od vrabel.
Odpovedať
Uz dlhsie tento domcek EKO104 sledujem a coraz castejsie ho vidim aj vo vystavbe. Naposledy som ho videl v Senkviciach, tusim Stran svateho Urbana sa to vola. Inak stretol som sa uz aj s projektantom a je to uplne v pohode clovek.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Caute vsetci co uz byvate v tomto zaujmavom domceku uz rok pozeram rozne projekty od vsetkych moznych aj nemoznych firiem ale stale sa vraciam k eko 104 mam pozemok so vstupom s JV a zda sa mi ze zrkadlovo obrateny eko104 by tam sadol jak rit na serbel, co sa tyka orientacie izieb no to je len moj neodborny nazor mojim cielom je priblizit sa co najblizsie k pasivnemu standardu aj ked orientacia pozemku nie je pre toto idealna aj vyhlad je krasny zrovna od S po Z ...Na co by som sa vas obyvatelov tohto domceka rad spytal je ci vam nieje maly po case (hlavne povodna verzia eko104) a co by ste zmenili keby znova staviate tento prakticky domcek.
Odpovedať
@danculd nazdar mna by zaujimalo kolko akej izolacie a kde ides dat alebo si dal aby si dosiahol take male straty tepla a cim planujes dokurovat a aku rekuperacku zemny reg.... stavias asi na kluc ked dufas ze sa vojdes do 130000...ze?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubos666 chod do eko 104 plus ten 1m navyse to prevzdusni... ja som upravil len sirku chodby zo 120 na 130 cm. OKREM TOHO VOBEC NIC. TEN DOMCEK JE UZ vymysleny najlepsie ako moze byt;)
Odpovedať
EKO 104 plus je vacsi o cca 10m svorcovych, izby sa zvacsili o cca 1,5m stvorcoveho, no obyvacka s kuchynou narastla o cca 6m stvorcovych. Je to zaujimave, no ked som si dnes pozrel vykaz vymer tychto dvoch domov a porovnal ich, tak poviem pravdu, neoplati sa to kvoli cca 10m stvorcovym. Samozrejme je to moj osobny nazor na eko 104 plus. Preto ja budem stavat eko 104.
Odpovedať
@cowboy1986 strasne rad by som to videl na vlastne oci povodne eko 104 lebo tych 10m2 naviac bude stat 5000e minimalne, ci to za to stoji (ono kazdy si povie ze co je to 5000e ked stavia dom ale na konci stavby ked uz dochadzaju prasule tak ta 5ka pride vhod kazdemu (ako ja) :-| ) .Jasne ze to je kazdemu podla chuti :-) niekto potrebuje viac priestoru niekto menej ja som zvyknuty na 3i byt 70m2 cize 104m2 by malo stacit .Nema niekto z vas v okoli NR eko v povodnej velkosti?Strasne by mi to pomohlo .Na nete je video obhliadky hrubej stavby od moderatorky tohto fora ale to je maaalo...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubos666 my mame 104, ale trosku upraveny. zmenene izby a cca o 60 cm zvacsene obyvacka s kuchynou.
Odpovedať
@ohen10 ste spokojny alebo by ste nieco zmenili a ako ste na tom so spotrebou na kurenie?diki..
Odpovedať
@tralaluc Dobrý večer, aj my zvažujeme stavbu bungalovu Eko 104,velmi pekne prosím o nejaké fotky a video, ktoré spomínate. Ako ste spokojná s domčekom, čo by ste zmenili? Máte murovaný,alebo drevodom? Aké boli reálne náklady? Ste spokojní? Ďakujem. Mail: dkkurucova@gmail.com
Odpovedať
@lubos666 spokojny ako s cim, su urcite veci, co by sme asi urobili inak. Ale vsetko je to o potrebach. My mame 2 male deti, takze je to v podstate kvoli nim to co by sme menili. a urcite by som zrusil vyklenok na vchodove dvere aby bolo vacsie zadverie. Radsej by som dal pristresok nad dvere. Co sa tyka kurenia, tazko povedat, nakolko sme v zime nemali zateplene a mury boli len hola 38 cm tehla. zalezi aj od kotla, ako niekto navrhne podlahovku, aka bude podlaha... vsetko ovplyvnuje vela faktorov, ako aj orientacia domu.
Odpovedať
@rdm ahoj, ak ta zaujimaju realne naklady na dom, skus to preratat cez vykaz vymer domu. Mas tam uvedene rozmery a vsetko to co potrebujes k realizacii stavby. Jedine co potrebujes je oslovit firmy a zistit si ceny k jednotlivym polozkam. Ak sa tu opytas 5 ludi kolko ich co vyslo, tak kazdi ti povie inu sumu. Je to o sikovnosti najst si dobreho dodavatela a zjednat cenu ! A lokalita vystavby, cim dalej na zapad ty vysia cena, moj nazor.
Odpovedať
@tralaluc Dobrý večer. Prosím vás, viete mi dať info, kde je domček postavený. Písali ste - blízko Senca. Máme objednaný projekt tohto domčeka. Chceli by sme ho vidieť aj reálne. Ďakujem :)
Odpovedať
kde ste kupovali projekt?
Odpovedať
@rdm Zdravym pozrite moje albumy
Odpovedať
@martin25 Ďakujeme za super fotky, nech sa Vám dobre býva :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Dobry den, Tema je uz sice starsia,ale vyskusam.:) Velmi nas tento domcek zaujal v povodnej verzii zaujal a radi by sme ho videli realne.Bolo by to mozne niekde v okoli TT,BA,PE? za akekolvek info vopred dakujem anowi2710@gmail.com
Odpovedať
@iizzaa123 ahoj v Bernolakove, mame hrubu stavbu.
Odpovedať
Tiez by som sa chcel spytat kto stavia eko 104 alebo 104 plus? Okolie tt,hc,pn,ba....vdaka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@martin25 Dobrý deň.Aj my ideme stavať Eko 104 so sedlovou strechou,mate dáke fotky z dokončeného interiéru,ak vás môžem poprosiť.Ďakujem
Odpovedať
@olejpatrik dobry vecer niejake fota mam v albumoch
Odpovedať
Dobrý deň, stavia niekto eko 104 v pôvodnej veľkosti 10x12,5m v okoli KM, CA, ZA a bolo by možné sa na dom pozrieť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Zdravím, chcem sa spýtať ci niekto stavia alebo staval tento domcek v okoli Piestan? Riesim momentálne este len kupu pozemku ale dost sa obzeram po tomto projekte. Zvazujem stavat z ytong lambda alebo z porfixu, ake su hlavne plusy/mínusy? Vedel by mi niekto poskytnut vykaz vymer k tomuto projektu aby som si vedel urobit predstavu o cene? Dúfam že sa mi podari zvladnut hrubu stavbu +/- 25 tis.€ je to realne? Nepočítam do toho pripojky, pozemok atd...cisto hruba stavba zo strechou + robota, pozemok je mierne svahovitý. Ďakujem za rady, tipy.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj strechaci, chcela by som poradit kam s garazou pri eko 104?ako ju zakomponovat bez toho aby bola sucastou domu zaroven aby sme sa nenachodili . dakujem za tipy.
Odpovedať
Dobrý deň, radi by sme stavali tento domček. Už som písala aj do skupiny, skúsim aj tu. Bol by niekto ochotný dať nám nahliadnuť do domčeka? Radi by sme ho videli naživo, a "pokecali" o stavbe ;-) Zopár rád by sa "šiklo" na začiatok. Chceli by sme stavať Eko plus s malou zmenou ohľadne komory. Ak by bol niekto ochotný, bola by som veľmi vďačná :-) Pekný deň
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?