Dvojdom - áno, nie? Aké sú hlavné nevýhody dvojdomu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, s manzelom sa nam zapacila jedna novostavba dvojdomu. Developersky projekt v satelite Bratislavy. Pozemky oddelene betonovym plotom. Otazka znie... ako su vedene dvojdomy na liste vlastnictva, co su hlavne nevyhody dvojdomu? dakujem
Odpovedať
1
2
@hockto kde? Ja som dlho nevidela taky inzerat... Slo to vsetko hore
Odpovedať
@krkavcia_mater Ak "kde" myslite na akom webe, tak som to videl na dvoch tych asi najznamejsich (resp. prvych cez google) co riesia ponuku nehnutelnosti . Neviem presne ake su podmienky na MS, tak sem nedavam aj link na inzerat. Inak my sme kupovali teraz v lete tiez dvojdom v Miloslavove v AD, 4 izby, 92m uzitkova a 400m pozemok, ale tam bola cena cca 150t eur v standarde, takze oproti samostatnemu domu to cenovo bol naozaj rozdiel cez 35t eur a v podstate dovod, preco sme brali dvojdom.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme samostatný dom na 550m 2 pozemku a od jedneho suseda sme 2 m a od druheho 9 m A mam pocit , že veď sme jak na jednom dvore. A nevadí mi to. Sme tu fajn susedia . A mame pletivo s tym zelenym plotovym tienenim. Proste pokiaľ nieste na samote Alebo v dedine kde su domy s velkym dvorom a zahradou . Tak je pomaly jedno či dvojdom na 700 m2 pozemku alebo samostatny na 500 m 2 pozemku . Kludne to kúpte. Dobrá lokalita, veľký pozemok a dobrá cena.
Odpovedať
@leilak1, @krkavcia_mater , moja žena pochádza z takého domu, je predelený i priestor pod strechou, majú dohodu spoločná oprava časti spoločnej strechy, sú zvlášť dvory zvlášť vchody ako tento, len jeden krát sa nedohodli na odtiene farby fasády, ale mali parádne susedské vzťahy ako jedna rodina, vždy je dobre ked máš pomoc blízo
Odpovedať
Profilova fotka
Ja bývam v dvojdome a žiadne nevýhody zatiaľ nevidím.Predtým som bývala v radovke a to by som už nikdy nechcela.Ale,nie je dvojdom ako dvojdom.Známy má dvojdom a je to štvorec,poveal,že už by taký nechcel, lebo je tam všetko počuť vzhľadom na dispozíciu domu.My máme akoby L a je to super. Záhrady máme všade okolo a viac počujeme ľudí z domov ďalej ako suseda.Suseda si nevyberáme, to je pravda,ale na zlého môžeš natrafiť všade a nemusí to byť dvojdom.Tieto bývajú inak väčšinou vedené ako dom s dvomi bytovými jednotkami. Ja by som sa toho rozhodne nebála.
Odpovedať
@hockto To ste super vychytali. Keby ste vedeli co sa deje s nehnutelnostami od septembra, neverili by ste. Stalo sa nam pri troch obhliadkach, ze cena na inzerate nesedela s cenou za ktoru sa predaval, bola vyssia. Boli sme pozerat dom v AD, samostatny, cena bola 200 tis ako holodom, o dva tyzdne sme ho chceli este raz vidiet, ze ho zarezervujeme a uz bol za 208 tis. holodom. Jednoducho, tie ceny idú neskutočne hore. Prípadne tie s nizsimi maju sadrokartonove priecky, co teda nechceme. Tento dvojdom je tiez v AD, 7 min od vlaku, blizko do skolky a skoly.. takze naozaj pekna poloha.
Odpovedať
No je pravda ze skutocny stav dostupnosti a ceny nehnutelnosti som nepreveroval, len som pozrel narychlo nejake inzeraty. My sme dom riesili od decembra 2019 a rezervacku podpisovali vo februari 2020, vtedy bol rozdiel medzi dvojdomom a samostatnym domom v rovnakej lokalite AD cca 35t eur (150t vs 185t), pricom ten samostatny dom mal navyse 200m pozemok, 10m uzitkovu obytnu plochu a predny nizky plot (bez brany), co pre nas neboli take parametre, aby sme dali o tolko viac financii a sli do samostatneho. Tie "nematerialne" parametre (sukromie, dohody so susedom atd) som nevedel a zatial ani neviem porovnat, to sa uvidi az casom a myslim ze to je velmi specificke a u kazdeho ine.
Odpovedať
Profilova fotka
Dvojdom nemusi mat pre niekoho nevyhody, proste niekto je aj rad, ze ma suseda dobreho tak blizko. Kamaratka sa stahovali do dvojdomu so samostanym pozemkom a je rada. Hlavne je, aby to cloveku proste sadlo
Odpovedať
Koľký čo píšu Nie reálne býva/bývalo v 2dome, radovke? Suseda počujem cez stenu len keď hrá na klavír alebo harmoniku, inač nič. A aj to hranie je veľmi tlmeno počuť. Ale jedná sa o radovku, čiže 2 samostatné domy nacapené na sebe a v strede strecha ma spoločné oplechovanie. Myslím si, že že aj tu je to rovnako akurát strecha je spoločná, podkrovie, bude určite oddelené.
Odpovedať
@palo18 nemusim byvat v dome s 2 bytovymi jednotkami na to, aby som niesol riziko nezhody so spolumajitelom. na to mi staci bytovy dom.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?