Podlahove vykurovanie

Prosim vie mi niekto poradit pri podlahovom vykurovani mame nainstalovanych 10 vetiev z toho 1 vetva mi funguje na 30% ostatne funguju bez problemov. Ta problemova je priechodna ale je najdlhsia tak preto nefunguje tak ako by mala.
Odpovedať
1
2
Ostatné vetvy trošku priškrť, kým nedosiahneš požadovaný výkon aj na tej najdlhšej...
Odpovedať
Skusal som to ale dosiahol som len mierne navysenie max do 10%. Skor mozno neake zariadenie neake cerpadielko na tu problemovu vetvu...
Odpovedať
@dtrecak daj viac informacii, co je to najdlhsia, kolko ma metrova kolko metrov mas podlahovky spolu? Takto funguje od zaciatku, ale az teraz? Nie je zle odvzdusnena?
Odpovedať
@dtrecak Keď všetky zatvoríš a necháš len tú problémovú vetvu, fungu je to? Ak áno, vzduch tam nebude...
Odpovedať
Funguje tak od zaciatku. Boli ju ovzdusnovat 2 nezavisle firmy. Zavzdusnenie teda vylucene. Prietok ma ale vraj najslabsi zo vsetkych. Jeden odbornik mi povedal ze tym ze je najdlhsia tak voda v nej je najlenivejsia.
Odpovedať
Je dost mozne, ze tam je zalomena/stlacena hadica, co znizuje prietok. Aky typ si daval? Pex-Al-Pex alebo PEXa? Systemova doska ano/nie? Poter cement?
Odpovedať
Rurky plastove cervene vraj neake Talianske giacominy. Poter cementovy nie anhidrid. To mierne zalomenie, stlacenie je velmi pravdepodobne. Systemova doska nie. Na podlahovke je teda potet cementovi, nasledne dlazba keramicka a nefungujuca vetva v strede obyvacky 😢
Odpovedať
Vyzera to na PEXa, ta za beznych okolnosti nema problem so stlacenim, ale zalomit sa da velmi jednoducho :-(
Odpovedať
@dtrecak - vyzera to ako PEXb rurka a Giacomini je dobra kvalitna firma, zalomit sa sice da ale mne sa nechce verit ze keby instalater tu ruru zalomi tak si to nevsimne a necha to tak a zaleje to. Ta rura je dobre ohybna a lahko sa to taha. Nebude skor problem ze tam chyba neake pomocne cerpadlo ktore by to pretlacilo aj cez tu najdlhsiu vetvu?
Odpovedať
To pomocne cerpadlo sa da nainstalovat aj iba na jednu vetvu? Celkova rozloha vykurovania je 120 m2 bungalov. Ten problemovy okruh je 4ty vid foto predosli koment. Neovplyvnilo by to okruhy za nim ? Vsetky ostatne okruhy idu bez problemov. Kotol je vailant. Ak si dobre panatam ked to instalovali tak vraceli ze slo 1km. Trubiek.
Odpovedať
Profilova fotka
ako radí dedo758, všetko zavrieť a nechať len štvorku, keď sa plocha zohreje, povoliť trochu ďaľšiu vetvu a postupne ´ďalšie, ale vždy len jednu a len trochu. Regulácia môže trvať aj niekoľko dní, preto to firmy neradi robia.
Odpovedať
@jan45 cas nie je problem len nebude to problem pre kotol ? Mam na mysli ak tie odtatne priskrtim cca na 70 % aby som vsade dosiahol 100% vysledok.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Známemu tak jeden "kúrenár" (predtým kuchár) natiahol jednu vetvu, ktorá má cca 120m, samozrejme kotol nestíha, chlad v danej izbe, kotol ide skoro vkuse, ostatné izby horúco... To len tak mimo tému...
Odpovedať
@quintes tak to bol riadny "odbornik", ked taku dlhu vetvu natiahol
Odpovedať
Profilova fotka
@dtrecak kotol spína, tri dni to vydrží, bude ešte spínať roky
Odpovedať
@jan45 nemal som na mysli 3dnove spinanie kotla ale skor ak priskrtim ostatne vetvy tak asi sa kotol bude musiet denno denne viac narobit aby pri mensom prietoku dokazal vytopit ostatne izby. Jednoduchy princip napr. Zahradnej hadice ak ju priskrtite tak cerpadlo musi pracovat ovela dlhsie ako keby priskrtene nebolo pri rovnakom mnozstve vody...
Odpovedať
@dtrecak na to si mal mysliet skor ako si tu sfusovanu robotu nechal zahadzat poterom. Twraz sa to zachranuje a dufaj ze ten kompromis dokazes vyregulovat na ukor obehoveho cerpadla.
Odpovedať
@quintes Problem bude skor v nedostatocnom rastri, ako v dlzke slucky. Robil som 220m2 dielnu, vsetko slucky 90-120m pexa a cuduj sa svete, siesty rok to taha kotlove cerpadlo v protherm raja bez najmensieho problemu.
Odpovedať
@rkorba to je pravda suhladim ale tazko sa to skusa ak sa robi kurenie v lete
Odpovedať
@kejsix alebo zlomenej rurke. @dtrecak uz v lete si vedel, ze jeden okruh dobabral, tak si ho mal nechat prerobiť. Ako pisai vaetko zatvor a skusho prekurit ci je len jeho dlzka problemova.
Odpovedať
@rkorba Nuž, alebo. Ja len že 120m nieje nič, čo by nemohlo fungovať.
Odpovedať
@rkorba nevedeli sme o tom. Ked to spravili povedali vsetko je ok mozte volat firmu na poter. Prisli sme nato az prvu vykurovaciu sezonu. Ked som ich zavolal ze nieco nie je v poriadku povedali ze sa stavaju aj horsie veci v zivote... Vraj prietok ma ale dlzka moze byt problem resp. moze byt rurka niekde mierne zatlacena po praci tych co davali poter a s tym oni nenaju nic. Tak som volal dalsiu nezavislu firmu a vraveli ze prietok ma ale ovela slabsi ako vsetky ostatne vetvy. ..
Odpovedať
@dtrecak OK tiez si nadavam ked sa pozeram na omietky ,lebo som si to dostatocne neodkontroloval (prvy dom :-D ) Uz si to nastavil ako sme ti hovorili?
Odpovedať
@rkorba zatial nie ale pojdem teda do toho. Co ine mi ostava. Cez vikend sa s tym budem hrat.😀
Odpovedať
Profilova fotka
@dtrecak Podarilo sa ti to nejak vyregulovat? Mam podobny problem, kurenar mi vravel ked bol u mna ze zavzdusnene to nieje. Ze to mam vyregulovat cez ventily. Ked ale stiahnem niektore vetvy v izbach je chladno. U mna su problemove dve izby, su krajne cize z dvoch stran je obvodovy mur a aspon v jednej je podlaha pomerne zalozena (spalna). Dalo by sa to poriesit zonovou regulaciou? Vie sa k tomu niekto vyjadrit?
Odpovedať
U mňa problém stále pretrváva. Skúšal som to sťahovať ostatné izby ale to isté ako píšeš ty. Ak ich stiahnem tak ostatné izby už chladno a problémová vetva stále bez výraznejšej zmeny. S kurenarom sme sa dohodli že doplnime pomocné čerpadlo k vetvam aby to čerpadlo jednoducho pomohlo kotlu. Vraj negarantuje 100%,výsledok ale nič iné ho nenapadá. Cenovo to bude stáť asi tak vraj cca 400eur. Čo je tá znova regulácia?
Odpovedať
@dtrecak Napadlo ma, že by pomohla termo kamera. Jednu som kúpil z číny k foťáku za 250€ a pekne mi ukázalo, že mám priškrtenú chodbu 🙂 Nie som si istý, ale ak je zalomená rúrka, tak by mohla termo kamera ukázať miesto. A potom to opraviť (vysekať a premostiť) 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@dtrecak a to čerpadlo si budete platiť vy alebo v rámci reklamácie vám to firma ci robila kúrenie doplní?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Prosím Vás môže mať nejaký vplyv v podobe zvýšenej spotreby energie to, keď mám v dome v podstate na celej podlahe povystierané kartóny? Robím rôzne dokončovacie práce atď. a mám podlahové vykurovanie tepelným čerpadlom.
Odpovedať
@valhala90 urcite nie ...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?