Plynovy vývod

Ahojte,som tu prvýkrát a som žena,čiže moje znalosti o danej problematike sú minimálne a práve preto sa obraciam na vás,viac skúsených, že snáď poradíte.Dopredu sa ospravedlňujem za "slangový nazov" veci, o ktorých potrebujem pomôcť,keďže sa v tomto naozaj nevyznám.Cize môj prvý problém je,že v akej vyske na dome ma byt urobený vývod plynu ?Keďže sused vedľa ho ma úplne dole,tak ci je to v poriadku a ci nie sú na to nejaké normy?Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
Čo presnejšie myslíš pod vývodom plynu? Odfoť u susedov…
Odpovedať
@dedo758
Odpovedať
@livia_gavorcikova Ak je toto vývod dymovodu od kotla, tak sused si koleduje o riadny prúser. Ty ak montuješ nový kotol, tak musíš mať vývod na streche...
Odpovedať
@dedo758 ďakujem,toto som potrebovala vedieť.Ono je to starý dom teda.Ale presne toto som si myslela,že musí byť vývod urobený na streche a nie takto dole na zemi.Dakujem veľmi pekne za odpoveď.
Odpovedať
@livia_gavorcikova ludia dnes su uz schopny vsetkeho,dymovod polozeny na zemi... Esteze ze to nezakopal pod zem.
Odpovedať
@dent ved práve.Ale teda vymyká sa to normám áno?Ze môžem mu argumentovať,aby to fal niekde vyssie,keďže to nemá "podľa zákona,noriem,neviem čoho...?
Odpovedať
Ak má kotol v pivnici a dymovod tesne pod stropom, tak to takto vyšlo. Ale každopádne je to zle. Mal by to vyviesť aspoň 3 metre nad zem, ideálne nad strechu. Neviem si predstaviť ako mu to funguje, ak na to v zime nasneží...
Odpovedať
@livia_gavorcikova Normálne mu povedz že s tým nesuhlasíš aby ti dymil do dvora , nech si to vyvedie nad strechu , ak si nedá povedat podaj stažnost...
Odpovedať
To pod tým vývodom je plynová rúra? 😄 V každom prípade moc to nevyzerá na odfuk od kotla ale skôr ako od starých "gamatiek" - pokiaľ platí tá istá norma ako v minulosti, tak je to v poriadku. Kotol by mal mať dymovod nad strechu vyvedený a navyše by musel byť väčšej dimenzie ako táto "rúročka".
Odpovedať
Takto to nejak vyzerá,prší tak lepšiu foto neviem spraviť z okna.Tam niekde naľavo je ten vývod.
Odpovedať
Jedna sa mi o to,že koľko metrov nad zemou by mal byť ten vzduch,vývod ci co to je?
Odpovedať
To vám najlepšie povie projektant prípadne človek čo zapája kotle. Malo by to byť v STN 73 4210 alebo STN 73 4201 - tam by to mohlo byť uvedené.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hado super,ďakujem,pozriem sa na to.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Staršie kotle typu Turbo, alebo poloturbo maju odvod spalín cez stenu to je fakt a s tým sa treba zmieriť to susedské vzťahy nenaruša, to že to ma na zemi však problem je. Vlastne ma tak napadá prečo to ty riešiš, Už si robíte naprieky, ty si prišla posledná ked si to kupovala pozemok si to nevedela
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?