Kotol Viadrus

Profilova fotka
Zdravím Vás! Vie mi niekto poradiť: Mám 2 kotle, 1 nový plynový kondenzačný a druhý Viadrus. Po dlhšom čase som zakúril do kotla Viadrus a začala rýchlo stúpať teplota vody na budíku. Už mi ukazovalo skoro 100C vodu v kotli a na výstupe iba 40C. Ako keby sa nevedela dostať von voda z kotla do obehu. Čím to môže byť? Nakoniec som musel rýchlo drevo povyberať z kotla a odtala iba pahreba, ktorú som nechal dotlieť a tak sa mi znížila teplota. Ešte pridávam poznámku, že v dvoch miestnostiach - teda v 2 izbách som mal radiátory úplne studené a ostatné všetky boli horúce.
Odpovedať
Zle cerpadlo, ladomat, blokovanie kond. Kotla tym by som zacal.
Odpovedať
Profilova fotka
@thomas162 Mam nutene kurenie teda čerpadlo (pretože som musel dať namontovať aj 50l expanzku (valec), keď mi montovali kotol Viadrus). Ak ale položim tuku na čerpadlo, citim chvenie- akokeby to šlo ako má. Tak neviem kde môže byť chyba?
Odpovedať
Profilova fotka
@thomas162 čerpadlo síce nie je najnovšie, možno má aj 10rokov.
Odpovedať
Ano je citit ze ide a ked sa nanom prepnu rychlosti mala by sa menit intenzita. Tazko povedat viac na dialku, lepsie si zavolat znaleho kurenara asi.
Odpovedať
To, že sa čerpadlo chveje je jedna vec, ale či sa točí, cirkuluje, to sa nevie. Pred čerpadlom je filter, treba ho skontrolovať. A za čerpadlom, ak funguje, sa musia rúry ohrievať. Ak sa neohrievajú, bude problém v čerpadle. Možno bude len zaseknuté...
Odpovedať
Profilova fotka
na cerpadle mas skrutku na plochy skrutkovac. mala by ist pretocit v smere sipky, vtedy sa cerpadlo moze otacat. po dlhsej dobe nepouzivania moze byt kludne zaseknute. Ludia vytahuju na leto kotol z elektriky v domneni, ze usetria zopar centov, ale neuvedomuju si, ze cerpadlo sa musi obcas pretocit, aby sa toto nestalo.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za pomoc! Zistil som, ze na cerpadle ako je moznot prepnut polohu do I- II a III, mal som nastavene na III a potom som prepol celkom dole na I potom naspat na III a pocul som, ze sa v systeme pohla voda (take zblkotanie). Okrem toho som vypol aj plynovy kotol a vytiahol zo zasuvky aj to pomocne cerpadlo, natlakoval system na 2.2 a odvzdusnil. Teraz mam 1,3 tlak na kotli a zatial mi kuria vsetky radiatory. Este som ale neodskusal kotol na tuhe palivo, ci sa v nom dalej bude voda iba zohrievat, alebo ci to pojde tak ako kedysi davnejsie- bez priblemov. Nie som kurenar, ale budem musiet asi vymenit to pomocne cerpadlo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?