Vytvorenie a prenajom pozemku od SR

Zaujimalo by ma ci uz to niekto riesil a ake su sance. Popri pozemku mi ide pas statneho pozemku siroky asi 10m , tento pas ma dlzku asi 1000m. S mojim pozemkom susedi na dlzke len 70m ,ale pri mojom pozemku je k nemu prijazdova cesta a je zarasteny. Idealne miesto na vyvazanie bordelu z obce. Vyzera to tam ako skladka ,stavebny odpad, a nepotrebny bordel z domacnosti. Chcel by som dat spravit geometrak na novu parcelu ,ktora by koncila zaroven s mojim sucasnym pozemkom a nasledne poziadat o prenajom. Aby som to vycstil ,oplotil a zamedzil dalsiemu vyvazaniu bordelu "pod okna". Na ten geomtrak ,respektive vytvorenie parcely potrebujem suhlas od koho? Respektive aky by bol postup? Nehodlam prenajimat cely 1km dlhy pas , je mi to na nic , jedna sa mi vyslovene o susediacu cast ktora je velmi aktraktivna pre rozne idividua. Pozemok je vedeny na katastri ako pozemok, na ktorom sú skaly, svahy, rokliny, výmole, vysoké medze s krovím alebo kamením a iné plochy, ktoré neposkytujú trvalý úžitok
Odpovedať
Popísané o pozemkoch štátu, resp. SPF, neznámych vlastníkov je tu dosť. Keby si čítal aspoň niečo, tak vieš, že môžeš zabudnúť...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

Popísané o pozemkoch štátu, resp. SPF, neznámych …
@frantisekca popisane je tu dost o kupe ,prevedeni vlstnictva , ... Nie o prenajme a deleni parcely za ucelom prenajmu. Ak mas potrebu sa vyjadrovat poprosim k veci.
Odpovedať
ak nieje na katastri uvedeny spravca danej nehnutelnosti, je to spravidla SPF. Geometricky plan moze nechat vyhotovit ktokolvek - zaplatis za neho a geodet ti ho vyhotovi a necha ho potvrdit katastrom. Potom ho mozes podat na zapis - https://www.skgeodesy.sk/files/sk/slo... tu si treba prestudovat ci ho mozes dat zapisat aj ty - podla mna, kedze sa nemenia vlastnicke prava, mozes - ale mozem sa mylit samozrejme... Co sa tyka SPF, podas ziadost o prenajom, kedze pozemok susedi s tvojim, je velka sanca ze sa ti podari to prenajat. Ale ocakavaj "trhove" najomne... Otazne ale je, ci sa bude vobec moct ten pozemok delit - lebo ak je to mimo zastavaneho uzemia, minimalne sa da tusim oddelit 2000m2.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?