Vynatie Eckovej parcely na Ceckovu

Profilova fotka
zdravim neviem mi niekto povedat ako to funguje s prepisanim E na C? vraj to treba dat do nejakeho podneho fondu a odtial vykupit ci take nieco? ma niekto skusenost aj kolko sa za to plati? Kosice Okolie, kataster Rozhanovce
Odpovedať
@ado1986 To máš nejakú špeciálnu informáciu, že sa to tak dá urobiť. Možno v prípade, že niekto takto vykupuje pozemky a potom ich delí a predáva, ale kupec môže byť celkom iný človek.
Odpovedať
@ado1986 http://katasternehnutelnosti.sk/155-p...
Odpovedať
Profilova fotka
skusim este raz, kamos ma zaujem napr o pozemok parcela e, v susedsdve je hhned radova vystavba cesta atd, chcem sa spytat co treba urobit aby som parcelu e zmenll na parcelu c cize stavebny pozemok, vid foto zo zelenej chcem spravit ciernu, resp majitel by mal ked to chce niekto odkupit aby tam mohol stavat ak je to v sulade s UP
Odpovedať
@ado1986 jednalo by sa konkrétne o ktorú parcelu. Treba dať parcelu zamerať geometrickým plánom, vykúpiť podiely a vlastníctvo vkladovat na katastri a začať územné konanie.
Odpovedať
Profilova fotka
@viktor811 1309/3 KU Rozhanovce, parcela E, nevies odhadnut kolko take co si stoji? napriklad s majitelom by som sa dohodol ze mi tam odreze 2000 stvorcov, kolko este mozem ratat ze ma to cele bude stat?
Odpovedať
@ado1986 neviem, už som to robil dávnejšie. To zameranie a vklad nebol zas tak drahý. Teraz pribudli tie nové poplatky na rozvoj obce až 30 e, no to je katastrofa pre obyčajných ľudí.
Odpovedať
@viktor811 Zmenou parcely E na C, čo sa robí geometrickým plánom, nedochádza ku zmene na "stavebný" pozemok, ale k určeniu výmery a hraníc, keďže E stav nie je záväzný. Čiže je potrebné vyhotoviť geometrický plán na novú parcelu, ktorú chce odkúpiť rozdelením pôvodnej, a uzatvoriť kúpnu zmluvu so súčasným vlastníkom. Stavať tam môže v prípade, že to územný plán povoľuje. Cena za takú parcelu, aj keď v E stave, nebude samozrejme na úrovni ceny ornej pôdy. Pred celou transakciou je vhodné zistiť, čo a či sa tam dá stavať a aké sú podmienky napojenia na inžinierske siete vrátane určenie bodu, kde sa dá napojiť.
Odpovedať
ad1. stavebný pozemok kataster nepozná . ad2 -@draik E stav nie je záväzný - je záväzný dokiaľ sa nepreukáže opak, rovnako ako C stav. GP sa robí z iných dôvodov. V E stave sa nevytvárajú nové parcely.
Odpovedať
@draik prečo si ma opravoval, nechápem.
Odpovedať
@viktor811 Sorry, pôvodne som chcel označil zadávateľa. Keďže chce odkúpiť časť pozemku, GP bude potrebovať a teda bude mať určenú výmeru a hranice. E stav nie je záväzný (druh pozemku).
Odpovedať
@ado1986 najprv si ujasni pojmy.. Parcela sa neda "zmenit" na stavebny pozemok..Stavebnym pozemkom sa stane v momente vydania stavebneho povolenia, nijako inak.. Druh "stavebny pozemok" kataster neeviduje.. A k veci - aky by mal byt postup v tvojom pripade.. Najprv navstiv stavebny urad, vypytaj si uzemno-planovaciu informaciu, to je informacia o tom, ci sa tam vobec da stavat.. Lebo zbytocne kupis pozemok, ak ti obec nepovoli stavbu.. Je uplne jedno, ze je to v susedstve existujucich domov.. Uzemny plan moze hovorit nieco uplne ine.. ak ale bude UPI ok, tak potom mozes robit dalsie kroky.. Kedze parcela je v extravilane, tak dalsia cesta bude na pozemkovy urad, ci ti dovolia vynat podu z PF (bude to stat nejake prachy, podla bonity a pod.. to ti oni povedia..).. Uz tu mozes narazit na problem.. Plus si zisti, ako to je s drobenim pozemkov, kedze sa stale bavime o ornej pode v extravilane.. Toto neviem, snad napise niekto, kto sa vyzna.. A ak vsetko toto bude ok, tak potom mozes zacat robit kroky k vycleneniu parcely a jej odkupeniu. Budes potrebovat GP, ktorym sa vytyci pozemok, ktory chces odkupit.. Predpokladam, ze s majitelmi si dohodnuty..
Odpovedať
@akvi Akonáhle územný plán povoľuje výstavbu, drobenie a vyňatie už nie je problém ako v prípade extravilánu na poľnohospodárske účely.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@draik dik za info.. Toto som nikdy neriesila, takze neviem..necham sa kludne poucit .. :) Cize aj ked je to extravilan, ale je to v UP na vystavbu, tak ani PF nerobi problemy s vynatim, ani s drobenim? A ak by to nebolo v UP, ale bola by realna moznost zmeny UP, tak kto ma hlavne "slovo", PF, alebo SU? hlavne zadavatel otazky nech si precita.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi no presne toto ten pozemkovy fond som potreboval vediet, vdaka
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?