Vodomerna šachta plastová -prejazdná autom?

Aku prosím vodomernu plastovú šachtu ,aby sa po nej dalo chodiť autom?Postup. /nakolko bude zakopana v príjazdovej ceste/.
Odpovedať
Ď. :-) Len na nu železobeton?netreba nahodou obbetonovať aj boky sachty -koli zaťaži?
Odpovedať
@radok a čo tak po obvode šachty osadiť bet. skuž?
Odpovedať
@janetbla toto vobec nie je zly napad...ja budem riesit to iste...len ma napadlo ze ako vyriesit dekel,aby sa dal zdvihnut komukolvek, aj žene.....
Odpovedať
@mimo235 nedá sa poklop umiestniť mimo jazdnej stopy MV? Takto by nemusel byť prejazdný a tým pádom by mohol mať menšiu únosnosť - iba pochôdzny.
Odpovedať
@janetbla to ako dať plastovú šachtu a po obvode skruž? / vnutor.priemer musí byť min.1200 mm./ T.j. min.3 krat skruze 1500 mm plus betónovy strop/dno/veko -No nebude lacnejšie,jednoduchšie posadiť hotovu betónovú celoliatu šachtu?
Odpovedať
@radok bezne maju toto vyriesene priamo vyrobcovia plastovych sachiet, treba sa pripadne opytat tam, co vam doporucia
Odpovedať
@radok Mame plastovu vodomernu sachtu rovno v prijazde. Nie je vobec zabetonovana. Kedze je vo svahu tak som nad u osadil este zelezny poklop lebo ten plastovy sa nedal osadit do sikma. Sachtu som teda osadil nizsie, cca. 20cm, normalne s plastovym poklopom a nad nou je este zelezny poklop do 7,5t. Sachtu mam Bocr SB VR1100. Standardne sa dodava s krytom s nosnostou 200kg ale da sa dokupit original s nosnostou 600kg, kedy vyrobca deklaruje ze je pojazdny osobnym automobilom. Ak tam potrebujes jazdit tazsimi nakladnymi autami, tak vyrobca odporuca urobit betonovu roznasaciu platnu s adekvatnym poklopom.
Odpovedať
Dik .Snažím si to predstaviť :-) Ako a na čom je osadený ten pojazdný železný poklop? A napr. v albe nemáte prosím fotky? :-)
Odpovedať
@radok Hm, je tam len fotka plastovej sachty. Ale normalne, zelezny poklop ma druhy diel, taku prirubu, ta sa osadila do betonu (predatav si stvorec 70x70) a do tej priruby sa vklada poklop. A okolo je zamkova dlazba. Proste ako klasicky kanal na ceste, len ho nemam okruhly ale stvorcovy. A pod nim je plastova sachta s druhym plastovym poklopom.
Odpovedať
Bol som ti to odfotit, len je noc tak sa mi nechcelo hrkotat s poklopom a odkryvat to :-). Pod poklopom je vstup do tej plastovej sachty.
Odpovedať
Diky.Jasne príruba osadená v betone.,takze potom je aj komplet vsade betón pod zamkovou dlažbou/ a on chráni šachtu v zemi/?
Odpovedať
@radok Nie, pod zamkovou beton nie je. Len pod tou prirubou.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@radok Mozno Ti pomozem. My sme mali dane Sevakom aku sachtu musime zvolit, ale zial sachta je rovno na prijazdovej ceste a predpokladam, ze je moznost ze tam proste pojde nakladne vozidlo, tak som to musel obmurovat. Kupil som ten poklop taktiez samostatne s nosnostou do 13t, cele zasaloval a zabetonoval.
Odpovedať
A takto nejak to vyzeralo hotove.
Odpovedať
@smolkosk tak to potom sevak nenavrhol i možnosť zrovna osadiť hned betónovú sachtu,?Nebolo by to asi jednoduchšie a lacnejsie? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
šachta je Vaša a môže byť aj z fliaš od malinovky, aká má byť , je dané normou. Podmienkou je svetlosť pri montáži, Keby vodárne mali písať normové podmienky, boli by to dve strany, napíšu typ a majú to zjednodušené.
Odpovedať
@radok šak to 😁 tá plastová bola akurát drahy salung. A ešte koľko roboty stým. Ale inác, pekná práca ;-)
Odpovedať
@radok Ten smilik je tam zbytocny! Snazim sa poradit. Pozri prilohu, aby si nebol nakoniec prekvapeny, lebo nie! Nenavrhol. A urcite nie taku, ktora by vydrzala nakladne vozidlo.
Odpovedať
Mne sevak akurat poslal vyjadrenie,navrhol možnosť okrem plast. aj betónovu sachtu. ( min. vnútorné rozmery musia byť 1200/1000/v.1300mm.) Tak to bude asi najefektívnejšie a pevne-prejazdné autom. :-)
Odpovedať
@danculd.dik .a tak v čom prosim je osadený ten betonovy,, štvorec " v ktorom je osadená ta žel.príruba s poklopom.? Či je na šachte po ploche posadena zelezezobet.roznasacia vrstva/ doska/?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@danculd zdravím, vedeli by ste mi prosím vás poslať fotku ako to máte vyriešené s tým poklopom vo svahu? Tiež mám takú istú situáciu a rozmýšľam ako to spraviť. Ďakujem za odpoved
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?