Menu Forum

Prípojka za 80 000 eur?

19. sep 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6535 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6535 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
 @knossos buďte kľudná, platí zápisv katastri. V Bratislave jeden pán, ktorý bol tuším aj ministrom,ale nebol zo Smeru, počkal,kým sa ulica poskladá na siete a potom sa pripojil. Nič s ním nezmohli, hotové siete patria prevádzkovateľom,Už som odovzdával veľa objektov, kde sa po dokončení jednoducho na RIS-ku pripojili iní odberatelia. Z elektrární prišli, vykopali, položili kábel. Ani polícia tam nezasiahne,vytiahnu papier "porucha",musíme to zokruhovať.
19. sep o 05:28  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
topfield
1
Registroval sa 7. októbra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 322 príspevkov.
  • Staviam dom
    okres Prešov
fotoportrét
fotoportrét
topfield
1
Registroval sa 7. októbra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 321 príspevkov.
  • Staviam dom
    okres Prešov
 presne ako pisu nadomnou... siete patria po dokonceni prevadzkovatelom... potom to vyriesis.
19. sep o 07:16  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
Registrovala sa 13. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 8780 príspevkov. Má 39 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
Registrovala sa 13. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 8779 príspevkov. Má 39 priateľov.
 @topfield patria, ale s roznymi dodatkami k zmluvam.
19. sep o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
Registrovala sa 13. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 8780 príspevkov. Má 39 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
Registrovala sa 13. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 8779 príspevkov. Má 39 priateľov.
 @jan45 ano to je take slovenske, to by som ja mohla cakat kym pojdes s obchodu s nakupom a zobrat si z neho co potrebujem, ved si nakupil pre seba, mozes aj pre mna.

pripojka zadavatelku inak stoji do 3.000€ nie 80.000€ takze az take vzdieracstvo to nieje.
19. sep o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
knossos
Registrovala sa 27. novembra 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 10 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
knossos
Registrovala sa 27. novembra 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 10 príspevkov. Okres Bratislava.
 @stastnyjim svokor je vcelar emoticon a tie sliepky, no, niet nad domace vajicka ;)

dakujem vam vsetkym za odpovede, nedam im nic, na tej zahrade mame travnik a ovocne stromy, starame sa o nu, a budem cakat, ako to cele dopadne.
19. sep o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atak77
Registroval sa 24. júla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 512 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Prešov.
fotoportrét
fotoportrét
atak77
Registroval sa 24. júla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 512 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Prešov.
 @knossos paradka, ber to pozitivne ... mozes sa mu vysmiat, ked nabuduce pride za tebou, ze co s tym pozemkom emoticon
len sa o pozemok staraj, aby nebol zanedbany a bude to vsetko OK
19. sep o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
Registroval sa 14. decembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 409 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
 Príspevky na vyčkávanie a neskoršie pripojenie sú pekné, ale sama zadávateľka napísala, čo chcú súčasní majitelia spraviť. A síce že okolo jej záhrady vyčlenia meter svojho pozemku. Nastane teda situácia, že napríklad o ďalší meter budú uložené siete, ale nebude sa mať ako pripojiť, keďže by prípojku musela ťahať cez cudzí pozemok a na to by musela by mať súhlas jeho vlastníka.
19. sep o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kaktusik007
48
Registrovala sa 12. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 1752 príspevkov a 1 album. Má 79 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kaktusik007
48
Registrovala sa 12. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 1752 príspevkov a 1 album. Má 79 priateľov.
 @draik ano, je to na dlhe lakte a dlhy casovy usek ale v horizonte 20 rokov je realne, ze tam tu elektriku dostane...

osobne by som to riesila fotovoltikou, pozrela by som si zakon o drobeni pozemkov - ze kolko metrov by musel mat ten pas, aby to zase aj im na katastri preslo... myslim ze aktualne je to v stave ze oni viac potrebuju ju, ako ona ich... a potom, ona je ochotna zaplatit nejake peniaze, len sa jej 80 tisic zda fakt prilis - co uprimne naozaj aj je.
19. sep o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tino2
Registroval sa 19. novembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 214 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
tino2
Registroval sa 19. novembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 213 príspevkov.
 @kaktusik007
drobenie sa neberie ak je v UP plánovaná výstavbe, stačí potvrdenie od obce
19. sep o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
 @tino2
@kaktusik007
A ani v tedy, ak ide o záhrady, o čo zjavne v danom prípade ide.
Osobne si myslím, že oni ju nepotrebujú, ak vedia siete ťahať po svojich pozemkoch, akurát chceli ešte viac zbohatnúť.
Čo sa týka fotovoltaiky a jej zabezpečenia plného pokrytia spotreby, k tomu sa vyjadria snáď odborníci.
19. sep o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
megosoft (23 r.)
22
Registroval sa 14. júla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 450 príspevkov. Má 6 priateľov. Svit, okres Poprad.
  • Prestavujem dom
    Svit, okres Poprad
fotoportrét
fotoportrét
megosoft (23 r.)
22
Registroval sa 14. júla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 450 príspevkov. Má 6 priateľov. Svit, okres Poprad.
  • Prestavujem dom
    Svit, okres Poprad
 Žasnem, aké svine vedia byť ľudia...
19. sep o 12:12  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
Registroval sa 13. decembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1223 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
Registroval sa 13. decembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1222 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Bratislava.
 @knossos

ten majitel ti to poslal mailom, alebo len volal? ja by som na tvojom mieste kontaktoval policiu a ohlasil podozrenie z vydierania (to slovo podozrenie je dolezite, lebo ak by sa to nedokazalo, nebola by si stihatelna). a potom s policiou, pripadne aj nejakou komercnou televiziou, spolupracoval na odhaleni konania tohto cloveka. taki si totizto nezasluzia nic, len par po papuli.

ked sa ti vyhrazaju, ze ti nedovolia kvoli 1metru pozemku stavat, vies aj ty o 1m zuzit kazdu stranu svojho pozemku predajom napr. synovi a potom ich suhlas nebudes potrebovat.
o 20 rokov budu ine moznosti zasobovania domu elektrickou energiou, takze nejaka pripojka bude pre teba nezaujimava.

@draik
za 15tis mas panely + baterie, ktore pokryju standardnu prevadzku rodinneho domu ultranizkoenergetickeho standardu (povinnost od 2016). za 20tis k tomu mas aj nejaku veternu VAWT a na nejake pripojky mozes oneee.
o 20 rokov to bude nasobne lacnejsie a lepsie
19. sep o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
Registroval sa 25. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1205 príspevkov, 3 albumy a 1 článok. Má 3 priateľov. Okres Dunajská Streda.
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
Registroval sa 25. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1201 príspevkov, 3 albumy a 1 článok. Má 3 priateľov. Okres Dunajská Streda.
 @draik a čo iného by si robil ty? zober si že ten pozemok má teraz cenu takú akú má, má len právo prechodu a prejazdu. Ak spravia ten meter voľný od jej pozemku, tak o koľko peňazí sa sami pripravia? keď má pozemok šírku 20 m, dĺžku má 100 metrov, tak je to 220 m2 * 100 EUR /m2 = 22.000 EUR.

Keď počká nič nestratí a možno ani nezíska. A o 20 rokov budú technológie zasa niekde inde, aj cenovo.
A dovtedy môže ona ich buzerovať keď sa o ten 1 meter nebudú starať.
19. sep o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
 @stastnyjim kym tam niesu siete nema pozemok hodnotu 100€ za meter,takze ak ho kupili za 5€ pohoda. anavyse nechaju to ako cestu.

@bozsky_kaja pise ze sa tvaria ze nechaju pas vo svojom vlastnictve nieze sa vyhrazaju.
Ponuka pripojka za 3000€ je podla mna dobra ak tam nema ako inak tu elektriku dostat.

vezmite si ze potihanete vsetky siete k svoj u pozemku 500bm, pride sused a napoji sa. Ved su tam siete coby som sa nenapojil. treba sa pozret nato z druhej strany,preco by jej mali tahat siete zadarmo?
19. sep o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
 @stastnyjim
Nehľadajme logiku v konaní ľudí, ktorí prišli s daným návrhom. Popisujem právny stav danej situácie.

@bozsky_kaja
Urban legend, že vyčlenenie 1 metra zo svojho pozemku a jeho prevod na inú osobu zabráni existujúcim susedom byť účastníkom konania.
19. sep o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
makowski
Registroval sa 30. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 75 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
makowski
Registroval sa 30. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 75 príspevkov. Okres Bratislava.
 @atlaska oni od nej nechcu za pripojku 3000 eur. Chcu od nej viac ako tretinu pozemku. To ze ho kupila lacno je ina vec. Keby ho zdedila, tak by si vravela, ze vlastne ta tretina pozemku nic nestoji? 😃
19. sep o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
 @makowski mozno ak nebude ta tretina z 20arov nebude tam moct byt cesta,chodnik a teda buduca vystavba a ani elektrina.
19. sep o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
Registroval sa 13. decembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1223 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
Registroval sa 13. decembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1222 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Bratislava.
 @draik

urban legend ktorej som nanestastie aktualne sucastou. v Petrzalke za silnej pomoci starostu Bajana, chce hned vedla skoly a bytovky, kde zatial byvame, jemu spriaznena osoba postavit cerpaciu stanicu "pre osobne vozidla". ze ich je do 1km asi 5, to je ina story. vlastnici bytov neboli pozvani do pripomienkovania, lebo medzi pozemkom, kde je planovana cerpacia stanica a nasou bytovkou, je 1,5m siroky pas, ktory vlastni byvaly majitel tej bytovky (byvala ubytovna) a teda sme neboli priamo dotknutym subjektom.

https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/31804/stop-stavba-cerpacej-stanice-budatinska-petrzalka

@atlaska
v normalnej krajine (napr. Rakusko), zostanu siete vo vlastnictve developera. ten sa o ne stara, opravuje, spravuje a vybera poplatky za pripojenie. ale urcite neziada nikoho, aby mu dal kus pozemku ako protisluzbu za pripojenie. to je non sense. okrem toho, @knossos pise, ze sa teraz pripojit nechcu, preto nevidim jediny dovod, preco by mali platit hocico.
okrem toho, kde vidis €3000?!? chcu 800m2, co podla majitelky ma hodnotu €80000!!!
19. sep o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
Registroval sa 25. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1205 príspevkov, 3 albumy a 1 článok. Má 3 priateľov. Okres Dunajská Streda.
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
Registroval sa 25. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1201 príspevkov, 3 albumy a 1 článok. Má 3 priateľov. Okres Dunajská Streda.
 @atlaska však píšem že teraz má len takú hodnotu akú má, je bez možnosti elektriny, a prístupová cesta je riešená vecným bremenom s právom prechodu a prejazdu. Čiže má hodnotu ako záhrada. Ale ak sa dostane k elektrickej prípojke, tak to bude mať zrazu hodnotu ako ostatné stavebné pozemky, ktoré chce zasietovať ten majiteľ. A potom to bude mať hodnotu niekoľkonásobnú. A uvidí za 20 rokov, ako sa bude dať poriešiť výstavba, resp. technológie budú niekde inde. A práveže to bude lepšie, aspoň budúci dom nebude závislí od cudzej energie.

Na 1.hodine ekonómie sa rozoberajú čo sú statky, prípadne práca, pôda, kapitál.
Keby chceli za to peniaze a tých 3000 EUR tak to čer vezmi. Peniaze sú kapitál.
Energia, či už slnečná, veterná, geotermálna, atď je voľný statok, je ho dostatok.
Pôda je obmedzený statok. A takisto je pôda primárny výrobny faktor. Bez pôdy by nebola ani práca, ani kapitál. A nemohli by sme uspokojovať ani svoje potreby a bez pôdy by neboli ani iné statky.

Jedine že by sa všetko vyrábalo, poskytovali služby, a bývali by sme buď vo vzduchu alebo pod hladinou vody. emoticon

@draik ja rozumiem právnej situácii, k prípojke sa momentálne nedostane a darovať pozemok za tejto situácie je blbosť. Dom postaví aj bez elektrickej prípojky, kapitál na stavbu domu získa vo forme hypotéky na pozemok, ale bez pôdy nepostaví žiadny dom. Ja nehľadám logiku v konaní ľudí, ja sa jej len popísať moju logiku pomocou ekonómia. A v konečnom dôsledku žiadna kaša sa neje taká horúca. emoticon
19. sep o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
 @bozsky_kaja Však asi ste boli, keď tam je tam aj 29 listov od obyvateľov Budatínskej 16 a ešte aj od advokáta, ktorého ste poverili. A pokiaľ dobre čítam tak sa to bude posudzovať podľa EIA a tam môže pripomienkovať hocikto, aj občan z Hornej Dolnej.
Však ako čítam tak väčšina nesúhlasí: Magistrát, Meststká časť Petržalka, dotknutá verejnosť, združenie domových samospráv, spoločenstvo vlastníkov bytov Budatínska 16, a dokonca aj Ministerstvo životného prostredia súhlasilo s námietkami pri obhliadke.

Iba Okresný úrad Bratislava, odbor starostlivosti o životné prostredie, tam s prepáčením napísal chujoviny a ako jediný nemá námietky, ani pripomienky a zo všetkým súhlasí. emoticon
19. sep o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
 @stastnyjim

k nam sa to dostalo, ked uz malo skoro vsetky povolenia a cakalo sa len na Min. Zivotneho Prostredia. ked sa okolo toho zacalo robit medialne halo, zrazu sa proti tomu postavili ako Bratislavsky magistrat, tak MU Petrzalka. aj hasici, aj ini to odobrili a povodne s tym nemal problemy ani MU Petrzalka.
19. sep o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
 @bozsky_kaja tak držím palce a verím že tam výstavba čerpačky nebude. Lebo pokiaľ si dobre pamätám okolie. OMV pri Tescu, Jurki pri Danubii, potom tam stavali ešte nejakú na parkovisku, potom pri Terne bola Esso pumpa, a nedaľeko Daňového úradu je Shellka a na druhej strane Lukoil. Ježišku 6 púmp. emoticon
19. sep o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
knossos
fotoportrét
fotoportrét
knossos
 @bozsky_kaja poslal to aj mailom. presne dnes som nad tym rozmyslala, obratit sa na policiu, ci na sud, lebo uz to zacina byt aj otravne. len policia nic nespravi a pravnik, no, moze pomoct, ale aj nemusi..
19. sep o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atak77
fotoportrét
fotoportrét
atak77
 @knossos neries to, ako Ti bolo poradene ... a kebyze zacne ten clovek na Teba tlacit, tak len pekne zavolaj na neho TV, tych relacii je vela, kde sa presne take svinstva riesia ... tak hned bude dany clovek kludny, ked mu zaklope niekto s kamerou doma emoticon emoticon emoticon
s pravnikom sa mozes o tom kludne poradit, existuje aj zdarma pravna pomoc, treba vygooglit
pekny den
19. sep o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
 @bozsky_kaja
Jedna vec je, že Vás úrad neprizve (či už zámerne alebo nie), druhá vec je, že právo byť účastníkom máte, a to aj v prípadnom odvolacom konaní. Účastníkom sa stávate už vtedy, keď tvrdíte, že môžte byť dotknutí na právach (úrad by musel preukázať, že nie a len v takom prípade by ste následne mohli postavenie účastníka stratiť). Bavíme sa územnom/stavebnom konaní.
19. sep o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
 @bozsky_kaja 80.000az to bude ako stavebny pozemok. so sietami, normalnou sirokou asfaltovou cestou.
5rokov dozadu stal meter stvorcovy cca 3€.

kedze potrebuju asi ten kus pozemku,chcu to vymenit za pripojenie, co je natom divne.
Aj u nas sa plati za vybudovanie sieti developerom.
19. sep o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
 @stastnyjim

ono ta budova je zakliata. na streche je konstrukcia, na ktorej bola kedysi umiestnena velka reklama. majitelia bytov sa snazili konstrukciu od povodneho majitela odkupit a zvesit. ten nekomunikoval a 2 roky dozadu zrazu konstrukciu predal firme, ktora vznikla par dni pred predajom a ta dosla, ze tam da reklamu a ze dostaneme nejake susne a budeme za vsetko zodpovedni. este, ze je tam ubytovanych asi 5 pravnikov, tak mu poslali protinavrh a zatial je ticho. podobne to bolo aj s tym pozemkom pred budovou. tiez ju chceli majitelia odkupit a tiez to skoncilo ucelovo u niekoho ineho. k tomu povodny majitel urobil z prizemnych priestorov tiez byty... no kopa srandy.

@knossos
skoc na policiu a opytaj sa, ci sa to da povazovat za natlak, alebo vydieranie. nie vsetci policajti su zli, mam par skusenosti, ze aj pomohli. ale aj take, ze som im tam musel opravovat pocitac, ked som bol svedcit emoticon emoticon emoticon

@atlaska
5 rokov dozadu boli ceny uplne ine, hlavne sa v oblasti nestavalo. aj zahrada ziska na hodnote tym, ze sa v okoli stava, lebo je velky potencial, ze sa z nej stane stavebny pozemok. cize argumentovat €3/m2 spred 5 rokov je uplna hlupost.
divne je na tom vsetko. ma to vsetky znaky podvodu. vyssie ti bolo vysvetlene, ze platit peniazmi a platit podou je obrovsky rozdiel. viac k tomu nemam co dodat.
19. sep o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
 @bozsky_kaja tak si tych 100korun prerataj presne na euro.
pozemky stoja dnes aj 1€. lokalita vzdy zavazi.
19. sep o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
 @atlaska

jasne, predaj mi tvoj pozemok za cenu, ktoru si zan dala 10 rokov dozadu... keby si citala s pochopenim, tak by ti docvaklo, ze kupovala zahradu mimo zastavaneho uzemia. tym, ze je jej pozemok sucastou zastavby, sa jeho hodnota znasobila, aj keby to zostalo len zahradou.
ps: skus sa nabuduce radsej zamysliet, trikrat, nez tu zacnes obhajovat totalnu hlupost.
19. sep o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to