Prejazdnost domiesavaca

Prosim Vas, aku ma prejazdnost domiesavac? Mam na mysli stupanie cesty (ak by bola vysypana makadamom). Zvladne 24 % stupanie (v prepocte 14 stupnov)? Pripadne sa da dostat na taky kopec ? 🙂
Odpovedať
Toho by som sa nebál. U mňa ešte nieje asfalt, teda je len cesta spevnená makadamom, a v pohode vyšiel domiešavač aj betónpumpa do cca 15 stupňového kopca. Ale muselo byť sucho aby bol podklad pevný. Keď boli v máji tie veľké dažde a tá cesta bola premočená, tak to bolo mäkké a nechceli ísť hore. Možno kôli kanalizačných vpustiam, aby ich nezničili pri blízkom prejazde.
Odpovedať
Profilova fotka
tiez si myslim, ze by to mohol v pohode zvladnut, pokial ta ceste nie je vyslovene nejaka makka tak to vyjde.
Odpovedať
V pohode,ale nie plny. Treba to povedat pri objednavke.
Odpovedať
stupanie by nemal byt problem, ak bude sucho. Poznatky z praxe... ak nezozenies domiesavac s prednym nahonom, treba hladať 3nápravový. 8kola je stratena v terene. A samozrejme ako poznamenal kejsix do prudkeho kopca nesmie isť plny, lebo v kopci vela vyleje. V Presove existuje firma, ktora ti vytlaci beton aj cez 100m hadicami po zemi
Odpovedať
@dominik_boksansky ak si nebude istý šofér tak nech cúva a vytlačí to v pohode.
Odpovedať
@jumt @topfield @kejsix @lukino77 @beno78 Dikes pani 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den, ja mam podobny problem ako vyssie. Chcem sa opytat, ked je teda strmsi kopec co znamena ze sa vyleje beton? To ho nemaju uzavreny vekom, resp. preco? Tiez sa chcem spytat na zvyskovy beton ked v kopci aj bude musiet zastat.. je nejaky rozdiel ci pojde predom alebo nacuva zadom, aby sa vycerpal vsetok beton.. Rozmyslam ako sa vyhnut nakladom navyse typu, polovicne nalozene auto => 2x doprava navyse.. alebo vraj su nejake poplatky za nevycerpany beton.. Dopredu dakujem za info.
Odpovedať
@kahoo Keď sa na betonárke čapuje do domiešavača o niečo menej betónu kvôli strmemu stupaniu, aby "neporozlieval", tak to nie je že domiešavač bude poloprázdny. To len dajú o cca 1 - 1,5 kubíka menej, než je jeho kapacita.
Odpovedať
@kahoo bezna prax je ze sa dohodnes vopred ze do kopca bude cuvat a moze ist plny pokial nema obmedzenie. Cize napr si v kopci s pumpou, do urciteho uhla v pohode moze pracovat, a mixy budu k nemu cuvat, vtedy mozu byt plne. Veko na mixe neexistuje. Musia nato byt ale podmienky aby ti tam v pohode vysli a nezapadli, treba si uvedomit ze cuvat s plnym mixom k pumpe nie je sranda. Takze dobry podklad pre mixy. Je jedno ci stoji dole kopcom mix, vypadne z neho vsetko. Poplatky za nevycerpany beton platis vtedy ked presvihnes a nemas ho kam dat a oni si ho vezmu spat. Platis za recyklaciu betonu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?