Aky velky pozemok pre stavbu dvojdomu 300-350m2

Planujem postavit velky dvojdom zastavana plocha 300-350m2 stacil by mi pozemok 900 zahradu nechcem jedine minimalnu. Stretol som sa s regulaciami ako: Index podlažných plôch (IPP): max. 0,4 Index zastavaných plôch (IZP): ZP = max. 0,25 (pre pozemky od 480 do 600 m2) IZP = max. 0,23 (pre pozemky od 600 do 1000 m2) IZP = max. 0,15 (pre pozemky nad 1000 m2) 1. Hovorim spravne?: ak by som namiesto dvojdomu staval dva samostatne domy tak by mi stacili dve 600-ky (150+150 (co je 25% zo 600)) ale ak to chcem dat na jeden pozemok potrebujem 2000-ku. 2. Moze mi stavebny urad stymto nejako vyhoviet alebo tieto podmienky su striktne? 3. Mozem sa stretnut aj s vacimi IZP/IPP v bratislava okolie alebo tieto cisla su standart.
Odpovedať
@tobysegar stavaj dva samostatné stavebné objekty rodinných domov v tesnom kontakte (vizuálne ako dvojdom ale s dilatáciou vyplnenou tepelnou izoláciou), riešené v spoločnej projektovej dokumentácii a v spoločnom územnom/stavebnom konaní. Ale dopredu sa dá skonštatovať, že čo stavebný úrad, to iný názor. Konzultuj to s projektantom a úradom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?