Pokládka dlažby pri pustenom podlahovom vykurovaní

V novostavbe sme spojazdnili 3 dni dozadu el. kotol a zacali kurit vo vodnej podlahovke. Poter bol robeny pred mesiacom. Radi by sme kladli keramicku dlazbu. Mame flex lepidlo. Flex sparovacku. Pouzili sme penetraciu. Otazka znie. Mozem lepit dlazbu pri zapnutom podlahovom kureni (do 25C)? Viac x som pocul, ze podlahovka musi byt vypnuta a podlahu mam nechat vychladnut. Polozit dlazbu, nechat zaschnut lepidlo a potom zapnut. Za rady vopred dakujem!
Odpovedať
Ja osobne som lepil pri zapnutej podlahovke-samozrejme na neakych 18stupnov. Skor by som uvazoval ci sa z toho poteru uz stihla odparit vlhkost.
Odpovedať
@francisko aj nám robili pred 4 týždňami poter, anhydrid. Akú máte vlhkosť v dome? My sme boli dlho nad 90%, teraz sa pohybujeme medzi 50-60%. Akurát tento týždeň nám prídu skontrolovať, ako vyzerá poter a ešte ho prebrusia. No a potom chceme aj my čo najskôr položiť dlažbu v kuchyni. Neviem či budeme vypínať podlahovku (neviem čo je správne), tak sa pripnem a prečítam si rady, ak môžem. Ďakujem 😊
Odpovedať
@francisko mesia nestaci tam bude vlhkost Ked nastavujeme vysusaci program na zariadeniach tak ten trva cca mesiac. Vy chcete na mesiac stary poter kde bolo teraz zakurene lepit uz dlazbu????!!! Idete proti sebe. Pekne tam mesiac vykurujte a postupne zvysujte teplu vodu do podlahovky az na 45C potom vypnut a znova rozkurit. Vypnut nechat vychladnut zmerat vlhkost a mozete pokladat . Neponahlajte sa lebo to poserete a blazba sa bude vyduvat odliepat od poteru.
Odpovedať
@gkrivanek to je zaujímavé, že nám žiaden vysusovaci program nenastavili, len sa zapla podlahovka na min. keď boli po týždni, zmerali vlhkosť a povedali, že nemôžu pridať podlahovku, takto je už 3 týždne. Teraz majú prísť opäť a uvidíme čo povedia.
Odpovedať
mne kladli dlazbu ked bola zapnuta podlahovka. Majstrom bolo fajne teplo takze boli radi. Po cca. 2 tyzdnoch som im tie dlazdice rukami vytrhal a museli asi 80m2 robit nanovo - samozrejme za vlastne :) a to mal poter asi 4 mesiace a mesiac sa v nom kurilo.
Odpovedať
@francisko lepil som pri zapnutej podlahovke. Poter bol mesiac starý. Nič sa nevyduva.
Odpovedať
Urobiť postupny nabeh do 45 stupňov potom postupne uberať.A mate istotu.Poter sa musi prekuriť.
Odpovedať
@marekjahoda to mi ale pride, ze ti tam dali nejake hodne obyc. lepidlo ked si to poobtrhal rukami...
Odpovedať
@francisko My sme ties lepili dlazbu a bola podlahovka pustena,presne pred rokom a nic sme zatial nezbadali ziadne oduvanie ani sparovacka ze by sa odliepala.Tak podla mna kludne mozes vet prave teras sa robi vo vnutri domu.
Odpovedať
@francisko dali c2te, dost drahe... ale kurili si na 25 stupnov aby im nebola zimka takze lepidlo vyschlo skor sko mohlo daco zalepit :)
Odpovedať
Naposledy mi poradil priamo stavbyveduci, ze znizit teplotu podlahovky na 18C (okruh na ktorom kladiem) a mozem klast. Neskor pri sparovacke doporucil vypnut a zapnut az po vytvrdnuti. Tu sparovku budeme ale aj tak davat az ooomnoho neskor.
Odpovedať
@petka456 nie preto sa bude odliepat ze je kurenie spustene, ale preto ze to liali pred mesiacom , kuri 3 dni a chcu lepit dlazbu. Citajte aj medzi riadkami prosim.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gkrivanek tak vseobecne co som cital je beton vyzrety cca po 28 dnoch. Jeho vlhkost sme nemerali. Vlhkost vzduchu 60-70. Pomahame si aj strojom na vysusanie stavby...
Odpovedať
@gkrivanek Vet ano ale my sme ties mali poter asi mesiac a pol ked sme zohnali obkladaca a ties sme nekurili ale on ked chcel obkladat tak nam povedal ze aby sme zapli kurenie ale sme mali len na 15stupnov ale ked sme odisli tak neviem ci si aj viac nepustil a to mame cementovy poter.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Caute mam otazku, tiez nemam este plyn zavedeny a podlahovka nebola spustena,no poter je hotovy od 2.maja 2019, je mozne robit dlazby a podlahy ? Moze sa poter dvihat alebo klesat ked sa pusti podlahovka ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?