Koľko expandovaného polystyrénu do podlahy?

Zobraz úvodný príspevok
Obdobna otazka bola polozena uz x-krat na roznych forach ale odpovede su rozne, typu 'cim viac tym lepsie, pod 25cm by som nesiel' alebo 'davat viac nez 10cm su vyhodene peniaze'. V mojej situacii ide o bungalov, nepodpivniceny s planovanym zateplenim zakladov 10cm XPS, bez podlahoveho kurenia, len vo vybranych castiach spiatocka z radiatora na dohriatie podlahy. Nejde mi primarne o riesenie strat tepla v podlahe ale o zabezpecenie tepelnej pohody pri chodzi po podlahe (aj mimo horeuvedenych casti s dohriatou podlahou). Otazka je : ktora skladba podlahy je podla vas najvhodnejsia? vzhladom k vyskam mam len moznosti hrubky podlahy 25cm alebo 15cm A : podlaha 25 cm - 1 cm naslapna vrstva - 6 cm beton - 18cm EPS S100 B : podlaha 25 cm - 1 cm naslapna vrstva - 6 cm beton - 10cm EPS S100 - 8cm podsyp ....lenze AKY? C : podlaha 15 cm - 1 cm naslapna vrstva - 4 cm beton - 10cm EPS S100 Ak s tym mate skusenosti vo vlastnej stavbe alebo sa v problematike vyznate, prosim o vas nazor. dakujem
Odpovedať
1
5
6
no 150S by ma vysiel cca o 200eur navyse, pri 80m2. @14054 24cm to je masaker... ja mam "len" 20cm... skoda ze jeden preklad mi tam robi svetlu vysku len 197cm, cize dvere budu kapanek zrezane.. este -2cm na zarubnu a mam 195cm dvere - ale kedze je to len do hostovskej a kupelne, tak snad to nevadi. tak tych 200eur obetujem na 150S namiesto 100S/sedy a hotovo, dik za rady ;)
Odpovedať
Profilova fotka
idem davat 15cm XPS podarilo sa mi zohnat 5cm za 3ecka m2, je to pouzity styrodur z nejakej strechy, no nedaj to tam za taku cenu ;-)
Odpovedať
@mindisko 5cm za 3e? alebo 15? inak 150S stoji 16cm za 4,4eur/m2 priblizne..
Odpovedať
@dusantt tak tu ponuku, kde stoji 150tka 16cm hrubka 4,4 € m2 by som chcel vidiet :-D :-D Ja mam 8 cm 150tku za 4,87 s dph
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt to si z lacneho kraja :-D to by som chcel vidiet...
Odpovedať
mas pravdu, pardon, to bol za KUS, za m2 je to 8.85eur s DPH @14054 cize 4,4e za 8cm vlastne, tak ako mas ty ... minus 10% :D
Odpovedať
čo sa vlastne na vnútorne podlahy používa XPS alebo EPS? Dakujem! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jrm66 podla toho ako ovladas fyziku :)
Odpovedať
Myslíš na stláčanie, alebo počítanie eur? :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jan45 Zdravím, chcel by som sa opýtať na váš názor, či môže byť nejaký problém keď do podlahy dám XPS s razeným povrchom? V stavebninách v okolí nemajú xps s hladkým povrchom a čakacia doba je cca 3 týždne.
Odpovedať
Profilova fotka
@mdavid možné to je, ale sú aj lacnejšie riešenia, stačí PS
Odpovedať
@mdavid to kolko cm ides dat, bude to velmi drahe
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Dobry den. Vie niekto fundovane odpovedat ci pri pokladke podlahoveho EPS 100S ked potrebujem vyrovnavat 1-2cm vrstvami, mozu ist tieto aj na vrch? Ci ked sa po tom bude behat sa neposkodia tieto tensie vrstvy. Postup chcem taky, ze Liaporom vyrovnat nerovnosti medzi IPOU a prvou 5cm vrstvou povedzme do 1cm, potom prva 5cm vrstva, druha 5 cm vrstva a potom dorovnavat podla vodovahy 1-2cm vrstvami. Zakladova platna je totizto nerovna od 0-4cm a IPA a jej preklady tiez spravioli svoje. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Robili ste niekto s podlahovym EPS formatu 1x1m alebo az 1x2m namiesto standardneho 1x0,5m? 1x1m mi pride ako idealny rozmer na este rozumnu manipulaciu, ale bude horsie kopirovat nerovnosti dosky, ako 0,5m.
Odpovedať
@zefe ja som mal 2*1m, ale priznám sa veľmi rýchlo ma tá radosť prešla :-) nie je to vyslovene zlá robota ale zle sa s tým manipuluje a reže. Keď máš veľký rovný priestor tak je to fajn, to búchaš štvorce ako blázon ,ale keď príde na rezanie tak to je už problém :-)
Odpovedať
@peter_83 Ano, kvoli rezaniu a manipulacii mi pride ideal 1x1m. 2m ani nevojde do rezacky na dlzku, takze by som musel najprv rezat napoly. Keby som mal nejake letisko, zoberiem 2m... Len co pozeram foto, vacsina to sklada z tych malych hovien 1x0,5m, tak neviem ci rozmyslam zle.
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe robil som s 2x1m bez problemov. Ked mas rezacku, tak je to naozaj jedno, ak treba tak to jednoducho rozrezes na polovicu. Ale ani s 1x1 nic nepokazis. (Lepsia manipulacia ked to dovezu...)
Odpovedať
@zefe klasika je dobrá v malých priestoroch kde je vela rezania. 1*1m mi zase pripada blby rozmer kvoli vazbe. To budeš mať stále iba kocky.
Odpovedať
Robil som s 1x0,5m a nebol s tym problem. Mozno by som s rozmerom 1x1 cosi casovo usetril ale vela zrejme nie. V podstate je to jedno, hlavne to urobte dokladne 🙂
Odpovedať
@epto ide celkovo o zbytocne medzery, dotlacanie,...rychlost je druhorada. Vyskladat sa to da aj z 10cm kuskov :-) @peter_83 to mas uplne jedno, stale musis prekladat tak, aby spoje neboli nad sebou
Odpovedať
@zefe no áno ale rozmer 1*0,5m si otočíš ale 1*1m možeš točiť veeeeľmi dlho :-D
Odpovedať
Chcem sa laicky opytat. Davam si staviat na kluc dom . V standardnej cene ponuka obvodový zateplovací systém polystyrén hr. 150 mm, izolácie stropu KNAUF 300 mm, izolácie podláh – Podlahový polystyrén 10 cm. Zastavana plocha 150m2. O kolko cca sa to predrazi ak by som zateplil povedzme ze strop 40cm, steny 20cm a podlaha 15cm . Rozmyslam aj nad mineralnou vlnou alebo sivy polystyren dakujem
Odpovedať
@peter_83 jeden aj druhy musis posunut idealne o polovicu v oboch smeroch. Co z toho, ze 0.5m otocis a prekryjes stredny spoj, ked po krajoch si na tom rovnako...
Odpovedať
@patrik194 Firmy robia všetko na chlp , to je 11 rád tehál, neni priestor na pridávanie. Tak sa bude musieť zvýšiť o jednu radu tehál ....vznikne viac m2 omietky , viac práce na všetkom odhadujem 4-5 tis eur. Otázka za koľko sa to vráti na nákladoch kúrenia.... Ja by som nad tým teda moc neuvažoval hlavne ak by som si mal na to ešte financie požičiavať. Ale ak si v situácii, že postavíš dom , brány , ploty, dlažby , trávnik ....stromčeky ...a ešte ti zostanú financie ...napríklad 24 tis. na účte ....tak si môžeš dopriať lepšie zateplenie ak chceš, potom to môže byť dobrá voľba.
Odpovedať
@leilak1 tak aspon zateplit obvodove murivo lepsie
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?