Vzduchotechnika vyvedená do podkrovia

Zdravim, chcel by som sa opytat ci je normalne ked su odvetravacie rury z kupelne vyvedene do podkrovia nie nad strechu? Wc mam vyvedene nad ale z kupelne nie. Pytal som sa stavbyveduceho a povedal ze koli kondenzu ktory steka spat to nie je nad strechu, ale nejako sa mi to nezda, je to normalne? Strecha je klasicka vaznikova konstrukcia na spodu medzi krovom je naukaldana mineralna vlna pod tym parozabrana a sadrokarton. Dakujem za informaciu
Odpovedať
@jozef89 stavbyveduci je debil a nech radsej ide kopat kanaly ako riesit ludom vzduchotechniku. (kludne mu toto vytlac a daj precitat). Vsetko ma byt vyvedene nad strechu a na lapanie kondenzu su kotliky, kondenz sa odvadza do kanalizácie. Okrem toho tam treba tesne spatne klapy aby ti to netahalo teplo z domu. Takto sa bude vsetok kondenz zrazat pod strechou, navlhne ti vata, tramy, ked sa dobre udari, potecie ti to aj do sadrokartonu. Je tu na Streche X diskusii o tomto, ludom navlhla vata, zaplesneli tramy, kondenz im tecie cez ventilaciu do domu, citala som aj o takom, ze to vyviedli do odvetrania kanalizácie a potom sa cudovali, ze v dome smrad jak v zumpe. Vsetko to bolo zapricinene tym, ze bud z neznalosti spravili sami, alebo natrafili na takého patlosa ako je tvoj stavbyveduci. Ked si das robotu, tak ich aj dohladas, aj najdes popis ako to ma byt spravne urobene
Odpovedať
Neskutočné ! že sa toto tí fušeri čo si hovoria " stavbyvedúci" neboja pre hanbu sveta urobiť. Žasnem, Zaradujem to medzi top 10 najfušeráckejších prác čo som tu videl. Urobíme sútaž :)
Odpovedať
@janopopovec myslim, ze ten co to surovo napojil na odvetranie kanalizácie bol lepsi :-p A to odvetranie koncilo tesne pod stresnou fóliou a na prilahlom trame uz rastli podpinky...
Odpovedať
@zita19 ano to je tak 2 -3 miesto. :) :-N
Odpovedať
Diky za rady 😄 moc ma to netesi ze som v top 10, kadopadne to budem reklamovat nech to vyvedu nad strechu s tymi spatnymi klapkami... Ja som s nikdy nezaoberal so stavbou domu atd, ale logicky mi to prislo ako hovadina...
Odpovedať
@jozef89 ber to tak ze sa to zistilo a opravi sa ako ma byt, to je najdolezitejsie. :) A sorac za reakciu , no ked vidim take e extremne riesenia od " profikov" . Na to si clovek najima firmu, bo nemusi vediet, a caka ze to spravia dobre :)
Odpovedať
Spatne klapky a ahlave na odvod kondenzu, lebo ked to ide mimo vykurovaciu cast ci uz na povalu alebo na strechu tak tam budu litre kondenzu.
Odpovedať
@jozef89 ja viem, ze ta moj koment trosku sokoval, ale si na tom este stale lepsie ako ti co im splesneli tramy, zamokla vata, omrzla folia pod krytinou, natieklo do kupelne, smrdelo v dome... ti chudaci uz ani nemali komu "napravit reputaciu". A ti co ti toto spravili si nic ine nezasluzia
Odpovedať
@zita19 praveze som ani nebol velmi sokovany, bolo mi jasne ze nieco neni v poriadku, vsetko si zatial sam kontrolujem a studujem, nastastie dom nemam oficialne odovzdany, takze to pekne musia pani dorobit. Praveze dakujem za reakcie
Odpovedať
Ja som si tiež robil predprípravu na odvetranie a vodar dal odbočku z odpadu 110/50 a prisavacia klapku skryl do geberitu. Toľko vzduchu pri splachnuti si potiahne cez tlačítko. Tak odpadne ti ďalšia praca z odvetravanim a prestup cez strop.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?