Rozpočet na prerábku podkrovia

Chcel by som sa spýtať na rozpočet prerábky podkrovia. Jedná sa o 140m2. Podlaha podkrovia sa skladá z "betónovej škváry". Jedine strešná krytina je vymenená. Za to moja otázka znie v akom rozpočte by som mal rátať všetky výdavky na to. Jednalo by sa o (izba,spáľna+šatník,obývačka+kuchyňa,kúpeľňa) Neviem či sa radšej poradiť aj so statikom ohľadom statických výpočtov keďže podlaha nespĺňa silnú zátaž(zar.predmety). Ďakujem za každú rozumnú radu a odpoveď.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jakubbb000:

Chcel by som sa spýtať na rozpočet prerábky podkr…
@jakubbb000 svojpomocne, alebo dodávateľsky?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jakubbb000:

Chcel by som sa spýtať na rozpočet prerábky podkr…
@jakubbb000 robil som to pred pár rokmi svojpomocne, teda okrem strechy, tú som si nechal vymeniť a dali aj paropriepustnú foliu. Ostatné sám- respektíve so ženou, cca 120m2 podkrovnej plochy- zmenšoval som na 80m2, kvôli posunutiu vnútorných stien od kraja strechy. Zosiloval som povalu- na škvarobeton som dával nový rošt z hranolov 10x5cm priečne na nosné trámy, ktorý som penil do roviny o škvárobeton. Na vrchu je palubovka. Izolácie 36cm minerálnej vaty isover v dvoch vrstvách, parozábrana, sadrokarton.. Väzníkové trámy na podlahe som vypiloval na polovičný profil v miestach, kde je prechodová chodbička a podkladal vinkel 8x8cm vdlžke asi 2,5m, stiahnutý z dvoch strán svorníkmi.. Aby som pechod dostal do výšky budúcej podlahy. Elektrina, vodarina plus 6 malých radiátorov 1 rebríkový do kúpelne.. V kúpelke malá vaňa, toaleta, skrinka s umývadlom. Dve strešné okná plus 4 malé do vikierov. Celková cena materiálu okolo 19000€, plus drevené točité schodisko 3000€, ktoré som si nechal namontovať firme. Cena strešnej krytiny a tkaniny pod krytinou nie je zarátaná, rovnako ani rekonštrukcia strechy, ktorú mi robila firmma. Koľko by to stálo dodávateľsky, to netuším..
Odpovedať
Myslím že za dnešné ceny je to len za materiál 35-40 000 a práca ťažko povedať. Záleží od regiónu a akú šťastnú ruku budeš mať na majstrov
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@jakubbb000 svojpomocne, alebo dodávateľsky?
@zicher Niečo firma a niečo svojpomocne..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?