Akú podlahu do podkrovia?

Aku dať podlahu do podkrovia, keď pod tým sú len drevené trámy? Nie betónová deka. Ďakujem.
Odpovedať
Poriadny rošt, na to osb dosku a na to plavajucu
Odpovedať
@marek_p Velmi sa nechcem uchylovat k plavajucej... :/
Odpovedať
Profilova fotka
@zizzinka A co od tej podlahy cakate ? Na chalupe mame len zaklop krocejovu izolaciu a plavacku aa pocujem ked hore niekdo chodi ...takze bez akehokolvek poteru by som do toho asi na dome us nesla
Odpovedať
@zizzinka Tak tam natlč palubovku a na to nalep hrubú PVC rolku alebo lepený koberec.. Alebo či si vy, vojín Kefalín, predstavujete pod plávajúcou podlahou? Prečo sa nechceš "uchylovať k plávajúcej"?
Odpovedať
@romanams nas dedko ma betovu deku a tiez pocut ked hore niekto chodi.... cize to by som neriesila... pocujem susedu v bytovke ze prisla do obyvacky a podobne... pytala som sa preto lebo som bola upozornena na material aky hore dame aby nevznikli plesne napr pod gumou alebo kobercom atd... @chrobak7 na toto nebudem ani rozsiahlo reagovat, pytam sa normalne a taketo ironicke odpovede hovoria jasne o cloveku..
Odpovedať
Profilova fotka
@zizzinka tomu chrobakovi netreba nic pisat on iba viriprach, keby moj manzel mal tolko casu co ma par chlapov co tu stale cosi komentuju na modrej streche a castokrat iba vyryvacne a argumentacne odveci. S manzelom mame na poschodi najlacnejsiu plavajucu podlahu od egger, ale keby hore nemame podlahovku tak ideme do dreva obycajneho- parkety napr. Zavisi tiez od toho kolko mate penazi. Lebo drevene podlahy su drahe. My to mame teda tak, ze mame spriahnuty drevobetonovy strop- na tramoch mame tenku betonovu dosku, na tom mame podlahovu mineralnu vlnu 5cm- na odhlucnenie a aby nebolo pocut dupot, potom mame poter 5cm a potom mame vykurovacie folie- rohože a na tom laminat Na vasu otazku by som osobne odpovedala, ze vinyl je lepsi ako laminat lebo je to guma a nikdy nevrzga, co sa vam pri laminate moze stat. Nam nie ale robili sme si to osve. Je aj trvacnejsi. Vsetko zavisi od toho aku mate skladbu podlahy- takze aj poter ma vyznam, lebo teren uhladi. U nas plnil iba tuto uhladzovaciu funkciu
Odpovedať
@zizzinka Nemusíš reagovať, ale pýtal som sa preto, lebo plávajúca podlaha ja každá, ktorá nie je pevne spojená s podlahou, t.j. aj laminátová je plávajúca, aj vinyl je plávajúca podlaha, aj parkety sú v podstate plávajúca podlaha. Rovnako aj drevená podlaha naklikávacia je plávajúca. Čo je pre teba plávajúca podlaha? Ak si zásadne len proti laminátovej, tak si môžeš dať vinylovú 5 mm hrubú. Alebo tú drevenú, čo má cca 10 mm hrúbku. 2 milimetrový vinyl sa na podlahu lepí ako PVC a môže byť buď v pásoch širokých cca 18 cm, alebo v rolkách po 2 či 3 metroch. Ten ale nie dobré lepiť na OSB dosky. Nie plávajúca podlaha je napr. aj keramická dlažba alebo práve ten spomínaný lepený koberec. Koberce sa bežne lepia na OSB dosky. Ale ak nemáš pevný podklad, tak dlažbu nemôžeš lepiť, lebo sa ti olúpe. Dlažbu môžeš dať jedine na dostatočne pevný betónový poter. Podlaha na pružnom podklade musí byť tiež pružná, alebo plávajúca. Takže nakoniec dáš buď niečo "plávajúce" alebo niečo nalepené. A chceš poradiť len s podlahovou krytinou, alebo komplet s konštrukciou a zložením celej podlahy? marek p ti poradil základnú konštrukciu podlahy, ako sa robí. Medzi ten spomínaný rošt sa môže dať ešte tepelná izolácia. Alebo môžeš dať na pôvodnú podlahu a rošt miesto OSB dosiek dosky CETRIS (cementotrieskové dosky) a na to nejakú krytinu. Ale to by bolo dosť nákladné, CETRIS dosky sú dosť drahé, ale voči vlhku odolnejšie, ako OSB dosky. @pavka139 Radíš jej vinyl alebo laminát. Obe varianty sú plávajúca podlaha a to nechce.
Odpovedať
@zizzinka Tu máš v podstate vzorovú skladbu podlahy podkrovia. Máš tam všetko - nosné prvky, vyrovnávacie prvky (liapor), pevnú podlahu - poter, tepelnú izoláciu, hlukovú izoláciu a roznášaciu vrsrtvu. Na to môžeš dať v podstate čokoľvek okrem keramickej dlažby.
Odpovedať
Profilova fotka
@zizzinka Jasne chapem len nemozes zrovnavat bytovku to co mas v bytovke pod nohami neni nic. Pokial nebyvate na takej ako my ze pod parketami mame 50cm piesku...to vtedy bola ina krocejova izolacia :-D My na chate necujeme dupot to je dunenie jednoducho ta podlaha pruzi...samozrejme ze to niekomu nemusi vadit ale veru ze poter ma svoj vyznam v urcitych skladbach. Pavka tu ma uplnu pravdu ale ak ta chapem tebe ide len vyslovene o to co dat aby neplesnivelo. Ja osobne by som z tohoto strach nemala ak bude zle vetranie a velka vlhkost zacne ti plesniviet aj v panelaku...aa inak na zaklop sa dava parozabrana a as na to izolacia a podlaha
Odpovedať
@pavka139 @chrobak7 @romanams takto: hore su tie tramy, bude tam vata (presne parametre neviem) a podla projektu ma tam ist OSB doska a na tu OSB dosku som rozmyslala co dalej dat... laminat urcite nechcem... a vynilu sa bojim, aby sa nestalo, ze nam bude nieco vlhnut (ci bude to tiez neviem)... pocula som nieco o krocajovej izolacii, ale tiez neviem co to je ako to vyzera, kde sa to dava a podobne
Odpovedať
@zizzinka Písala, akú krytinu nechceš dať, ale napíš, akú podlahovú krytinu tam chceš dať? Podľa toho treba navrhnúť aj tú kročajovú izoláciu - teda odhlučnenie. A keď budú priestory vykurované aj dole aj hore, je zbytočné dávať do podlahy tepelnú izoláciu - škoda peňazí a centimetrov hrúbky navyše. A vlhnúť tam nemá prečo - veď z oboch strán budú priestory vykurované. Alebo nie?
Odpovedať
@chrobak7 bude vykurovane ale nie rovnako (temperovane) nakolko hore by mali byt satniky a taketo... a rozmyslame, ze ked sa nastahujeme nebudeme kurit hore, kym tam nebude este nic, lebo sa budeme stahovat skor ako bude hore urobene tak ako by sme chceli, a nevieme kedy budeme vrch uzivat riadne... no moj prvy napad bol vynil, ale potom som uz nevedela, ci dobre, ci ne
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zizzinka Na tramoch mame 2x osb 18 mm, krocajova izolacia, podlahove kurenie, anhydritovy poter a podla typu miestnosti spalna koberec, detske drev. podlaha, kupelna dlazba.
Odpovedať
@pistikus a tramy mate ake rozmery? Nie je toho co sa tyka nosnosti na tie tramy vela?
Odpovedať
@zizzinka u nas su mohutne tramy 220 x 300 s rozostupom do 1 meter, ale cele to navrhoval projektant a odsuhlasil statik. Taketo veci som neriesil na ms.
Odpovedať
@pistikus ved aj nam to riesil preco projektant ale ja tomu drevu akosi neverim...
Odpovedať
@zizzinka tak davaj het napis skladbu co Vam navrhol. Pozreme.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?