Ako dosiahnut co najtensie zateplenie

Zdravim vas stavebnici, obraciam sa na vas s prosbou o radu. Mam starsi domcek v radovke, dom ma sedlovu strechu: vychod+zapad sikmina, juh+sever stena so susednym domom. Na 2. poschodi mam velke vikiere a su tam len 2 sikminy. V jednej sikmine mame kupelku, sikmina je asi 3m dlha a zacina cca od 1m nad podlahou. Pred par rokmi bola sikmina rekonstruovana (sadrokarton) ale zle, izolacia je slaba a parozabrana nebola spravena poriadne, takze by som to chcel opravit. Problem je v tom ze nemozem zo sikminy uberat pretoze naproti su dvere. Pozrel som si ponuky isover a knaufinsulation na ich najlepsie mineralne vlny (UNIROL Profi a UNIFIT 33) ktore dosahuju tepelnu vodivost 0,033 W/m.K. Krokvy su hlboke 15cm, takze vata ktoru dam medzi krokvy dosiahne tepelny odpor ~4.5. Pod krokvy sa mi zmesti uz len par cm izolacie a s vatou uz velky odpor nedosiahnem. Premyslam, ze pod krokvy dat namiesto vaty styrodur a na to sadrokarton, je to vobec dobre riesenie? Nasiel som aj izolacne dosky od firmy Kingspan Kooltherm K12 ktore sa vkladaju medzi krokvy a na to interierovu dosku Kooltherm K17 ktora je zaroven aj pohladova - vychna vrstva je zrejme sadrokartonova. Pri tychto doskach mam ale obavy z tesnosti medzi doskou a krokvou, urcite tam vznikne medzera ktoru bude treba penit PUR penou. A zaroven su uz celkom drahe. Co si myslite o tomto rieseni? Vedeli by ste mi poradit rozumne riesenie na dostatocnu tepelnu izolaciu aby to bolo aj finacne priatelne? Dakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?