...stľpky na DT 150mm...

Zdravim vás,chcem dať na DT150mm rové 3Dplotove dielce.Na DT je cca 7cm veniec.No a chcem sa spytať! Čo by bolo lepšie?Platňe zo stľpkov ukotviť do venca(....a tu je ten kameň ,,úrazu!!!)Tie platne majú diery 9cm okraj hrany diery,takže ostane čosi vyše 3cm po hranu venca,a asi myslím ,že sa to bude pri doťahovaní odtŕhal,jednoducho odtrhne tých 3cm z venca. ...Alebo!,nalepiť rovné betonové čapice,a navŕtať to do nich,sú 4,5cm hrubé,takže žeby dáke kratšie šróby som tam dal,až to nejde až do toho venca?!Ustojí to Flexi lepidlo?Budem vďačný za každú radu,popr.foto
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radusko01:

Zdravim vás,chcem dať na DT150mm rové 3Dplotove d…
@radusko01 3cm od kraja je v pohode, keď to nebudeš vrtať ako bulo tak sa nič neodthne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radusko01:

Zdravim vás,chcem dať na DT150mm rové 3Dplotove d…
@radusko01 Ten veniec máš nejako previazaný s tým základom - teda betónom v DT? Prípadne bolo to liate naraz? Ak nie, tak tým, že do toho venca dáš stĺpiky, tak pri väčšom vetre ti zvalí plot aj s tým vencom. Stĺpiky si mal zabetónovať, keď si vypĺňal tie DTčka betónom - stĺpiky mali byť vsunuté do DTčiek. Pozri sem, ako mne robili plot: https://www.modrastrecha.sk/forum/plo...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radusko01:

Zdravim vás,chcem dať na DT150mm rové 3Dplotove d…
@radusko01 Jadrovým vrtákov vyvrtat požadovaný otvor. A osadiť bežný stĺpik. Jadrové vŕtanie požičiate možno v cene pätiek a kotvenia. Presnosť a pevnosť oveľa lepšia.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@radusko01 Ten veniec máš nejako previazaný s tým…
@chrobak7 To by musel byt riadny vietor aby vyvratil 3D plot (pokial tam neda vypln o ktorej nepise). @radusko01 pokial to ide na stred toho venca nebal by som sa toho a dal by som tam kotvy do betonu navrtane pod uhlom smerom k stredu murika. Dostatocne dlhe kotvy aby si ich zachytil az v betone pod vencom a mozes v klude spavat. Alebo postup ten isty len s chemickou kotvou.
Odpovedať
kameň úrazu bol dávno predtým - konkrétne keď si sa rozhodol spraviť taký super múrik z 15 cm DT... základ ani nechcem vedieť, aký máš. tých 9 cm betónu bude mať super pevnosť. ktovie, ako si to vystužil. no nič, nabudúce to spravíš možno lepšie. jedine chemické kotvy a ten múrik aspoň zasieťkuj, keď už nie "zatepli". a dúfaj, že sa o plot nikto nebude opierať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od worker_falcon:

kameň úrazu bol dávno predtým - konkrétne keď si …
@worker_falcon a pouzil by som veeelmi vzdusne pletivo 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od worker_falcon:

kameň úrazu bol dávno predtým - konkrétne keď si …
@worker_falcon ...zvláštne,pozeral som tu predošlé diskusie,a ty máš oblubu sa po niekom voziť,ty si asi zožral múdrosť sveta!!Zaklady sú 40x70...ale to som sa ťa nepýtal!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radusko01:

@worker_falcon ...zvláštne,pozeral som tu predošl…
@radusko01 hej, neznášam, keď si niekto zľahčuje a fláka svoju robotu. o to nepochopiteľnejšie to je, keď sa jedná o dielo pre samého seba. ak je taký "dobrý" základ, tak nechápem, prečo si to celé tak dokazil tou tenučkou nadzemnou časťou.
Odpovedať
...neskutočné,ako ludí trápi to čo nemá!
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom. @worker_falcon ty nehodnotíš,čo koment to osočovanie,čo sa tu odbavuješ,nebudem jediný komu tu tvoja vychytralosť vadí, ...a nepoš mi tu ,,môj chlapec,,ty pako!!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od worker_falcon:

@radusko01 hej, neznášam, keď si niekto zľahčuje …
@worker_falcon takze urcite to vies spocitat aky tlak je potrebny aby sa ta tenucka 15dtcko vyvratila. Ze? Ze?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od radusko01:

@worker_falcon ty nehodnotíš,čo koment to osočova…
@radusko01 fuu, ešteže nenapíšeš nič k veci, to by si mi ozaj zavaril :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od palo18:

@worker_falcon takze urcite to vies spocitat aky …
@palo18 nejde ani tak o vyvrátenie (o spojení so základom sme sa nič nedozvedeli, neriešim). ide o to, čo na ten "múrik" chce kotviť. čítal si ty vôbec aspoň jeho obavy? keď už odpovede teda nie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od worker_falcon:

@palo18 nejde ani tak o vyvrátenie (o spojení so …
@worker_falcon ...čo tu meleš o spojení so základom,o tom som tu ani slovo nespomenul...ten worker ti sedí,všade bola všetko vie,a kde nebol...tam sa chystá.
Odpovedať
...až to tu doplním,chcem tam ukotviť len 803mm vysoké dielce ...takže múrik to určito nevyvalí!!!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radusko01:

...až to tu doplním,chcem tam ukotviť len 803mm v…
@radusko01 vlastne nič. múdrejší ustúpi...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od worker_falcon:

@radusko01 vlastne nič. múdrejší ustúpi...
@worker_falcon No a preto dnešná spoločnosť vyzerá, ako vyzerá. Múdrejší ustúpi a blbci hrajú prvé husle. Tadá..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?