Sadrokartónový strop - existuje iná alternatíva?

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu, nemáme betónový ani keramický strop, no máme navrhnutý SDK strop, no chceli by sme sa mu vyhnúť kvôli praskaniu, je nejaká iná alternatíva SDK stropu? Ďakujem
Odpovedať
@marian3385 folia
Odpovedať
@jozefsv dobrý deň, ďakujem za reakciu, akú fóliu mate na mysli?
Odpovedať
@marian3385 pozri na google napinany strop
Odpovedať
Nedavajte sdk a ani napinane stropy, to je moja rada. Tiez som urobil sakra velku chybu a dal sdk.
Odpovedať
@originalx prečo chybu?
Odpovedať
@jozefsv ďakujem
Odpovedať
@originalx ďakujem za reakciu, no len čo dať miesto neho, pozeral som cetris dosky, no malo je recenzií nane.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx to by zaujimalo aj mna preco nie sdk
Odpovedať
Dobre urobený SDK strop nemá dôvod praskať...
Odpovedať
Keby sa SDK osietkoval, oklebroval, bola by menšia pravdepodobnosť, že pukne?
Odpovedať
Profilova fotka
@marian3385 to je plytvanie materialom
Odpovedať
@sappa čiže nezabráni to puknutiu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mam sdk 4roky a zatial pohoda, neviem za ako dlho to zvykne praskat ... Ja som dal 15mm a robil mi to odbornik co nic ine nerobi/l . Cize odporucam to dat robit niekomu kto robi cisto sadrokartony a nie murarovi plus dobre referencie. Ale asi vzdy sa moze stat ze stavba bude moc pracovat a nic to nezachrani
Odpovedať
Profilova fotka
@marian3385 ked bude naprd konstrukcia bude praskat tak ci tak dalej zalezi na com je ta konstrukcia zavesena. Ked bude ten krov velmi pracovat bude aj sdk podtym mat nejake pohyby. Nejaky rozsah pohybov vie konstrukcia eliminovat ale pri velkych pohyboch to praskne tak ci tak
Odpovedať
@sappa @salamawec lebo neni nad pevny strop, bud zelezobetonova deka, alebo keramisky strop. Sdk vymyslel magor, to urcite prislo z tej prasivej ameriky, kde v tych drevenych psich budach ziju.
Odpovedať
Budeme mať vaznikovy krov
Odpovedať
@marian3385 jasne ze je nieco co na 99% zabrani praskaniu. Kvalitna robota s kvalitnym materialom. Ten zvysok su nestastne okolnosti
Odpovedať
Mám kamarátov, čo 25 rokov robia čisto SDK. Už 24 rokov bez reklamácií niečoho prasknutého. A ten prvý rok bol horší len preto, lebo pristúpili na požiadavky “investorov” na lacnú variantu použitých materiálov...
Odpovedať
@marian3385 Naklikaj si: Napínané podhľady
Odpovedať
Profilova fotka
Tatransky profil je alternativa
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr vo vnutri to veru moze byt dobry napad, vyzera to utulne, len tam je problem s inym praskanim 😄 predsa to drevo pracuje 🙂
Odpovedať
Da sa aj dreveny strop, my mame sadrokarton a v pohode zatial
Odpovedať
@marian3385 v rodine mame dom z vaznikov asi meter od seba a SDK praská jak divé. Ci na krajoch alebo spojoch. Vazniky vás nezachránia..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?