Pokrivený sadrokartónový strop

Zdravím, vie mi niekto poradiť čo s takýmto stropom?
Odpovedať
Profilova fotka
Pockat kym spadne a spravit poriadne
Odpovedať
Profilova fotka
@michaela_d123 tohoto som sa veľmi obával aj ja.. zrejme vysoká vlhkosť znehodnotila dosky
Odpovedať
Takto vyzerala montáž. Rozteč profilov sa nám zdala dostačujúca. Problém sme si všimli až po vymaľovaní stropov.
Odpovedať
Profilova fotka
@michaela_d123 Zájdite na stránku Rigips, tam v kolonke na stiahnutie alebo niečo také si stiahnite atlas suchej výstavby a v ňom si naštudujte ako to malo byť urobené poriadne.
Odpovedať
skutočne to vyzerá na príliš vysokú vlhkosť (veľa mokrých procesov na stavbe a nevetralo sa resp. neodvlhčovalo) navyše na jednej fotke je nekvalitne prevedený spoj... vyzerá že praskol, pravdepodobne vám do spojom nedali pásky.
Odpovedať
Po vyschnuti stavby dať ešte jednu vrstvu sdk?
Odpovedať
Niekolko chyb. Parozabrana prevrtana skrz naskrz tisickou srub. Predpokladam ze je jednoduchy raster a nie dvojity... ako ste chytali vysky cd profilov? Podla vodovahy? Ako rychlo ste stavali? Mali ste odvlhcovac?
Odpovedať
@mr79 pokiaľ viem výšky sa určovali podľa vodováhy, odvlhčovač sme síce nemali ale robilo sa to v lete a stavba stála už rok, vieme, že je to zlé, skôr hľadám pomoc či sa s tým niekto už stretol a čo s tým ak to nechceme celé rozobrať
Odpovedať
@michaela_d123 Riesenim by bola este jedna vrstva napr 10mm sdk s vystriedanim spojov, alebo cele prestierkovat (problematicke miesta nanovo presietkovat) alebo to nahradit napinanym stropom a mate pokoj. Pred napnutim stropu by som natiahol novu parozabranu... Tie prve dve riesenia su 50/50 a nevyriesia defekty parozabrany 😞
Odpovedať
@ @sousedekovci89 S včera sa tu niekto na mne odbavoval že sa nedá urobiť pekná stukova omietka.... Tak takúto omietku nedokáže urobiť nikto...
Odpovedať
@daralbajda Uz som myslel ze sa dnes neukazes.. toto je presne voda na tvoj antisdk mlyn 🙂 @michaela_d123 k teme.. asi by som to zhadzal dole a spravil nanovo. Mozno by stalo za zvazenie dat dalsie cd do kriza.
Odpovedať
@sp4jo som rad ze čakáš nedočkavo na moje príspevky.... Takýchto pokrivenycj SDK som zažil.... Pokiaľ nevyschne stavba nech nerobí nič a nech si dá pre istotu vodovzdorny zelený..... Omietka by to neurobila.... SDK a fuserine zdar...jedine nanovo..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Zamaskovať. 😉 Na malej ploche-kúpeľna,chodba som maskoval nerovnosti štruktúrovanou stierkou. Proste som natiahol stierku,len som ju nebrúsil,ale gleťákom krížom krážom štruktúroval. Dajú sa kúpiť aj rôzne zrnité stierky v kýbli...
Odpovedať
@michaela_d123 Kedy ste robili ten sadroš? Tento rok či inokedy. Z fotiek to vyzeralo že poter bol už spravený keď to zatvarali.
Odpovedať
@mirec1312 tento rok v lete sme robili sadrokarton,a nejaky mesiac predtym poter
Odpovedať
@daralbajda myslím že takýto stav SDK je vždy lepší než by sa tá vlhkosť v stavbe mala prejaviť plesňami... ak niekto neovláda základy fyziky, niekedy je lepšie, keby sa stavebného remesla vôbec nechytal. Ináč tak ako niekto dokáže sfušovať SDK (spoje bez pások, zle vysádrované atď) dokáže rovnako sfušovať aj štukovú omietku. až na to, že opraviť sadrokartón (ak to spočíva v tmelení) je oveľa jednoduchšia záležitosť ako opraviť sfušovaný štuk.
Odpovedať
Len taká technická otázočka: nemala ísť fólia nad profil? (Len sa pýtam nehodnotím prevedenie)
Odpovedať
@karol223 aj ja by som povedal, ze mala ist folia nad profil
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?