Výmena stupačiek v paneláku

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, rozhodujeme sa o kupe bytu v starsom panelaku. Jeden problem co je, ze stupacky v nom este neboli menene. Kedze chceme prerabat cele bytove jadro, obavame sa ci pri vymene stupaciek nam nerozbiju celu stenu za toaletou, ktora bude uz prerobena. Viete mi poradit, ci sa daju stupacky vymenit aj individualne, ze len my by sme si na vlastne naklady to vymenili? Aky je rozsah 'skod' pri vymene, ak by sa to robilo spolocne v celom panelaku. Staci ak nechame rovnako velky otvor ako doteraz, alebo to zasiahne celu zadnu stenu? Dakujem
Odpovedať
@mimatami Budeš robiť výmenu stupačiek Ty?? ;-)
Odpovedať
@mimatami Pokiaľ to nepôjde cez ŠFRB tak netreba...
Odpovedať
Profilova fotka
Mali sme schôdzu ohľadom výmeny stupaciek, za vypracovanie len projektu a výkazu, by bola cena cca 4000eur. Keď sa jedná o výmenu nestačí len projekt realizácie stavby? Nevyznám sa moc, preto sa pýtam 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Čaute, existuje aj rozoberateľná varianta steny za záchodom. Dá sa to pri havárii alebo výmene stupačiek pomerne rýchlo a bez škôd rozobrať a potom vrátiť do pôvodného stavu. Navyše je to aj pekné a veľmi praktické. Máme to doma 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Pre predsavu, ako prebieha výmena stupaciek v bytovom jadre - u nás za záchodom, foto starých rúr a nových, vymienali nám teraz v máji, takze sa môžete pýtať, kto má záujem. Jasne, že nám to prišli ešte zamurovat, a keďže sme už nemali náhradné kachličky, iba odrezky, tak kus múra nevyzerá dobre, našťastie za záchodom to tak nebije do oči.
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte výsledok, ako dá sa to prežiť, ale nemôžem povedať, že by som bola extra spokojná, skôr sa mi zdá, že ja by som to zamurovala a obložili lepšie...
Odpovedať
@danyil
Odpovedať
@hori no, malis ste na to mysliet ked ste jadro prerabali. Este ste dobre dopadli, ze dosli zamurovat. Mnohym ostane len diera v hajzliku a porad si ako vies... A ja by som tam dala od stropu po podlahu biele obkladacky a tvarila sa, ze to tak ma byt, nech to nevyzera tak dojebabrane...
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 my sme jadro neprerabali, to predošli majitelia... my by sme si isto nechali nejaké kachličky do rezervy... ono povodne sa mal kus múru vyrezať a potom len zasunúť naspäť, ale akosi sa to majstrom vyšmyklo...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@danyil ahoj, prosím ťa, tá rozoberateľná stena má aj nejaký špeciálny názov? Kto vám to robil, živnostník? Ja len ako to opísať, ak si také niečo budem chcieť dať pri prehrávaní urobiť 🙂 😉 Ďakujem
Odpovedať
@bierka Ahoj, pozri na fb stránku: drevenné toaletné steny. Nájdeš tam kontakt, aj viac fotiek. Firma je z Dubnice.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravím,ako sa volala ta firma?Spomínate si?Ďakujem Roman
Odpovedať
Článok sa načítava...
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?