Zodpovedaná

Ucholák v byte - ako proti nim bojovať?

V poslednom čase sa nám v spálni v byte na 7p začali loziť ucholaky. V dome ani byte som ich mal iba ak sme si doniesli domáce ovocie najčastejšie hrozno a ríbezle. Teraz však nič doma nemáme zo záhrady iba kupované nektarinky, ktoré v spálni neboli iba v kuchyni košík, ale to by potvorky vyliezli v obchode. Manželka ma fobiu a aj dierky v ráme okna máme dávno upchaté servítkou. Nemáte podobnú skúsenosť v poslednom čase? Ako proti nim bojovať?
Odpovedať
Odporúčame odpoveď z diskusie
?
Profilova fotka
@pokakany_trpaslik – napriek tomu, že tieto malé potvorky sú neškodné, dokážu ľudí pekne vystrašiť a znepríjemniť bývanie. Majú radi tienisté miesta, priameho svetla sa boja. Sú dva spôsoby, ako sa môže hmyz dostať do bytu. Najčastejšie je to cez nekvalitne spravené stúpačky alebo pri nižších poschodiach nekvalitne spravená ventilácia. Druhý spôsob je to, že ste ich priniesli zvonka, aj keď s… Prejsť na odpoveď v diskusii
JEdnoznačne ste ich priniesli v ovocí z obchodu. On sa v tom ovocí schová, nevylezie v obchode. Je svetloplachý, radšej sa schováva za veci či do rohu. Po stene paneláku určite nevylezie na 7. poschodie. Netreba voči nim bojovať, stačí, ak ho nájdeš, tak ho chytiť servítkou (pri obrane vypúšťa smradľavý zápach) a vyhodiť z okna. Ja takéto tvory nezabíjam. vyhodenie z okna im neublíži.
Odpovedať
Profilova fotka
@pokakany_trpaslik biolit alebo raid proti lezúcemu hmyzu
Odpovedať
V tento rok je ich hrozne veľa....všade
Odpovedať
my sme ich tiez mali a najma ked som ovocie kupil, pokial nemame doma ovocie len tak volne v kosiku tak sa stiahnu, odvtedy ovocie len do chladnicky a mame pokoj
Odpovedať
Boli sme 7dní mimo bytu na dovolenka a kamošši náš už čakali všade :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@pokakany_trpaslik mozno mate doma neake hniezdo pripadne hniezdo v stupacka, stalo by za to zavolat deratizerov nech sa na to pozru kde a odkial k vam chodia
Odpovedať
Profilova fotka
ja som ich mal v byte raz a odvtedy si musim zaklopat ale sa neukazali. Kupil som biolit a bol pokoj. Naozaj sa mi nechcelo ich po jednom vyhadzovat :-x
Odpovedať
@pokakany_trpaslik skús nejaké repelenty do zástrčky, na trhu ich je veľa, známa nemá sieťky, všetok hmyz len zametá :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pokakany_trpaslik Vždy lepší ucholak, ako úchylák... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pokakany_trpaslik – napriek tomu, že tieto malé potvorky sú neškodné, dokážu ľudí pekne vystrašiť a znepríjemniť bývanie. Majú radi tienisté miesta, priameho svetla sa boja. Sú dva spôsoby, ako sa môže hmyz dostať do bytu. Najčastejšie je to cez nekvalitne spravené stúpačky alebo pri nižších poschodiach nekvalitne spravená ventilácia. Druhý spôsob je to, že ste ich priniesli zvonka, aj keď ste o nich pravdepodobne nevedeli. Vajíčka hmyzu totiž môžu byť v ovocí, zelenine alebo v dreve. Po čase sa z vajíčok vyliahne hmyz, ktorý treba okamžite likvidovať, lebo môže naklásť ďalšie vajíčka. Na trhu sú rôzne prípravky pre domácnosť, odporúča sa ale určite nájsť príčinu, odkiaľ prišiel hmyz. Každý prípravok proti hmyzu je len dočasné riešenie. Následne treba toto miesto zabezpečiť alebo vystriekať vhodným prípravkom tak, aby nebolo pre hmyz možné a ani lákavé chodiť do bytu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@thodosy Jednoznačne ste ich priniesli z obchodu? Poriadna hlúposť. Vylezú nielen na 7, ale aj 8 poschodie, tak ako ktorýkoľvek iný hmyz. Dnes som chytila 3ks a nemám doma žiadne ovocie!!
Odpovedať
z obchodu asi nie, nepovedala by som, ak by ste si to ovocie niekde sami natrhali, no z obchodu by uz davnbo usli. je to predsa chrobak, ktory sa proste objavi. ako robit z toho vedu, to sa podla mna neoplati. budho treba vyniest von alebo zaslapit. ja na leto, ked sa proste hmyz zobudza, vystriekam vsetko sprejom a ako tak mam aj pokoj
Odpovedať
Článok sa načítava...
@silvia197 @timea59 Bol pokoj potom v min. roku a tento asi 3 týždne ešte väčšia invázia, ale čo nechápem sú zalezené už pri vstupných dverách do vchodu. Večer po zasvietený svetla a otvorení dverí sa rozutekajú spomedzi škár a sú zašliapnuté aj vo výťahu :-S Postriekať nemá zmysel prišli by nový určite.
Odpovedať
Profilova fotka
Lenze co ine by malo zmysel, ked nie postrek @pokakany_trpaslik? Sice je to len do casu, ale keby sa postrek pravidelne nejako opakoval, tak je mozne, ze sa ich da zbavit aj na trvalo nie? Lebo radsej postrek ako zit s nimi, mne sa z toho az chlpy dupkom stavaju.
Odpovedať
@pokakany_trpaslik ale za skusenie nic nedas. Treba to vystriekat a uvidis, mozno sa uz novy neobjavia. Ak nic nespravis, nemozes ani cakat, ze ti len tak odidu
Odpovedať
Všetko je to chemické svinsvo, čo zabíja aj mňa. https://www.stream.cz/adost/10017627-...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
raz som nechal na zemi vedro s trochou vody a na druhy den som v nom nasiel zopar utopenych ucholakov. nemam to este otestovane ale mohlo by to fungovat.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Mne sa stava to ze ked vyvesim veci na susiak ked operiem tak ja to mavam tam su schovany je to strasne neprijemne ale neviem preco viete mi poradit?
Odpovedať
Netreba proti nim bojovať, ale naučiť sa s nimi žiť.. 😉 Keďže "ucholaci" maju radi tmu, preto sa schovávajú do tmavých kusov oblečenia napr. pri sušení, či do skriniek, tmavých kútov atď... Treba im napr. na balkón urobiť "úkryt-domček", napr. so slamou a nebudu vás otravovať, lebo budu spokojné a schované 😉
Odpovedať
@mimi1983 Prosím to tak máte aj naozaj odskúšané, alebo je to len úvaha?
Odpovedať
@stowasser to nie je uvaha, robia sa domceky pre ucholaky. Ucholak je dravec, ktory sa zivi aj voskami, treba mu v zahrade spravif pohodlie
Odpovedať
@stowasser je to odskúšané 👌
Odpovedať
Profilova fotka
Popri činžiaku máme smetné nádoby a všetky sú tam. Ale zažil som aj uštipnutie - veľmi bolestivé - sedel som na lavičke v záhrade. Okamžite som buchol po tom mieste a ostal prilepený na trenírkach. 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
❓ Čo myslíte, je to mýtus alebo fakt?🤔 Povera o tom, ako si ucholaky krátia noci vliezaním do ľudských uší a strihaním ušných bubienkov, je v našich končinách mimoriadne rozšírená.😶😣 V článku sa dozviete, či je pre nás ucholak naozaj nebezpečný, aké miesta obľubuje a ako sa zbaviť ucholakov v byte či dome: https://tinyurl.com/ako-sa-zbavit-uch...
Odpovedať
@michaelarecht No ja si myslim, ze je to mytus, na to, aby poskodil bubienok je podla mna dost maly. On skor posobi odpudivo, nez narobi realne nejaku zlobu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?