Termostaticka bateria v byte

Dobry den mate niekto prosim takuto sprchovu zostavu v panelaku? Nemate problemy pri odstavke vody? Nebola nam od instalatera odporucana a nieco hovoril aj o niakej kartusi? Ale nevieme co to ani je. https://www.ravak.sk/sk/sprchovy-stlp... Vopred dakujem
Odpovedať
máme podobnu v paneláku značka Grohe už 7 rokov a stale ako nova.nemôže byť žiadny problem a keby aj nahodou sa niečo pokazilo tak kartuša sa dá vždy vymeniť aj ked je o dačo drahšia ako do obyčajnej batérie
Odpovedať
A co sa tyka odstavky vody tak potom ste s nou nemali ziaden problem?
Odpovedať
tak ale to je riadna cena uz ti poviem. som takuto az necakala. ako by sa to malo spravat pri tej odstavke? akoze to vie nejak realne zabezpecit teplu vodu?
Odpovedať
@bosorka3113 Je to úplne klasická termostatická batéria so stojanovou sprchou. Nie je žiadny problém pri odstávke vody. Jedine ten, že počas odstávky sa nedá sprchovať... 😄
Odpovedať
@timea59 Termostatické sprchové sety začínajú niekde okolo 150 €. Toto je taká trochu vyššia, než priemerná cena. https://www.stavbaeu.sk/koupelna-sani...
Odpovedať
@chrobak7 aku nejaku cenu som aj tipovala, okolo tych 200 eur. toto ma zaskocilo trochu. reku ci to aj za to stoji vlastne, vies ako.
Odpovedať
@chrobak7 pytam sa preto, lebo vodar nam povedal ze s tym byva problem koli spinavej vode po odstavke, ze to treba potom cele stale rozobrat a cistit
Odpovedať
@bosorka3113 Ešte doplním - nerozumiem, prečo vám inštalatér nedoporučoval termostatickú batériu. To s tou špinavou vodou je mýtus a možno argument odporcov termostatických batérií. Veď každá batéria by mala mať na prívode sitká - filter. A "hrdzavá voda" nemá taký negatívny vplyv na batériu, že by sa musela špeciálne čistiť. Áno, sú trochu drahšie, ako pákové, ale ak ju niekto chce a má na to, nevidím dôvod si ju nedať. Je to určitý druh komfortu. Aj umývačky riadu sú aj za 200 aj za 600 € a nikto ti nepovie, že si máš kúpiť tú najlacnejšiu. Kartušu majú všetky termostatické aj pákové batérie. Nebudem popisovať, čo to je, ľahko si to nájdeš na Googli. Ja som mal termostatickú batériu už v kúpeľni v bytovke. Teraz v dome ju máme v oboch sprchách aj vo vani. Pre umývadlo mi to už prišlo zbytočné, ale ani tam to nie problém dať.
Odpovedať
@chrobak7 dakujem velmi pekne za info ideme do toho 🙂
Odpovedať
a naco ti je termostaticka bateria -voda by mala byt cca 40stupnov a to je akurat na sprchovanie a riad tak neminaj e
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?