Ako odstrániť vlhkosť a pleseň v byte?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte idem k Vám po radu.Pred cca 5 rokmi sme kúpili byt v paneláku, pričom sa jedná jedná o rozny byt pod strechou v zateplenej bytovke.Na byte sú stare plastové okná, pričom byt prešiel polovičnou rekonštrukciou čo sa týka omietok.V byte niekde sú na novo robene fasádne omietky,niekde staré omietky.Mam problém s tým že v byte mám zdravotné problémy s dýchaním , pričom pri vstupe do bytu je cítiť nejaky pach bytu ktorý neviem identifikovať.Vlhkost v byte v zime býva okolo 57-64% pri teplote 21-23 C°, pričom keď som kúpil odvlhcovac ukazaval mi vždy o 10% menej.Ziadne plesne som v byte nenašiel ani vlhke,zatecene múry, no na tej novorobenej fasádnej omietke vidim zmeny no neviem k čomu ich mám priradiť .Jedna sa o malé čierne bodky a sedy povlak viď foto.V byte sú 2 stare plastové okná cez ktoré fúka a strašne sa rosia kde kondenz steká až na parapet.Moj problém spočíva v Tom, že v Tom byte nedokážem existovať, nakoľko pociťujem zdravotné problémy s dýchaním svrbí ma pokožka, kašlem akoby tu bola pleseň no nikde som nič nenašiel.Neviete mi poradiť načo sa mám zamerať a kde hľadať problém? Keď idem preč na 2-3 dni všetko je v poriadku cítim sa dobre a keď sa vrátim do bytu do 2 dní cítim zmenu k horšiemu.Bytovka je zateplená a strecha je tiež robená na novo. Mám malé dieťa a uvažujem o predaji bytu aj keď by som bol nerá,nakoľko neviem či budem potom robit.Za každú radu ďakujem,prikladám aj foto
Odpovedať
Mne napríklad ešte napadlo, nemáte niekde také hluché miesta v stene, kde by sa mohla pleseň vytvoriť? Kamarát má prerobený byt, kde má schované rôzne káble a prípojky a neviem čo, reku ak to máš aj ty tak. To mi len tak napadlo.
Odpovedať
tazko povedat, to fakt by chcelo ist meter po metri a zistovat. no co a uz si sa niekam vlastne dopracoval?
Odpovedať
Profilova fotka
@haragig nemusi byt vo velkom mnozstve. Ze niekde na velkej ploche, len ono je casto problem, ze moze byt aj za kuchynskou linkou. Niekde kde to vidiet nie je a to moze byt problem.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ale pokiaľ už pozeral všade a nikde nič, tak to vyzerá ako napísal že je buď v stene alebo v podlahe.
Odpovedať
@89kubik89 no ako to dopadlo?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobry den, idem si po radu. Na stene v byte v kuchyni je takyto flak. Jedna sa o roh medzi stenou a stropom. Jedna sa o plesen? Ako sa toho zbavit? Nad nami je este byt. Panelakova bytovka je par rokov zateplena. Dakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?