Led osvětlení

Zobraz úvodný príspevok
Do nové kuchyně jsem si zabudoval i nové osvětlení. Pásky z LED diod nalepené do Al lišty, která je zafrézovaná do spodních ploch horních skříněk. Výkon je 14,4 W/m délky. Al lišta je tam vlepená, má krásné koncovky, je uzavřena průhlednou matnou plastovu páskou. Celé je to napájené pomocí impulzního zdroje 12 V/ 7A. Je to řešení sice dražší, ale zatím jsem nic lepšího neviděl. Je to totálně blbuvzdorné a jde to udělat samodomo a výsledek bude vždy superhyperextra. Takové osvětlení jsem ještě u nikoho neviděl a divím se, že to dávno nevytlačilo jiné systémy. S pozdravem Laďa
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@jojinox a @kriloter cakam ze sa do seba pustite aby som sa dozvedel nieco nove :)
Odpovedať
@ramoon nemam preco mne je to viacmenej fuk, kto chce zisti si ktore parametre su podstatne a kto nechce nech sa necha tahat obchodnikmi za nos. Opravujem teda svoj povodny odhad, ze nikto neudava svetelny tok a CRI u led pasov. N-1 obchodnikov to neudava, kde N=Nikto. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kriloter pozeram ze mas tiez asi dost negativnych skusenosti s touto na povrch jednoduchou temou :-) skus pozriet napr. Vyrobcou ako barthelme, led-linear, a jeden mi teraz nepriďe na um...ale su dostupne a realne merane podla noriem aj svetelny tok,CRI, teplota chromaticnosti (K tiez malokto udava)... A ine.... Nehovorim o Dialux pluginoch....Osram snad tiez,ale ten som nemeral,tak nemozem tvrdit...ale plne ta chapem, a rozumiem....je to komedia ako funguje trh a aj obchod velakrat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kriloter jojinox je obchodnik :) Inac obchodnici teda vyrobcovia napisu co chce zakanik vidiet. Moznost zmerat si to ma malo kto. Pre kontrolu sme si preto zakupil toto http://www.uprtek.com/english/product... Zial Lumeny neoverim kedze na to je potrebna gula a tu kupovat asi nebudeme. Zatial viem len o jednom predajcovi na SK ktory ju ma.
Odpovedať
@ramoon podla mna je uplne na hlavu postavene, aby predajca/obchodnik musel nakupovat drahe meracie zariadenia, aby si dokazal overit, ci ho vyrobca/dovozca neklame nahodou ... ale holt, v dnesnej china export dobe to asi inak nejde ...
Odpovedať
Profilova fotka
@kriloter No vsak doveruj ale preveruj. Inac to nejde. :(
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?