Stara omietka

Ahojte, poradite co so starou omietkou?Dom je z roku 1945,omietka je niekde hruba viac ako palec. Dat to dole cele,alebo to iba zoskrabat a natret? Dakujem
Odpovedať
Osekat, škáry vyskrabat, postrek baumit vorspritz, a po tom hocičo...ak to chceš na stalo, ak na chvíľu, tak lokalne vyspravit MVR UNI a prestukovat baumit maxima.. Ale celú plochu pred tým oskrabat a napenetrovat.
Odpovedať
@daralbajda ak by som len oskrabala nater dala sietku a omietku bol by to problem ta omietka vsade drzi bez prasklin a neopadava vobec
Odpovedať
@anelasi ak drží, osekať len vyduté a nesúdržné miesta, oškrabať nátery, napenetrovať a potom môžeš dať sieťku do lepidla.
Odpovedať
@slavoslav preco do lepidla?
Odpovedať
kazdy len to lepidlo by tam nagrcal. na steny, najma na takuto z prispevku, ma ist omietka.
Odpovedať
A je to tu "dáme kleber, dáme sieťku".....
Odpovedať
@daralbajda penu a polystyrén si zabudol :-D
Odpovedať
@zita19 ľudia ho majú radi :-) @dent na tej stene už omietka je, na stierku to nie je najlepší podklad a na novú omietku potrebuješ 1,5-2cm materiálu (ideálne ak je armovaná), preto je najefektívnejšie z materiálového hľadiska vyspraviť osekané časti, vyarmovať podklad a na to buď štuk alebo sadrová stierka. netvrdím, že je to jediné možné riešenie.... @anelasi
Odpovedať
Robime kompletnu rekonstrukciu a tu sme mali dilemu, ale ak sa to dalo aspon o takyto kus ulahcit a nemal by byt s tym problem som rada. dakujem vsetkym :-)
Odpovedať
@anelasi ja som steny brúsil takou sanačnou bruskou, obíjal duté miesta, a na to šla nová omietka. Keby to robím ešte raz, tak to obijem až po tehlu a dám omietnuť tak. Bolo by to asi v mnohých veciach jednoduchšie
Odpovedať
Ja som všetko obil,vyškriabal škáry,dokonca vystrieľal vapkou....dal všetko nanovo,neľutujem...
Odpovedať
Vyspravoval som len lokálne,na obité miesta som dával rabicové pletivo /štvorcové zvárané pozinkované/ používal som klasicky po starom korunkové /pivové/ uzávery na pribitie. Tie sú lepšie ako plastové zateplovacie tanieriky. Potom špric a MVR omietka.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja som to cele dal dole dal som li#ty na omietku nahodil niekde aj 2cm lepidlo sietka a stierka
Odpovedať
Okná sa nebudú vymieňať? Vidím tam drevený parapet. Lepidlo a sieťka sú tam zbytočné. Mne sa osvedčila MPI 25. Ako pentrák používam riedený Duvilax...
Odpovedať
Budu vymenene aj okna. Majster nam teraz poradil omietku zbrusit 0,5 cm kotucom a nato dat tenku stierku do sietky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@anelasi dobrý deň, ako sa vám to nakoniec prosím Vás osvečilo spraviť? s odstupom Času v poriadku? momentálne máme rovnakú dilemu, omietku sa nám na komplet nechce zhadzovať, to by už šlo dole všetko a to je odpadu... radi by sme vyspravili len takéto "mapy" ďakujem ak si nájdete čas na radu z praxe .)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?