Ovládanie vonkajších žalúzií diaľkovým ovládaním alebo vypínačom?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, riešime vonkajšie žalúzie a vyvedenie elektriny-elektroinštalácia  na ovládanie motora: 3 žilový kábel x1,5 - nad okno resp. HS-portaly a 5 žilový x 1,5 k vypínaču - ak nebudeme riešiť diaľkové ovládanie. V prípade DO nám stačí 1 kábel nad okno, najlepšie v strede otvoru. Prečo by ste sa rozhodli, DO alebo vypínač?
Odpovedať
1
2
@tinca8 v prípade rele modulu dva vypínače s iným typom ovládania neodporúčam môže sa stať co písal @chrobak že zoskratujete motor.
Odpovedať
@neutrino a cez tento modul viem žalúzie len dávať hore alebo dole alebo aj naklápať?
Odpovedať
@neutrino prípade rele modulu dva vypínače s iným typom ovládania neodporúčam môže sa stať co písal @chrobak že zoskratujete motor. - nemyslím dva vypínače s dvomi rôznymi typmi ovládania. Mala som na mysli dva "klasické" vypínače na stene. Dva vypínače pre 1 ks žalúzie
Odpovedať
@tinca8 všetko ten modul je inteligentné riadenie takže naklapat v percentách s krokom 5% ale aj ďalšie ficury
Odpovedať
@tinca8 to tiež nie je dobrý nápad... To nie je ako svetlo tomu bud ide alebo nejde šťava ale pri zaluziach si predstavte že na jednom mieste stlačíte hore a zabudnete to vypnúť, na druhom mieste pre tu istú žalúziu stlačíte dole a je hotovo...
Odpovedať
@tinca8 Tinka uprimne.. akoze chalani Ti tu super radia, ale nasla by som si realizatora zaluzii, ktory toto ovlada... nie je predsa mozne, aby nevedel navrhnut riesenie presne pre teba 🙂 . Drzim palce 🙂
Odpovedať
@kreola @neutrino @chrobak7 @karol333 ďakujem všetkým za rady. Konzultovali sme to aj s predajcom žalúzií ale tam poradia skôr to najjednoduchšie (a drahšie) riešenie. Preto som si to chcela ešte overiť tu, ako to v reále funguje. Tak snáď táto diskusia pomôže niekomu kto bude hľadať niečo k tejto téme 🙂
Odpovedať
malé izby ako su detské izby, spálne a pod. by som riešil vypínačom. Veľké izby s väčším počtom okien, dverí by som riešil vypínačom. My máme každú spálňu riešenú vypínačom a obývačku kde máme 2 výstupy a okná máme na 5 kanálový ovládač. naklápať sa dajú aj s vypínačom. v podstate to je jedno či máte diaľkové alebo vypínač. jediný rozdiel je že pri vypínači musíte stáť... preto je vhodný do väčších priestorov aby ste nemuseli chodiť od okna k oknu...
Odpovedať
@tinca8 Nemôžeš použiť 2 vypínače. Resp. zapojiť ich môžeš, ale koleduješ si o vyskratovanie motora. Si predstav, že na jednom vypínači dáš príkaz hore a niekto na druhom stlačí príkaz dole. A máš ohňostroj a po motore, možno aj žalúziách. Darmo si povieš, že to ustriehneš - neustriehneš to. Skôr či neskôr sa to stane.
Odpovedať
@tinca8 JA mám napr. v obývačke 4 žalúzie - teda 4 motory. Na všetky mám jeden ovládač.
Odpovedať
A čo tak riešenie s motormi Somfy IO a na samotné ovládanie žalúzií použiť ľubovoľnú kombináciu bezdrôtových nástenných ovládačov, diaľkových ovládaní alebo aplikácie Connexon? Pokiaľ sa nemýlim, tak v tomto prípade ide priradiť jednému motoru viacero ovládacích prvkov. Niečo podobné som riešil v tejto téme: https://www.modrastrecha.sk/forum/okn...
Odpovedať
Alebo daj daky smarthome system co vyuzijes aj na ine veci napriklad jednotlu homey od Atomu a k tomu qubito zaluziovy modul. Mozes potom ovladat aj natocenie cez mobil vytvrat rozne scény a tak isto stale aj ovladacom v kazdej izbe. Jednotky take lepsie stoja okolo 400€ a kazdy modul cca 50€. Jednotku vyuzijes ale na kopec inych veci
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 nic nezhori.. Maximalne takto u somfy pohonu vymaze koncove polohy.. Robis paniku.. A ked pise ze pri vypinaci musi stat zak je vypinac bez aretacie a tento problem je mozny len keby dvaja ludia sucasne stlacali ina smer a drzali to viac ako 5 sekund
Odpovedať
@tinca8 da sa to spravit ale musite dat pod vypinac prijmac.. Jedina podmienka mat hlbsiu krabicu pod vypinacom
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?