Okná a dvere na nový dom.

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Poraďte, aké okná dať na nový dom. Ja som za hliníkové s drevom a manžel chce plastové. A keby ste mi dali aj recenzie, s akou firmou ste boli spokojní. Ďakujem.
Odpovedať
1
2
@matosl nechcem tu ťahať politiku alebo byť neslušný a ďalšie veci, ale tých pár rokov na dôchodku tie okná ešte vydržia. prinajhoršom spoľahlivo poslúžia najlacnejšie plastové v tej dobe na tých pár rokov. 🙂 Keď dokázali ufinancovať z dôchodkov výmenu plastových okien naši starí rodičia ( napríklad s dôchodkami cca 380+270 €) dokážeme to aj my. Alebo tie okná vymeníš v 1-2 miestnostiach, ktoré budeš na dôchodku používať. Alebo si to vysnívaš ako darček povedzme k 70 od detí a tak 🙂 Teda aby sme sa pri súčasných tendenciách (zvyšovanie veku odchodu do dôchodku) vôbec toho dôchodku dožili 😄
Odpovedať
@milan_toman aj my máme okná a vchodové dvere od Drevaru a môžem len odporúčať. Zatiaľ nebývame, máme ich osadené asi rok. Plastové sme nechceli, rozhodli sme sa pre hliníkové. Čo sa drevaru týka, fakt veľmi dobrá komunikácia, prístup, ochota, rýchlosť a naozaj pekná práca. Dokonca projektant nemal čo vytknúť, a to je teda náročný pán🙂 Veľa šťastia pri rozhodovaní.
Odpovedať
@siska1313 dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_vt Možno ťa nechápem pre to lebo ja ti píšem ako to je a ty tu metieš pletieš a prekrúcaš ako ti pasuje. Čiže podľa tvojej logiky to najhoršie okno aké sa dá v súčastnosti kúpiť ak má kvalitné kovanie a je funkčné ( čo neviem aká je vlastnosť asi že sa dá otvárať ) má zanedbateľný rozdiel v tepelnoizolačných vlastnostiach oproti tomu najlepšiemu oknu čo sa dá kúpiť. V normálnom svete robí rozdiel v tepelnoizolačných vlastnostiach druh a šírka profilu okna, druh zasklenia, špecialne vlastnosti zasklenia, použité tesnenia ale u teba stačí mať dobré kovanie a už sú rozdiely zanedbateľné, nech ti také bludy hovorí ktoré indivíduum chce určite sa ho drž na zasmiatie je to dobré, akurát ak budeš chcieť niekedy niečo stavať tak sa radšej poraď z niekým kto sa do toho reálne rozumie, kľudne sa nehanbi napísať aj mne ak budem vedieť poradím.
Odpovedať
@sousedekovci89 samozrejme suhlasim.
Odpovedať
@martosko Rozdiel je v spôsobe - metodike výpočtu. Dom v A0 zďaleka nespĺňa kritéria pasívneho domu.
Odpovedať
Profilova fotka
@treborztv A ktoré kritériá konkrétne nespĺňa dom v energetickej triede A0, pokiaľ viem tak musí spĺňať aj normu na potrebu tepla aj faktor primárnej energie a tým pádom aj tepelnotechnické požiadavky na konštrukcie, tak čo teda z ďaleka nespĺňa ?
Odpovedať
@martosko ano presne tak ako pises ... ten tvoj druh profilu aj sirku profilu aj tak skryjes do izolacie, funkcnost okna znamena aby sa dalo otvarat ano, ale aj aby samozrejme tesnilo, aby to neboli banany pokrutene, cez ktore fuci... a ver tomu ze "to najhorsie okno ktore vies dnes kupit", za predpokladu ze ma kvalitne tesnenia a kovania, cez ktore nefuci, ma zanedbatelne horsie tepelnoizolacne vlastnosti nez to tvoje o niekolko stovak/tisic eur drahsie. ta navysena investicia jednoducho nie je priamo umerna rozdielu kvality. investovat do okien niekolko tisic eur viac kvoli tomu, aby sme R2 stiahli na R1 je nezmysel. ak by islo o niekolko stovak tak mozno, ale inak nie.. kopec ludi ma kvalitne okna a ziju v pocite ze super usetria a ked vonku zafuka tak sa im hybu zavesy .. tak o com to je .. na zasmiatie je tu akurat tak tvoja gramatika, odporucam prestudovat s kym, s cim, z koho, z coho.
Odpovedať
@martosko Skús si prepočítať jeden a ten istý modelový dom podľa našej normy a podľa PHPP o pochopíš rozdiel.
Odpovedať
@suchyna ja mám drevohliníkové od Mintalu, môžem len doporučiť. Cena je ale 3 násobná oproti plastovým. Nemám nič proti plastovým oknám, nájdu sa aj kvalitné profily a kvalitný výrobcovia, ale osobne by som si na svoj dom nedal nič iné ako drevohliník alebo hliník. Je to jednoducho osobná preferencia a nejdem nikoho presviedčať.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_vt No tak keď nevidíš rozdiel medzi kvalitnými a nekvalitnými oknami tak s tebou nieje o čom ďalej diskutovať a ľutujem aj tých 20 minút čo som pri tebe strávil keď som sa ti snažil vysvetliť ako to je, čiže sa už nejdem viac snažiť a nechám ťa v tvojich utkvelých predstavách že na tepelnotechnické vlastnosti okna najviac vplýva kovanie 😄. Mimochodom ukázal si sa ako pravý internetový troll čo len opakuje niekoho nezmysli bez toho že by niečomu rozumel, napríklad " investovat do okien niekolko tisic eur viac kvoli tomu, aby sme R2 stiahli na R1 je nezmysel " jasné že to je nezmysel lebo hodnota R je lepšia väčšia ako menšia. Aspoň že máš ten môj pravopis keď došli argumenty, toho sa tiež trolli radi chytajú keď už nevedia čo iné. @treborztv Aha čiže ja mám dokazovať to čo tvrdíš ty, a to kde sa takto diskutuje v Rumunsku. Buď normálne napíš o čom hovoríš, prečo dom v energetickej triede A0 podľa teba nespĺňa parametre pasívneho domu, prípadne aj čo je pre teba pasívny dom lebo ako som už písal naša norma taký pojem ani nepozná alebo sa na takú diskusiu vykašli.
Odpovedať
Ahoj my ideme stavať teraz na jar a automaticky sme sa rozhodli pre čisto hliníkové okná.Budeme mať skôr veľké formáty.Plast v žiadnom prípade máme to na rodičovskom dome asi 8rokov okná sa krútia na západných stranách aj škrabance je vidieť.Drevohlinik mi bolo povedané ,že po 10-15 rokoch ich treba ošetrovať s čím nesúhlasím.Takze vyhral hliník ,stálosť materiálu ,izolačné vlastnosti a životnosť vyhrala.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tinkybinky Dobrý deň , každé okná aj nabytok je potrebné do istej miery ošetrovať. Nemusíte sa báť drevohliníkových okien, ja ich mám doma a nieje na tom čo špecialne ošetrovať.
Odpovedať
@zorkopop Ja mám okná od Mirador drevenohliníkové montované pred rokom a spolupráca na 1 .
Odpovedať
@tinkybinky dakujem. A mas aj vybratu firmu?
Odpovedať
@suchyna áno mám zatiaľ najlepšiu cenu mám od alniko v SNV.
Odpovedať
@martosko Ja som sa len zase utvrdil v tom ze si uplne mimo a ked dokazes napisat, citujem: "nechám ťa v tvojich utkvelých predstavách že na tepelnotechnické vlastnosti okna najviac vplýva kovanie", tak to svedci len o tom ze si fakt mimo a absolutne nechapes o com tu pisem cely cas, lebo ja som nikde nenapisal ze kovanie nejak ovplyvnuje tepelnoizolacne vlastnosti okna 😄 ... ale ok, rob si ako chces, tu gramatiku fakt odporucam vysperkovat, ked uz chces niekoho poucat tak nech to nevyzera aspon ako od skolkara .. a nerad uz prosim ta, nema to zmysel
Odpovedať
@zorkopop drevo a hlinik to je kombinacia, ktora sa aj mne paci, je uz viacero firiem, co ma takyto typ v ponuke, ale osobne si myslim, ze ta komunikacia je tiez velmi podstatna 🙂
Odpovedať
Ahojte nemá náhodou niekto okna a dvere od firmy HM Windows ktorá pochádza z Nitry? Ste spokojný?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@jurdik101 my nie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@tinkybinky Zdravim, vidim, ze ste isli do okien ALNIKO. Ako to dopadlo? Spokojni?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?