Izolovanie okien a stien od rušnej ulice

Ahojte, mate niekto osobne skusenosti odizolovania stavby/bytu ktory sa nachadza pri rusnej ulici?Myslim odizolovanie okien, vnutornych stien. Mam teraz na mysli konkretne byt, lebo mam novy byt v centre Bratislavy a chcem ho nejak hlukovo odizolovat. Vygooglil som co-to, ale zaujima ma konkretna/osobna skusenost a prevedenie. :-) Dakujem.
Odpovedať
Ahoj. My máme byt v polyfukčnom dome. Pod nami predajňa potravín. Každé ráno o od 4.30 nás budili autá pečivo, noviny, mlieko, mäso, smetiari. Bolo to hrozné.... V prvom rade sme vymenili okná za 5. komorové plastové, potom sme chceli pokračovať aj odhlučnením steny, sú na to zvukové izolácie, používajú sa aj na odizolovanie bytu od hluku susedov, ale nakoniec staličili iba okná.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Urcite se da, my nebydlime u rusne ulice, ale u letiste. Okna kdyz reknes protihlukova, tak uz budou vedet, je na to specialni folie. Potom muzes resit, jestli chces dvojsklo nebo trojsklo, ale to uz na hluk nema velky vliv. Na zdi je urcite taky spousta druhu izolaci, zalezi, co chces tlumit, take muzes mit tzv. kroceovou izolaci, ta se dava na podlahu... Co se tyka tech oken, kdyz zavru vsechna okna a je to pres den, takze je bezny provoz, treba pustene radio nebo si povidame, tak kdyz leti letadlo, tak ho ani neslysim. Kdyz je noc a vsude klid, tak je trochu slyset i pres zavrena okna, ale rozhodne to neni na vzbuzeni.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Dakujem za odpovede, tie okna som si uz zistoval,je tam medzi dvojsklom specialny plyn s ktorym sa to izoluje. Mna teraz viac trapia steny ... je to sice tehla, ale pre istotu ... ked sa to uz zacne prerabat tak z gruntu. Ale na steny som bohuzial nic nevygooglil. Hlavne nech je to nieco tensie .. tak do 5 - 7 cm .... to sa da este zniest,izby su tam 20m2 jedna.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?